Generator elektryczny z turbiną powietrzną

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 16/06/14, 19:35

... które zamierzam najpierw złożyć w terminalu formularza analny koncentryczny...

To bezczelna konfiguracja! : Chichot:
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189




przez Remundo » 17/06/14, 09:09

ppfiuuu robi się nieoczekiwanie sprośnie, w każdym razie wszyscy mamy nadzieję, że tej "analnej" formie nie zabraknie powietrza : Mrgreen:

Tak Turbinair, nadal uważam, że zrobienie orientacji przepływów „z grubsza” zgodnie z zasadami sztuki nie kosztowałoby dużo więcej i nie wymaga batalionu inżynierów…

Spróbuj pochylić wloty powietrza, a także popracuj nad kształtem łopatek... Zainspiruj się Francisem lub Turgo. Masz też turbosprężarki silnika, które trochę przypominają miniaturę Franciszka.

Jeśli chodzi o Chatelota, on robi dobre uwagi, trochę rozumuję w przypadku płynu pod ciśnieniem, ale jeśli nie jest on pod ciśnieniem, to konieczne jest uciekanie się bardziej do zjawiska podnoszenia niż do uderzenia, więc bylibyśmy bardziej w turbiny wiatrowe i profile skrzydeł samolotów dla łopat... lub bardzo rustykalne turbiny wiatrowe o pionowej osi, takie jak Savonius... ale wydajność jest niższa.
0 x
Obraz
powietrze turbiny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/06/14, 17:55

Ostatecznie skorzystał na tym cały proces podejścia




przez powietrze turbiny » 19/06/14, 12:17

Remundo napisał:ppfiuuu robi się nieoczekiwanie sprośnie, w każdym razie wszyscy mamy nadzieję, że tej "analnej" formie nie zabraknie powietrza : Mrgreen:

Tak Turbinair, nadal uważam, że zrobienie orientacji przepływów „z grubsza” zgodnie z zasadami sztuki nie kosztowałoby dużo więcej i nie wymaga batalionu inżynierów…

Spróbuj pochylić wloty powietrza, a także popracuj nad kształtem łopatek... Zainspiruj się Francisem lub Turgo. Masz też turbosprężarki silnika, które trochę przypominają miniaturę Franciszka.

Jeśli chodzi o Chatelota, on robi dobre uwagi, trochę rozumuję w przypadku płynu pod ciśnieniem, ale jeśli nie jest on pod ciśnieniem, to konieczne jest uciekanie się bardziej do zjawiska podnoszenia niż do uderzenia, więc bylibyśmy bardziej w turbiny wiatrowe i profile skrzydeł samolotów dla łopat... lub bardzo rustykalne turbiny wiatrowe o pionowej osi, takie jak Savonius... ale wydajność jest niższa.

Ostatecznie cały proces podejścia zyskał na tym błędzie! Uzasadnienie: Piszę za jednym zamachem, aby nie zakłócać tego reżimu, piszę termin zachowując podstawowe sformułowanie, do którego powracam dla rozwinięcia tekstu. W tym przypadku pomyślałem „obrączkowany” (zainspirowany figurą geometryczną), pisząc „analny”… zapewne nieświadomie obawiając się, że wybuchnie! Czy to nie przynosi ulgi… śmiech!
Dziękuję Remundo za propozycję dotyczącą profilu, który zdaje się zapowiadać wynik.
Ostatnio edytowane przez powietrze turbiny 19 / 06 / 14, 12: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/06/14, 12:41

jeśli nie ma ciśnienia, nie ma mocy

moc = przepływ x ciśnienie

jeśli ciśnienie = 0 moc = 0

nawet turbina wiatrowa ma pewne ciśnienie, niskie, ale nie zerowe: innym sposobem zrozumienia granicy betza jest poszukiwanie optymalnego ciśnienia, aby przeciwstawić się wiatrowi

jeśli ciśnienie jest zbyt niskie, moc jest zbyt niska

jeśli ciśnienie jest zbyt silne, wiatr przechodzący przez przepływ staje się zbyt słaby i to też nie jest dobre

konstrukcja turbiny musi być dostosowana do źródła przepływu! jakie ciśnienie może wywierać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 19/06/14, 17:14

Nie będąc ani specjalistą od turbin, ani od wentylacji, ani od wzdęć:

anal, wszyscy zrozumieli znaczenie

annelé nie jest przymiotnikiem oznaczającym „w kształcie pierścienia” - dotyczy wersetów złożonych z pierścieni

przymiotnik oznaczający „w kształcie pierścienia” jest pierścieniowy (podobnie jak palec).

Francuski jest czasem skomplikowany, a czasem psotny!
0 x
powietrze turbiny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 08/06/14, 17:55

Pomoc w skomplikowanych obliczeniach




przez powietrze turbiny » 16/11/14, 19:22

Witam wszystkich ponownie,
Tutaj sporządziłem schemat z pytaniem, które jest mi bliskie: czy taką turbiną można osiągnąć przepływ 3 czy 4 m3/s? wszystkie specyfikacje są pokazane na tym schemacie.
dzięki.
Obraz
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 16/11/14, 19:57

Skoro strumienie powietrza są równoległe do łopatek (tak mi się wydaje z rysunku), to po jaką cholerę mielibyśmy obserwować rotację?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 17/11/14, 10:20

Zasadniczo, gdybyś zamiast opowiedzieć nam o swojej turbinie, powiedział nam najpierw, co dostarcza ci tego gorącego powietrza, w jakiej ilości, a przede wszystkim pod jakim ciśnieniem.

ponieważ, jeśli spadnie twoja ogromna turbina, może nie być najlepszym rozwiązaniem, aby odzyskać tę energię.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 291