Pytania termoelektryczne regulacja kotła drewno + zbiornik buforowy

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
gitara42300
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 19/11/13, 18:13

Pytania termoelektryczne regulacja kotła drewno + zbiornik buforowy




przez gitara42300 » 19/11/13, 18:17

Bonjour à tous

Pozwalam sobie pisać tutaj, aby uzyskać opinie na temat instalacji i rzucić światło na moją latarnię.

Opowiem o mojej instalacji, czyli posiadam kocioł na drewno MORVAN 22KW podłączony do bufora 1000L (zasilanie górne i dolne oraz taki sam odpływ). Montaż wykonany całkowicie samodzielnie po zakupie używanego kotła. Mój dom ma 120m2, instalacja w trakcie remontu w PER (dystrybucja na piętrze) z klasycznymi grzejnikami stalowymi. Zawór 3-drogowy z siłownikiem zasila pompę obiegową i jest sterowany przez regulator prawa wodnego.
Mój kocioł na ogół grzeje między 78 a 84° przy prędkości termowaru 1. Temperatura ustawiona na 19.5° w dzień i 17° w nocy (nie mogę zejść poniżej ze względu na dziecko).

Przy takiej pogodzie jak teraz +2° w dzień -2° w nocy, kiedy wracam wieczorem o 18:18, dom spadł do około 30° (balon 18°) i dobre półtora obciążenia między 23:80 a 1:XNUMX XNUMX:XNUMX pozwala mi osiągnąć odpowiednią temperaturę wewnątrz i naładować balon, który powinien osiągnąć XNUMX° około XNUMX w nocy. Ta instalacja działa dobrze, ale przy nadchodzących temperaturach próbuję dostroić moje ustawienia, aby zobaczyć, gdzie mogę jeszcze zaoszczędzić kilka kalorii w moim balonie, aby wydłużyć temperaturę w ciągu dnia i w związku z tym mam pytania, które przychodzą mi do głowy. .
Gdybym mógł uniknąć 2 ładowań dziennie, bardzo by mi to odpowiadało.

Temperatura włączenia cyrkulatora mojego Thermovara (zespół recyrkulacji bojlera) jest ustawiona na 65° za pomocą aquastatu na sondzie umieszczonej w króćcu bojlera. Zastanawiam się, czy to ustawienie jest poprawne, ponieważ każe mi zadać następujące pytanie:

- Pod koniec grzania, gdy nie ma już drewna, temperatura kotła spada (80° 70° 60° itd.) będzie gorętszy niż korpus kotła. Tak więc przy ustawieniu wyzwalacza cyrkulatora termowaru na 75° (z uruchomioną deltą) to zbiornik będzie nagrzewał kocioł… do tej temperatury (może dwie godziny lub więcej, jeśli woda ma 80, przechodzi przez to wszystko czas). Kalorie z balonu zjadamy w tym przypadku za darmo, prawda?? czy nie należy podnieść temperatury aquastatu? I odwrotnie, wmawiam sobie też, że im dłużej balon będzie działał długo w nocy (aquastat ustawiony nisko i duży bal przed pójściem spać), tym bardziej podgrzeje wodę wracającą z kaloryferów na dno balonu podczas nocnych wzniesień. Nie wiem, co jest najkorzystniejsze z ciosu jako ustawienia. Co myślisz ?

- Kolejne pytanie dotyczące ustawienia mojego regulatora, który pozwala mi "ograniczyć" temperaturę startową grzejników. Ustawienie fabryczne to 60° co nie zapobiega zagotowaniu grzejnika przy całkowicie otwartym zaworze (nie ma możliwości przyłożenia do niego ręki). Jeśli obniżę tę wartość zadaną na przykład do 50, czy myślisz, że zaoszczędziłbym pieniądze na moim balonie (nagle mniej przypomnień o energii) lub dodatkowy czas ogrzewania do osiągnięcia wartości zadanej ostatecznie nie będzie oszczędnością? A co z rozporządzeniem prawa wodnego, które dostosowuje T° wody wyjściowej do T° na zewnątrz, jeśli ustawię ją na 50°, a na zewnątrz jest -10°...

z góry dziękuję tym, którzy zechcą przynieść wodę do mojego młyna lub za opinie.
0 x
francis02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 28/11/14, 15:53




przez francis02 » 11/12/14, 17:00

dobry wieczór
Odkryłem Twoją wiadomość, która ściśle odpowiada mojej instalacji: Morvan 20 kW, BT 1 l. Ta samodzielna konstrukcja sprawia mi wiele kłopotów... Brak, odpowiedzi fachowców... Mam pytania, zwłaszcza o pierwszeństwo w ECS...
Czy możesz przesłać mi swój schemat i/lub spojrzeć na mój tutaj: https://www.econologie.com/forums/post279793.html#279793 tylko daj znać jak Ci poszło...
Chociaż Twój post ma ponad rok, mam nadzieję, że znasz mój.

Cordialement
0 x
francis02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 28/11/14, 15:53




przez francis02 » 11/12/14, 17:01

dobry wieczór
Odkryłem Twoją wiadomość, która ściśle odpowiada mojej instalacji: Morvan 20 kW, BT 1 l. Ta samodzielna konstrukcja sprawia mi wiele kłopotów... Brak, odpowiedzi fachowców... Mam pytania, zwłaszcza o pierwszeństwo w ECS...
Czy możesz przesłać mi swój schemat i/lub spojrzeć na mój tutaj: https://www.econologie.com/forums/post279793.html#279793 tylko daj znać jak Ci poszło...
Chociaż Twój post ma ponad rok, mam nadzieję, że znasz mój.

Cordialement
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 11/12/14, 18:01

tak, przed jakąkolwiek dyskusją w powietrzu potrzebny jest schemat, ponieważ pomimo twoich wyjaśnień w sumie dość jasnych, nie mamy wszystkiego.
czy jest obieg recyrkulacji między zbiornikiem a kotłem, zawory zwrotne itp.?
to jeśli masz regulację klimatyczną z zmotoryzowanym V3V, dlaczego mówisz o „regulatorze”, który ogranicza temperaturę rozruchu ??? jeśli prawo wodne jest dobrze uregulowane, wystarczy V3V i bądź ostrożny, jeśli masz wrzące kaloryfery, to albo prawo wodne jest zbyt silne, albo grzejniki są za małe dla domu. im wyższa temperatura radiatora, tym większe straty. i nie ufać termostatom grzejników. dobrze wyregulowana klimatyzacja zapewnia wymaganą temperaturę grzejnika niezależnie od temperatury zewnętrznej, a zawory termostatyczne są szeroko otwarte.

więc schemat i porozmawiamy o tym.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
francis02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 28/11/14, 15:53




przez francis02 » 12/12/14, 00:44

Dobry wieczór i dziękuję Dirkowi Pittowi

Całkowicie zgadzam się z ideą schematu i moimi pytaniami:
- 1°) czy ten schemat jest poprawny? (dzięki regulacji...)
Następnie pojawiają się pytania dotyczące najlepszej „wydajności” instalacji:
2°) jaki priorytet należy nadać, aby na początku ogrzewania uniknąć ogrzewania zbiornika buforowego?
3°) jak zapewnić, aby była to zawsze najgorętsza używana woda? (Myślałem o seryjnym montażu Aq3 i Aq4 (jak narysowano czerwoną przerywaną linią), ale myślę, że to nie jest w porządku ...
4°) Dodaję aquastat na gorącym wylocie ze zbiornika, aby sterować cyrkulatorami (z Aq2) tak długo, jak T° w BTsc jest > 25°C np.
5°) jest zaworem zwrotnym niezbędnym w przypadku zadziałania termicznego zaworu bezpieczeństwa (czy też jest zbędny ze względu na rzadkość występowania tego alarmu...)

Jeszcze raz dziękuję i jestem całkowicie otwarty na nowe propozycje...

Obraz
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 12/12/14, 07:19

francis, zanieczyszczasz wątek guitou. Jeśli nie masz nic przeciwko, będziemy kontynuować dyskusję w innym wątku, który już otworzyłeś.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
francis02
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 28/11/14, 15:53




przez francis02 » 12/12/14, 11:36

Witam, tak, zgadzam się... na początku po prostu zadałem pytanie z myślą o "wykorzystaniu" wiedzy o guitou, którego instalacja wydaje mi się bardzo bliska...
Bardzo przepraszam (nie wiem, czy administrator może usunąć ostatnią wiadomość...) Zawsze odsyłam ją do mojego wątku...

Do zobaczenia wkrótce Dirk Pitt i inni...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 402