Roczne zużycie pelletu kotłowego okofen

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/04/13, 10:20

Nie? Nie !!!

Ten system magnesów/czujników po prostu odbiera liczba zwojów. Zatem długość prętów nie ma znaczenia. Musi się po prostu „mieścić” pod maską.

Potem komputer (o mój Boże, jakie to głupie!) myśli, że to rower. I musisz skonfigurować fikcyjną średnicę koła (roweru, który nie istnieje).

Licznik wyświetli km.

Znając obwód fikcyjnego koła, będziesz mógł przeliczyć go na liczbę obrotów.

Ale jeszcze prościej jest bezpośrednio przeliczyć „tyle km = tyle kg peletu”.

A tam ustawienie średnicy może pomóc znaleźć okrągłą liczbę, łatwiejszą do zapamiętania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Chaboum
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 176
Rejestracja: 16/11/08, 01:40
x 2




przez Chaboum » 24/04/13, 01:06

DZIĘKI !! Zatem ustawienie fikcyjnej średnicy koła jest dla nas wszystkich identyczne!! skoro mamy to samo „koło” na naszym Okofenie??? A żeby mieć 1km = 1kg pelletu jakiej średnicy użyłeś?? (bo u mnie silos jest pełny!!! więc nie mogę mierzyć w workach z pelletem!!)

DZIĘKI !!!
0 x
Jacko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/01/11, 13:56




przez Jacko » 09/05/13, 08:55

Mam średnicę 2.752 m, co daje mi 10 kg na km przy mocy 25 kW.
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 09/05/13, 09:24

@chaboum:

Mamy ten sam kocioł, ale „koło rowerowe” jest wirtualne!!! Zatem w zależności od ustawień dokonanych podczas uruchamiania (lub wymiany baterii) każde zarejestrowane okrążenie odpowiada innemu wyświetlanemu (a zatem „wirtualnemu”) dystansowi.

Aby połknąć 5 kg pelletu nasze kotły wykonają np. (mówię bzdury) 230 obrotów ślimaka (do podawania pelletu). Oto, co czujnik odwrócił od zapisów swoich funkcji...

Jeśli podczas konfiguracji wpiszesz 2 m jako „wirtualny” obrót koła, będzie to odpowiadać 460 przejechanym wirtualnym licznikom. I będziesz mieć jako „współczynnik” wyświetlony 1 km = 5 kg/0,46

Ktokolwiek postawi 3, będzie to 690 m. Twój współczynnik wyniesie wówczas 5 km/0,69

Wszystko zależy od wprowadzonej „złej” średnicy koła. Nie zapominaj, że licznik zawsze myśli, że liczy obroty koła roweru!

@jacko

Kolejna „seria” to 25 kW. Podejrzewam, że palnik to nie to samo, stąd śruba podająca. Nie jestem jednak pewien...
0 x
Avatar de l'utilisateur
fbedon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 17/03/07, 13:31
Lokalizacja: GRENOBLE
x 2




przez fbedon » 26/05/13, 18:02

Witam,
Mówię o konfiguracji, którą znam, silosu tekstylnego zlokalizowanego w pobliżu kotła, nie mogę nic powiedzieć o tych wyposażonych w system ssący.

Myślę, że licznika rowerowego nie powinniśmy stawiać na śrubę zasilającą palnik, tylko na ten, o którym wiemy, że pracuje zawsze pełny, czyli ten, który wychodzi z silosu.
Tak naprawdę ślimak zasilający palnik znajduje się za zaworem ogniowym i żeby ten zawór mógł pracować bez ograniczeń, ślimak wysuwa się szybciej niż poprzedni, bez stałego przełożenia, bo to nie jest ten sam silnik.
Fred
0 x
Jacko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/01/11, 13:56




przez Jacko » 09/11/13, 09:48

Witam wszystkich,
trochę w górę...
Zrobiłem kilka porównawczych testów pelletu, aby określić, który pellet jest najbardziej „energetyczny”. Myślałem o powiązaniu liczby zwojów śruby z temperaturą płomienia.
Wtedy zauważyłem, że nie trzymał się zbyt dobrze, ponieważ na natężenie przepływu na obrót ślimaka duży wpływ ma długość peletek... Dziwne jest to, że ksylety były najdłuższe i dawały największą gr /wycieczka...

Km Średnica koła Kgs Gr/obr
Borsuk 875 3 8000 27.4
Henetton 21.6 2.752 135 17.2
Ksylety 9.1 2.752 120 36.3
Eifuel 16 2.752 60 10.3

Zamierzam powtórzyć ten test z nieco większą precyzją, aby utworzyć wykres przedstawiający t°/gr palnika zamiast t° palnika/obrót ślimaka, jak poniżej.
Na tym wykresie widzimy, że między markami istnieją już znaczne różnice.

@+

Obraz
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 09/11/13, 10:08

Jestem zaskoczony tym, co mówisz.
objętość zawarta w jednym obrocie ślimaka bez końca powinna w bardzo niewielkim stopniu zależeć od długości peletek.
pozorna gęstość granulek powinna być w przybliżeniu zawsze taka sama, ponieważ wypełniają one przestrzeń równomiernie i losowo.
oczywiście gdybyśmy bardzo posunęli się do wymiarów, objętość byłaby lepiej wypełniona ekstra krótkim pelletem niż ekstra długim pelletem, ale i tak jestem zaskoczony, że jest tak duża różnica
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Jacko
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 01/01/11, 13:56




przez Jacko » 10/11/13, 10:03

Mnie też dziwią takie różnice: 10gr/okrągły czy 36g/okrągły... to nie jest możliwe...
Dlatego powtórzę test z większą precyzją:

* porównaj tę samą ilość pelletu
*W podobnym okresie grzewczym (pogoda)
* Umożliwiając całkowite opróżnienie zbiornika pomiędzy każdym rodzajem peletu
* Mierząc gęstość pozorną (i być może rzeczywistą)

Nawiasem mówiąc, spróbuję też zmierzyć wilgotność względną, bo warunki pakowania i przechowywania często mnie zaskakują...
0 x
doodlidoo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/01/15, 22:51

Potrzebujesz informacji




przez doodlidoo » 22/01/15, 22:56

Witam,

Przeglądam to forum i widzę, że zainstalowałeś komputer rowerowy na swoim kotle Okofen!

Czy posiadam również ten model kotła?

Czy założyłeś go na koło w prawym dolnym rogu podłączone bezpośrednio do silnika?

Jakie masz ustawienia licznika?

Czy możesz mi przypomnieć zużycie/obrót koła?

W przeciwnym razie, czy masz wystarczającą perspektywę, aby mieć pewność, że Twoje zużycie jest porównywane z liczbą na liczniku?

Olivier

Dirk Pitt napisał:Jestem zaskoczony tym, co mówisz.
objętość zawarta w jednym obrocie ślimaka bez końca powinna w bardzo niewielkim stopniu zależeć od długości peletek.
pozorna gęstość granulek powinna być w przybliżeniu zawsze taka sama, ponieważ wypełniają one przestrzeń równomiernie i losowo.
oczywiście gdybyśmy bardzo posunęli się do wymiarów, objętość byłaby lepiej wypełniona ekstra krótkim pelletem niż ekstra długim pelletem, ale i tak jestem zaskoczony, że jest tak duża różnica
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 163