Budowa lub remont: wybierz okna

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
djo59
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 08/09/11, 01:03
x 5




przez djo59 » 01/07/13, 11:25

Te okna zawsze mnie śmieszą. Ile razy słyszałem, jak ludzie mówili: Chcę zmniejszyć zużycie paliwa w moim domu (sito). Mam zamiar zamontować podwójne szyby.
Daleki jestem od negowania korzyści wynikających z komfortu, jakie zapewniają szyby pojedyncze i podwójne, mówię tylko o liczbach.
Oto mój przykład liczbowy z dpe godnego tego imienia (tak rzadkiego, że trzeba to powiedzieć)
Wymiana 54 m² przeszkleń na okna o wysokich parametrach użytkowych (uw=?) za 30.000 536 EUR. Oczekiwane oszczędności w wysokości 56 EUR rocznie, co odpowiada zwrotowi z inwestycji w ciągu XNUMX lat. Świetnie, zostaną zniszczone, zanim zaczną przynosić zyski.
W przypadku DPE zawsze widziałem czasy zwrotu w ciągu 50-60 lat w przypadku oszklenia.
Osobiście w Reno postawiłem DV na 1.4, możemy znaleźć trochę w bardzo dobrej cenie (miałem wycenę za te same 54m² na 4800 € (same materiały)) i za resztę pieniędzy robię izolację, zmieniam kocioł. ...
To tutaj można znaleźć prawdziwe oszczędności przy zwrocie inwestycji wynoszącym - 10 lat
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/12/14, 15:40

tak, potwierdzam analizę djo. straty przez okna są minimalne, chyba że masz duże przeszklenia. Zysk jest paradoksalnie większy w zakresie komfortu w lecie dzięki oknom z powłoką anty-IR.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 37