Staw do pływania do recyklingu przez lagunę

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/08/06, 15:34

Niedrogi basen : Chichot: :
Obraz
Cóż, nadal jest plastikowy ... więc wyglądałem lepiej i znalazłem dodatkowo 2-osobową mieszaną wersję:
Obraz
Ponadto jest to dobry stary ocynkowany metal!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 03/08/06, 16:29

Mam na myśli to, że projektanci „sprzedają” naturalną stronę (zgodną z duchem czasu ... Roll:), podczas gdy istnieją filtry, węże i pompy (mówimy nawet o wyposażeniu basenów ...) i widzimy sterylizatory UV, wkładkę itp.

Prawdziwy naturalny staw wcale nie jest taki!

Prawdziwy naturalny staw, na równinie, jest to ekosystem, w którym woda w ogóle nie jest czysta, gdzie na dnie jest błoto, które śmierdzi, gdy jest mieszane, gdzie są glony , pełne owadów, nie zawsze bardzo ładne, rośliny, które czasami są nieco inwazyjne itp.

Dlatego ta koncepcja jest dla mnie trochę zadymiona ... To proszek w oczach, ze stroną „natura i małe zwierzęta”, która moim zdaniem jest wyłącznie komercyjna.

Nie lubię tego rodzaju manipulacji mentalnych. :?
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 03/08/06, 16:41

Jeśli chodzi o zadymione argumenty biznesowe, całkiem się z tobą zgadzam, Bucheron. Teraz myślę, że nawet jeśli oznacza to budowę basenu, tego typu basen, od momentu, gdy robimy wszystko dobrze (nie tylko zielony proszek do oczu z mnóstwem pomp, filtrów UV i innych zjadaczy energii elektrycznej), musi mieć mniejszy wpływ na środowisko niż opcja „chlor chlorowy”, beton i ogrzewanie elektryczne.

Z drugiej strony prawdą jest, że aby tego rodzaju basen był naprawdę ekonologiczny, myślę, że tak naprawdę nie można przejść bez odrobiny błota, glonów, a nawet owadów. Zasadą jest przede wszystkim ograniczenie strony „stojącej wody” i stosowanie środków NATURALNE jak najmniej filtrować wodę.

Geo-poszukiwacze, którzy próbują udawać, że można uzyskać idealnie czystą i klarowną wodę bez żadnego osadu na dnie, tylko z niektórymi roślinami i słabą pompą, pozostawiają mnie wściekle sceptycznym (i nie septycznym) : Mrgreen: ) nie mówiąc podejrzliwie.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138