Zużycie paliwa na CWU

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Zużycie paliwa na CWU




przez słoń » 23/10/08, 10:39

Czy ktoś ma pojęcie o zużyciu paliwa na ciepłą wodę użytkową, powiedzmy w przypadku najnowszego kotła, ale nie super wyrafinowanego.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 23/10/08, 11:00

1- zależy czy jest lato kiedy kocioł pracuje tylko na ciepłą wodę czy zimą kiedy pracuje również na ogrzewanie.

2- zależy od ilości litrów ciepłej wody, którą pobierzesz. (2 prysznice dziennie x 4 osoby lub 1 prysznic x 1 osoba)

3 – jest to silnie zależne od trybu pracy kotła. Rzeczywiście
niektóre kotły utrzymują stale temperaturę pracy, nawet jeśli nie ma zapotrzebowania na ciepłą wodę; Nie trzeba dodawać, że jest to katastrofalne w kontekście konsumpcji w porównaniu z potrzebami.
szczególnie latem gdy kocioł pracuje tylko na ciepłą wodę zrobiłem pomiary i lepiej było wyłączyć kocioł i podłączyć rezystancję elektryczną cumulusa.

w przeciwnym razie, aby odpowiedzieć ŚREDNIO (co nic nie znaczy, ponieważ każdy przypadek jest indywidualny), uważamy, że gospodarstwo domowe zużywa od 2000 do 4000 kWh rocznie na część CWU. (to około 10% ogrzewania)
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/10/08, 11:18

tak, znam wartość w KWh, szukam, ile to jest w litrach paliwa. Klient ma 9-letniego Viessmanna, a jest ich 4. Właściwie mi pasowałaby liczba litrów paliwa na zbiornik o pojemności X litrów.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/10/08, 14:27

+1
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 23/10/08, 15:08

Słoń napisał:tak, znam wartość w KWh, szukam, ile to jest w litrach paliwa. Klient ma 9-letniego Viessmanna, a jest ich 4. Właściwie mi pasowałaby liczba litrów paliwa na zbiornik o pojemności X litrów.


cóż, wracamy do tego, co ci mówiłem: nie można uzyskać ekwiwalentu pomiędzy kWh energii elektrycznej do produkcji CWU i równoważnym olejem opałowym, jeśli CWU jest wytwarzana przez kocioł, ponieważ w zależności od sposobu działania kotła, może on przejść od prostego do potrójnego.
jedyną rzeczą pewną jest to, że latem kwh paliwa wydane na produkcję CWU są (zdecydowanie) ważniejsze niż kwh energii elektrycznej potrzebnej do wytworzenia tej samej ilości CWU
Jedynym powodem, dla którego kocioł olejowy powinien pracować w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej latem, są potencjalne problemy związane z długotrwałym przestojem.

w przeciwnym razie, jeśli chcesz przyjąć szerokie podejście, powiedziałbym, że w sezonie grzewczym kWh wydane na ciepłą wodę użytkową są o 20 do 30% wyższe niż kWh na energię elektryczną (tj. około 0.13 litra oleju opałowego/kWh „CWU”), a w latem, kwh ciepłej wody użytkowej jest o 60 do 80% wyższe niż kwh elektryczne (tj. około 0.17 litra oleju opałowego/kWh)
to przy sprawności kotła wynoszącej 90%.

dlatego też w ciągu całego roku, jeśli zużycie ciepłej wody użytkowej na energię elektryczną wyniosło 2000 kWh, ekwiwalent oleju opałowego wyniósłby około 260 do 280 litrów.
To tylko rzędy wielkości. Robiąc pomiary na moim starym kotle, założyłem wodomierz na wlocie cumulusa i mierzyłem zużycie paliwa przez okres 2 miesięcy latem, gdy kaloryfery są wyłączone.

Należy pamiętać, że nie jest to związane z wielkością zbiornika, ale oczywiście ze zużyciem ciepłej wody.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/10/08, 16:49

Dziękuję. :D Widzisz, kiedy chcesz! :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
68 pilotem
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 29/12/07, 19:07
Lokalizacja: N47 E07




przez 68 pilotem » 24/10/08, 15:10

cześć
Zrobiłem testy porównawcze zużycia energii na ciepłą wodę użytkową w lecie, dla mojego domu z 2 mieszkaniami i 2 osobami dorosłymi w mieszkaniu.
Kocioł 1-olejowy (rok 2003 sprawność 90%) ze zbiornikiem
z 83 litrów CWU:
zużycie mierzone przez 2 miesiące letnie = 1,6 litra dziennie
Kocioł 2-kocioł wyposażony w palnik na pellet ze zbiornikiem 250 litrów:
zużycie mierzone w ciągu 2 miesięcy letnich = 3,6kg pelletu
ale nie jestem w stanie określić ilości ciepłej wody zużywanej w każdym mieszkaniu.
voila
Może się przydać?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 13/02/15, 12:51

Obliczenia te pozwolą na dobre oszacowanie zużycia CWU: https://www.econologie.com/forums/prix-reel- ... 12727.html

Wystarczy podzielić „użyteczną” kWh przez 10 i przez 0.8 (sprawność kotła), aby otrzymać L oleju opałowego zużytego tylko na potrzeby CWU:
0 x
zeldan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/03/15, 10:07




przez zeldan » 01/03/15, 10:41

Niezależnie od tego, czy piłka jest zintegrowana, czy zewnętrzna, prawie nic nie zmienia: tylko długość obwodów. I fakt, że wbudowane balony są z reguły małe
0 x
zeldan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/03/15, 10:07




przez zeldan » 09/03/15, 11:01

zeldane napisała:Niezależnie od tego, czy piłka jest zintegrowana, czy zewnętrzna, prawie nic nie zmienia: tylko długość obwodów. I fakt, że wbudowane balony są z reguły małe

Otóż ​​to ?

_____________________
Etui na Samsunga Galaxy S6 galaxy s6 przypadku
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 283