Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli mi przy budowie!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 23/12/14, 11:38

Dlatego dziś rano zainstalowałem trzy jednofazowe mostki diodowe, aby prostować prąd stały. Gdy jest pusty (bez podłączenia do regulatora lub akumulatora), napięcie wzrasta do 26 V DC. Myślę więc, że są to baterie, które muszą być martwe, ponieważ użyłem wtedy regulatora, który nie nadaje się na długi czas, ale nadaje się na krótki okres, aby uzyskać pomysł: regulator słoneczny.

Akumulator podnosi napięcie (13 V), gdy pracuje turbina wiatrowa (a dziś jest wiatr). Konwerter napięcia podłączam do akumulatora (który zasila żarówkę 150W (tak, nie idę w martwą rękę) : Chichot: ) i tam znowu stopniowo spada napięcie i intensywność świecenia.

Dede, przepraszam, ale znowu nie rozumiem instalacji radzisz mi zmierzyć spadek napięcia i zmierzyć natężenie ... Muszę zainstalować przewód na wyjściu generatora sprzężonej turbiny wiatrowej do inny istniejący przewód i porównać go z 10 metrowym przewodem zasilającym akumulatory?

Myślałem o czymś innym i to Citro wpadł mi na pomysł, czy nie da się zastosować regulatora napięcia alternatora samochodowego (taki jak ten: http://www.ebay.fr/itm/Regulateur-dalte ... 1584218219) do regulacji napięcia turbiny wiatrowej wysyłanej do akumulatorów?
Biorąc pod uwagę cenę, byłoby świetnie ...
Myślę, że mój multimetr wymaga kalibracji, jest nowy (chociaż może to nic nie znaczy ...)

Tim.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 23/12/14, 17:23

titiyador napisał:...
Dede, przepraszam, ale znowu nie rozumiem instalacji radzisz mi zmierzyć spadek napięcia i zmierzyć natężenie ... Muszę zainstalować przewód na wyjściu generatora sprzężonej turbiny wiatrowej do inny istniejący przewód i porównać go z 10 metrowym przewodem zasilającym akumulatory?



Cóż, tak, rozumiesz! Jeśli jest to linia AC, zmierz spadek napięcia w pozycji AC.

Twoja bateria niekoniecznie jest zaangażowana, myślę, że zużywasz więcej niż daje turbina wiatrowa.

Za pomocą multimetru możesz mierzyć amperów prądu stałego (wkładając go szeregowo, czarny przewód pośrodku, czerwony przewód po lewej stronie, pozycja 20A).

Strona obciążenia, aby zobaczyć moc turbiny wiatrowej, a strona rozładowania dla mocy twojego konsumenta z falownikiem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 23/12/14, 19:34

Tak, zastanawiałem się też, czy turbina wiatrowa produkuje mniej niż zużycie konwertera.

Co do multimetru to jest ograniczone do 10A z tego, co widziałem na wideo ... To sprawiedliwe, ale powinno przejść.

Właśnie zadałem pytanie ekspertowi (od forum), który zapytał mnie, czy silnik jest bezszczotkowy, czego nie wiedziałem ...
Według niego winowajcą jest najprawdopodobniej źle zaprojektowany regulator, który hamuje turbinę wiatrową, gdy tylko wyprodukuje to, co czyni ją nieefektywną ...

Potrzebowalibyśmy „inteligentnego” regulatora w rodzaju regulatorów słonecznych MPPT, który pozwoliłby turbinie wiatrowej pracować w optymalnym punkcie pracy.

Motoryzacyjne regulatory napięcia mają tylko 2 przewody, nie widzę, jak można by je podłączyć do turbiny wiatrowej, chyba że pasujesz 3 ... Dodatkowo trzeba je podłączyć do akumulatora, aby podekscytować ...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 200