Trofea „Idź naprzód”, innowacje, kreacja

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Carole
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/07/06, 16:28

Trofea „Idź naprzód”, innowacje, kreacja




przez Carole » 18/07/06, 16:32

Witam wszystkich,

Nie wiem, czy słyszeliście o Trofeach „Idź Naprzód”, które nagradzają osoby, które pomyślnie zrealizowały projekt taki jak utworzenie innowacyjnej, oryginalnej firmy, projekt lub działanie mające interes społeczny; Chciałem z Tobą porozmawiać o tych Trofeach, ponieważ sam w nich biorę udział i uważam, że to dobry sposób na rozpropagowanie Twoich projektów, dawanie przykładu, zaangażowanie jak największej liczby osób, zmotywowanie ich w dowolnym obszarze życia, bez względu na ich upodobania i pragnienia. W weekendy na antenie France 2 emitowane są spoty prezentacyjne, przedstawiające przykłady projektów.

Tutaj podaję nazwę strony, jeśli chcesz się zarejestrować: www.allezdelavant.fr

Wkrótce

Carole

PS: Zwycięzca wygrywa kwotę 5000 euro, drugi i trzeci odpowiednio 4000 i 3000 euro.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 18/07/06, 16:42

[Tryb pesymistyczny] Konkurs sponsorowany przez ubezpieczycieli...Moué...przepraszam, ale nie jestem pewien, czy projekty poruszające tematykę ekologiczną są „akceptowalne” dla tego typu projektów ogólnopublicznych, które muszą pozostać „poprawne politycznie”. ..[ /Tryb pesymistyczny]
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 19/07/06, 00:39

Tryb realistyczny włączony, lol

Co zrobimy z 5000 euro?

Carole, innowacyjnych projektów tutaj nie brakuje, ale twardo stąpaj po ziemi, mówimy tu o energii i środowisku.

5000 euro c dobrze sprzedać otwieracz do puszek, ale zrobienie czegoś w obszarach wymienionych powyżej jest nawet nie do pomyślenia!!!

Tytułem informacji, mam zamiar wziąć udział w konkursie organizowanym przez mój region, nie jest on pokazywany w telewizji, ale nagroda do wygrania jest o wiele ciekawsza niż marne 5000 euro. cena stanowi rozpoczęcie działalności.
A w takich konkursach trzeba przejść ochronę przed innowacjami, więc trzeba zgłosić patent, który kosztuje 6000 euro na jeden rok ochrony.
Choć swój patent możesz w 3/4 sfinansować ze środków regionu, to i tak musisz wyciągnąć z kieszeni 1500 euro.

tryb realistyczny wyłączony

Cholerna telewizja, zawsze mnie rozśmieszysz : Mrgreen:
To się nazywa telewizja nierzeczywistości. : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/07/06, 16:31

Paldeolien napisał:A w takich konkursach trzeba przejść ochronę przed innowacjami, więc trzeba zgłosić patent, który kosztuje 6000 euro na jeden rok ochrony.
Choć swój patent możesz w 3/4 sfinansować ze środków regionu, to i tak musisz wyciągnąć z kieszeni 1500 euro.


Cokolwiek... patent, który sam napisałeś, kosztuje we Francji 450 euro (może trochę więcej, to dane za rok 2003) i 40 euro rocznie za prawo do opieki.

W końcu, jeśli chcesz skorzystać z pomocy eksperta (oszusty?), który pomoże Ci napisać, może tak, kosztuje to 6000 €, ale czy jest to bardzo rozsądne...

Patent europejski kosztuje około 50 000 euro (drogie są przede wszystkim koszty tłumaczenia), a patent światowy kosztuje około 70 000 euro...
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 19/07/06, 18:28

Bah Christophe; Jeśli potrafisz poprawnie napisać patent bez eksperta, nie mam nic przeciwko!!!
Ale moim zdaniem zapomnisz o wielu rzeczach, eksperci niekoniecznie są oszustami, a w każdym razie są po to, aby wypełniać bazy danych, przeprowadzać badania itp.
Prowadzą badania stanu techniki, na przykład w celu sprawdzenia innowacyjności.
Każdy czyn ma swoją cenę, połóż je od końca do końca, a zobaczysz, ile kosztuje przyzwoita ochrona na rok.
Właśnie otrzymałem wycenę.

Każdy ma swoją pracę, a krowy są pod dobrą opieką
Istnieje ryzyko, że Twój patent, który nie został napisany przez specjalistę ds. ochrony, nie będzie miał charakteru innowacyjnego.
Wolę zaufać profesjonaliście, szczególnie w dziedzinie, którą wybrałem.
Opracowywanie patentów jest niegodziwe.

I żeby przełamać Wasze uprzedzenia, ten ekspert, którego poznałam, nic mnie nie kosztował, a mogę odbyć nawet 6, a nawet 8 konsultacji nie wydając ani grosza!!!
Więc, oszustze, łatwo to powiedzieć, nie generalizuj.
Oni też nie są tutaj, żeby cię pochować.
Tak między nami, czy wolałbyś wydawać pieniądze na wspieranie pozbawionego skrupułów męża stanu, czy na pracę specjalisty ds. ochrony?
Porównanie jest daleko idące.
Ale w jednym przypadku nie dostajesz nic w zamian, a w drugim tworzysz bogactwo.
Patent można porównać do inwestycji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/07/06, 18:36

Paldeolien napisał:Bah Christophe; Jeśli potrafisz poprawnie napisać patent bez eksperta, nie mam nic przeciwko!!!
Ale moim zdaniem zapomnisz o wielu rzeczach, eksperci niekoniecznie są oszustami, a w każdym razie są po to, aby wypełniać bazy danych, przeprowadzać badania itp.
Prowadzą badania stanu techniki, na przykład w celu sprawdzenia innowacyjności.
Każdy czyn ma swoją cenę, połóż je od końca do końca, a zobaczysz, ile kosztuje przyzwoita ochrona na rok.
Właśnie otrzymałem wycenę.


Najwyraźniej nie znasz tej strony: reaktor reformingowy w samochodzie

Nie twierdzę, że to oszuści (ja takiego stawiam?), ale że i tak smarują (jak wszyscy „notabli”) i że nie jestem pewien, czy w przypadku naszego eksperta zrobiłby to lepiej od nas patent... Rzeczywiście; nie mamy wyraźnej poprzedzalności! Ochrona przed zejściem jest interesująca tylko wtedy, gdy jest wykorzystywana... niewykorzystany patent jest bezużyteczny... z wyjątkiem zrobienia kreski w CV...

Paldeolien napisał:Patent można porównać do inwestycji.


Dobrym żartem jest TEORIA!
W praktyce 99% zgłoszonych patentów nie jest wykorzystywanych, co stanowi całkowitą stratę dla osób fizycznych, ale to ty decydujesz, czy wziąć udział w tym głosowaniu. Jest niezliczona ilość wynalazców, którzy dali się oszukać systemowi patentowemu!

Czy dla kk1, który ciągle krzyczy na system, twoje zachowanie przy składaniu patentu jest nieco paradoksalne?

Swoją drogą, czego dotyczy Twój patent?
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 19/07/06, 21:05

heho, uspokój się, ech!!!
Jeśli pójdę drogą patentową, to dlatego, że jest to obowiązkowe w konkursie!!!

I tylko ta konkurencja może pozwolić nam na rozwój działalności, inaczej nie miałbym na to środków.
System na tym sam go używam, mam okazję wziąć go od tyłu.
Nie mam z tym nic wspólnego, jeśli Twój patent nie zostanie wykorzystany!
Rób tego rodzaju zawody, a otrzymasz pomoc!

A patent dotyczy silnika, więc jeśli można napisać patent na silnik o charakterze innowacyjnym, to cóż, gratuluję, w każdym razie nie mam takich pretensji.
Zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę istniejących rozwiązań, jakie można znaleźć.
Nie jestem nawet pewien, czy to, co robimy, jest rzeczywiście innowacyjne, a priori tak, ale mam pewne wątpliwości.

I bardzo chciałabym, żebyście mnie nie etykietowali, ja nie etykietuję Was!!!
Więc zatrzymaj swoje nieprzyjemne myśli.
System mi nie odpowiada, ale każdy system ma wady, czy mam się go pozbawić?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 25/07/06, 12:00

Interesuje mnie również kwestia patentów.
Ale przed złożeniem wniosku wolę zastosować środki zachęcające.

Ceny z 2005 roku jakie posiadam to:
-złożenie wniosku patentowego: 35 €
-Raport z badania: 500 €
Dla osób indywidualnych 25% zniżki.

Nie jestem nawet pewien, czy to, co robimy, jest rzeczywiście innowacyjne, a priori tak, ale mam pewne wątpliwości.

Czy kiedykolwiek szukałeś dla siebie? Zajmuje to dzień lub dwa, jest nudne, ale jest bezpłatne i można znaleźć ciekawe rzeczy.
(jak wpisać nazwisko osoby, którą cytujemy, nigdy tam nie trafiam! :zmarszczyć brwi: )

Jakie jest ryzyko posiadania (nieco) źle napisanego patentu? kopiowanie to wszystko?
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 25/07/06, 12:36

econology napisał:[Tryb pesymistyczny] Konkurs sponsorowany przez ubezpieczycieli...Moué...przepraszam, ale nie jestem pewien, czy projekty poruszające tematykę ekologiczną są „akceptowalne” dla tego typu projektów ogólnopublicznych, które muszą pozostać „poprawne politycznie”. ..[ /Tryb pesymistyczny]

Myliłeś się, to były tagi [tryb realistyczny] [/tryb realistyczny]…

Edytuj ponownie: padeolian pomyślał o tym przede mną
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 25/07/06, 18:26

Castor napisał:Czy kiedykolwiek przeprowadzałeś własne badania?
Jakie jest ryzyko posiadania (nieco) źle napisanego patentu? kopiowanie to wszystko?


Tak, szukałem, dlatego stawiam a priori.

W przeciwnym razie ryzyko, jeśli o to chodziło!!!
Ryzykujesz, że zostaniesz kopiarzem i nie będziesz w stanie wyprodukować swojego wynalazku...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 251