Stały wodór

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Stały wodór




przez netshaman » 29/03/14, 14:17

http://www.mcphy.com/fr/produits/stocka ... ne-solide/

Żegnaj problem z przechowywaniem!
Otwiera perspektywy ...
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Stały wodór




przez moinsdewatt » 30/03/14, 14:05

Nie jest to, ściśle mówiąc, stały wodór, ale magazynowanie wodoru w postaci wodorku metalu MgH2.

To, co tam jest stałe, to magnez.

McPhy właśnie wszedł na giełdę.


McPhy wprowadza na rynek akcji energię wodoru

Usine Nouvelle, 06 marca 2014 r

Podział CNRS z Drôme rozpoczyna IPO w Paryżu. Podwyższenie kapitału, które powinno umożliwić mu przyspieszenie rozwoju w zakresie produkcji i magazynowania wodoru. Mając na uwadze rozwój energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

McPhy wchodzi na giełdę. Około 2,9 miliona nowych akcji zostało zaoferowanych do subskrypcji od poniedziałku 3 marca i do 18 marca w celu skutecznego wejścia na giełdę Euronext Paris 25 marca. 83-osobowe MŚP z siedzibą w Motte-Fanjas w Drôme planuje zebrać około 22 milionów euro w ramach podwyższenia kapitału. Wycena spółki sięgałaby wówczas prawie 60 milionów euro.

McPhy urodził się w 2007 roku, aby opracować oryginalną technologię CNRS do magazynowania wodoru w postaci stałej. Galety wodorków metali pochłaniają lekki gaz, uwalniając go na żądanie przez ogrzewanie. McPhy zademonstrował swoją technologię w subsydiowanych projektach demonstracyjnych wraz z głównymi graczami, takimi jak Total, Enel, GDF Suez itp. (Pushy, Ingrid, H2BER, GRHYD itp.). Ta działalność, która w 3,8 r. Skorzystała z 2013 mln euro z dotacji, nie osiągnęła jeszcze obrotów. Zdaniem firmy, bezpieczne i elastyczne w użyciu systemy pamięci masowej McPhy wciąż muszą zyskać na wydajności i konkurencyjności.

Zróżnicowanie w elektrolizerach

Obroty 3,1 mln euro osiągnięte przez start-up w 2013 r. (Przy ujemnym zysku operacyjnym w wysokości - 8,3 mln euro) pochodzą ze strategicznej dywersyfikacji elektrolizerów, które przekształcają się dzięki do elektryczności, wody do wodoru. Ambitny PME nabył w grudniu 2012 r. Za 3 miliony euro włoskiego PIEL, producenta małych i średnich elektrolizerów (poniżej 500 kW), a następnie we wrześniu 2013 r., We współpracy z niemieckim elektrykiem Enertragiem, działalność produkcyjna dużych elektrolizerów Enertrag Hy Tec. McPhy wprowadził na rynek w 2013 r. Produkty powstałe w wyniku nabycia PIEL dla przemysłowych użytkowników wodoru.

„Nasze systemy umożliwiają produkcję wodoru za mniej niż 5 euro za kg all inclusive, podczas gdy wodór przemysłowy transportowany ciężarówkami kosztuje od 8 do 50 euro za kg”, argumentował niedawno na konferencji L'Usine Nouvelle Pascal Mauberger, prezes zarządu McPhy. Szacuje, że dzięki szerokiej gamie elektrolizerów i systemów magazynowania, rynek wodoru przemysłowego, na który firma McPhy zajmie się, wyniesie 1 miliard euro do 2020 r., Szacuje kierownik.

Oczekuje się, że energia do gazu spadnie

Jeśli te perspektywy mają coś, co przyciąga inwestorów i zapewnia ich o przychodach, jakie firma może odnotować w nadchodzących latach, to właśnie wykorzystanie wodoru jako nośnika energii proponuje McPhy w ramach pierwszej oferty publicznej. Wykorzystanie lekkiego gazu, który „wystartuje w latach 2015-2020 i opuści świat demonstratorów do zastosowań komercyjnych”, twierdzi Pascal Mauberger. Zarządca liczy na rosnącą potrzebę zagospodarowania i magazynowania energii elektrycznej pochodzenia odnawialnego w celu przyspieszenia rozwoju „Power to gas”.

I zwiększyć sprzedaż elektrolizerów w połączeniu z systemami magazynowania wodoru. Oczekiwany wzrost samochodów napędzanych wodorem w tym horyzoncie powinien także popchnąć rynek stacji tankowania wodorem. W poniedziałek 3 marca McPhy rozsądnie ogłosił partnerstwo w dziedzinie energii wodorowej z włoskim Electro Power System, którego rozwiązanie w zakresie ogniw paliwowych jest przeznaczone do zasilania awaryjnego dla stacji telekomunikacyjnych i centrów danych.

http://www.usinenouvelle.com/article/mc ... se.N245911
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 30/03/14, 23:19

Tak, jestem au jus, wiem, że to wodorek magnezu.
Miał tylko tytuł, który go podsumowuje ...

Powiedz, że to nie przypomina ci pewnej dr. Von von III, który opublikował temat z gatunku 2 lub 3 lata temu?
Może to jego firma?
Pamiętam, że w tamtym czasie uchodził za szarlatana lub coś takiego ...
Hmmmm .....
0 x
Reinoso
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 908
Rejestracja: 12/12/12, 12:57
Lokalizacja: Sologne
x 1128




przez Reinoso » 31/03/14, 06:36

netshaman napisał:Tak, jestem au jus, wiem, że to wodorek magnezu.
Miał tylko tytuł, który go podsumowuje ...

Powiedz, że to nie przypomina ci pewnej dr. Von von III, który opublikował temat z gatunku 2 lub 3 lata temu?
Może to jego firma?
Pamiętam, że w tamtym czasie uchodził za szarlatana lub coś takiego ...
Hmmmm .....


https://www.econologie.com/forums/hydrogene- ... 73-85.html
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 31/03/14, 12:33

Ach, widzę, że od tego czasu ewoluowało!
Tak czy inaczej, wygląda na to, że moje słowo to kryminał!

:zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 31/03/14, 14:08

Przechowywanie wodoru w wodorkach metali nie jest nowym odkryciem.
Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory małe systemy przechowywania są w sprzedaży od kilku lat.

Cała ta komunikacja ma na celu wsparcie oferty publicznej firmy McPhy ...

a priori nie ma to nic wspólnego z dr. Karlem VI von Thule : Mrgreen:
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 14/03/15, 14:14

McPhy łączy elektrownię hybrydową z siecią gazową

04/03/2015

Podłączając hybrydową elektrownię wodorową w Prenzlau (Niemcy), Mc Phy właśnie wykazał potencjał ekonomiczny energii na gaz. Firma La Motte-Fanjas, specjalizująca się w produkcji i magazynowaniu wodoru, zmodyfikowała i dostosowała ten zakład oraz buduje interfejs z systemem wtrysku gazu w sieci.
Od listopada 2014 r. Enertrag, jeden z głównych niezależnych producentów energii odnawialnej w Europie, przekształcił w ten sposób ponad 100 MWh nadwyżki energii wiatrowej w wodór i wstrzyknął je do sieci gazu ziemnego. Alkaliczny chlorator o mocy 0,5 MWh, który pobiera wodór z wody za pomocą nadwyżki energii elektrycznej, jest technologicznym sercem elektrowni Prenzlau. Został zbudowany przez oddział Enertrag przejęty przez Mc Phy Energy we wrześniu 2013 r. „To nasza wiedza na temat aplikacji uzupełniona o naszą zdolność do przeprowadzania złożonych projektów integracyjnych, co będzie kluczowym czynnikiem w naszym sukces i przyczyni się do tego, że wodór stanie się wektorem jutra systemu energetycznego ”, komentuje Pascal Mauberger, prezes Mc Phy.

http://www.ledauphine.com/economie-et-f ... eau-de-gaz
0 x
Avatar de l'utilisateur
BaudouinLabrique
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 11/02/18, 18:17
Lokalizacja: Hainaut (Belgia)
x 54

Re:




przez BaudouinLabrique » 24/02/18, 14:35

Po wytworzeniu w moim starym domu dodatniej energii (woda, prąd i ogrzewanie), planuję uwolnić się od elektrycznej sieci dystrybucyjnej dzięki autonomii, jaką zapewni odwracalne ogniwo wodorowe.
Szczegóły tego projektu (twoje sugestie są mile widziane)

System przechowywania stałego :

Uczymy się na stronie Mcphy ten stały magazyn to:
" * a) całkowicie odwracalny system (przechowywanie / usuwanie zapasów),
* Idealnie nadaje się do wahań energii odnawialnej (pochłania zmiany w produkcji wodoru z elektrolizera
)

pytania :

1 ° koszt w porównaniu do przechowywania w postaci butli 200 barów zaproponowanych przez system Solenco PowerBox:

Obraz
NB Jeśli chodzi o cylindry, obliczyłem, że potrzebuję 62 cylindrów tego typu, a zatem więcej niż 5 jednostek (jak pokazano na zdjęciu)

2 ° poziom strat w przeliczeniu na stały wodór
0 x
«Są tacy, którzy widzą rzeczy takimi, jakie są i zastanawiają się, dlaczego. Ja widzę ich takimi, jakimi mogliby być i mówię sobie: czemu nie! (Sir Bernard Shaw)
« Przyszłość należy do tych, którzy dostrzegają możliwości, zanim staną się one oczywiste. (Theodore Levitt).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 327