Zlewnia wody źródlanej

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 05/04/14, 18:10

45 m wynosi 4,5 bara, więc duże ciśnienie przy polietylenie 25 powinno wystarczyć na ponad 300 m. do magazynowania wody można użyć starego elektrycznego podgrzewacza wody przy zimnym przybyciu do podgrzewacza wody, stawiasz trójnik na zużycie, powietrze zawarte w górnej części podgrzewacza wody służy jako regulator ciśnienia i masz mały przechowywanie. Gorący wylot jest zablokowany. Jest tańszy niż prawdziwy zbiornik ciśnieniowy, pod warunkiem regularnego usuwania wody z podgrzewacza, aby zawsze było w nim powietrze.

Nie jestem pewien, czy moje wyjaśnienia będą bardzo jasne.
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 05/04/14, 19:05

Dziękuję Raymon, jest wystarczająco jasny dla obecnego stanu zaawansowania mojego projektu :-)
0 x
Elledé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 24/02/14, 08:22




przez Elledé » 04/07/14, 12:24

Znowu jestem z moją historią o wodzie! Moja jurta jest teraz na nogach i praca trwa. Wreszcie źródło ok. 70 m, jest to dziura z glinianym dnem, wypełniona wodą i ... pijawkami !!
Zrobiłem zbiorczą zbiórkę tak jak radził mi Raymon, czyli rura w wodopoju i działa, woda płynie na drugim końcu. Teraz chciałbym wiedzieć, jak można by oczyścić wodopój.
Pomyślałem o umieszczeniu perforowanej beczki w tej rezerwie na warstwie żwiru i otoczonej żwirem, a rura byłaby podłączona do beczki, aby zasilać zbiornik poniżej.
Czy to zadziała? Czy masz jakieś porady?

Czekamy ...!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/07/14, 13:29

czy to naprawdę źródło? lub po prostu wgłębienie, które wypełnia się wodą przez spływ wokół?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168