Używam ręcznej pompy w mojej kuchni

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Tesla3d
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/14, 10:49




przez Tesla3d » 10/04/14, 17:16

Zbiorniki zostaną wysiane zakopane, ale jednak pokryte ziemią.

Wysokość podnoszenia wynosi więc maksymalnie 2 metry.

Odnośnie łazienki. Jest to również problem, poza tym, że chcę ciepłej wody z umywalki i prysznica. Jeśli mogę się obejść bez pompy elektrycznej, biorę! Nawet jeśli oznacza to umieszczenie w łazience zbiornika „podnoszącego”.
Oczywiście będzie instalacja elektryczna, ale chcę mieć prysznic, nawet jeśli skończą mi się baterie.

Myślałem o pasywnych słonecznych podgrzewaczach wody gdzie indziej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 10/04/14, 17:26

chatelot16 napisał:
Makro napisał:Spróbuj umyć ręce pod pompą ręczną ...


kiedy nie marnujesz wody, nie myjesz rąk pod bieżącą wodą! napełniamy miskę



Podlewaj do zlewu 2 litry wody, która zużywa więcej pływaka niż otwieranie wody w kranu miksera, zwilż ręce, a mydło zamknij wodę z mydłem, przetrzyj szczotkę i ponownie otwórz łokieć kranu i opłucz ręce ...

W moim warsztacie mam kran bez ewakuacji 10-litrowy pojemnik, który jest poniżej. Opróżniam go ogólnie raz w miesiącu ... i znowu mam prosty kranik, którego zamknięcie wymaga czasu. ,
Kiedy przeprojektuję mój warsztat, zastawki pedału lub kolana będą obsługiwane jak w jedzeniu ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 10/04/14, 22:06

Dobry wieczór, oto dość duża pompa membranowa
http://www.pearl.fr/bricolage-et-jardin ... X5028.html

to przypomina mi inny temat https://www.econologie.com/forums/montage-d- ... t6556.html

Wymieniono kilka rodzajów pomp, można powiedzieć, że specjaliści od pomp to

niektórzy z was powinni byli się spodziewać : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Tesla3d
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/14, 10:49




przez Tesla3d » 11/04/14, 07:31

Makro napisał:Podlewaj do zlewu 2 litry wody, która zużywa więcej pływaka niż otwieranie wody w kranu miksera, zwilż ręce, a mydło zamknij wodę z mydłem, przetrzyj szczotkę i ponownie otwórz łokieć kranu i opłucz ręce ...
oli napisał:umywalki, której celem jest umycie rąk przy zlewie, polega na jednokrotnym napełnieniu go, wlaniu do niego roztworu do mycia rąk i użyciu go kilka razy.
Osobiste jest to, co już robię i używam jako roztworu mieszaniny mydła marsylskiego, octu / cytryny.
Zmieniam wodę, kiedy jest naprawdę brudna, a jeśli nie codziennie.

Robię to samo na zewnątrz, ponieważ nie mam jeszcze zaopatrzenia w wodę, oprócz tego, że używam pasty z popiołu drzewnego. Rozumiem, wiem 8)

A w łazience jest to mycie rąk po skorzystaniu z toalety w „konwencjonalny” sposób.



oli napisał:to przypomina mi inny temat https://www.econologie.com/forums/montage-d- ... t6556.html

Wymieniono kilka rodzajów pomp, można powiedzieć, że specjaliści od pomp to

niektórzy z was powinni byli się spodziewać


Tak, dziękuję za ten link!
W każdym razie, bez względu na moją pompę, instalacja będzie możliwa, pod warunkiem, że podnoszenie nie będzie zbyt ważne.

Co z możliwym zastosowaniem filtra, aby móc spożywać tę wodę deszczową?
Ponieważ planuję umyć, przygotować jedzenie itp.
Nie obchodzi mnie, czy można go pić, ponieważ już używam przenośnego filtra, który bardzo dobrze do tego nadaje.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/04/14, 15:54

pompa perl wygląda dobrze

jego ciśnienie jest nieco ograniczone, ponieważ jest dość lekkie w konstrukcji ... ale zasada pompy membranowej pozwala budować, co chcesz i pompować do granicy ciśnienia atmosferycznego
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6459
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 11/04/14, 17:01

Dla mnie..Perfuzja pereł..Nigdy więcej ... ale hej, to moja osobista opinia ... Lepiej jest złapać starą Japy na lbc (ale musi tylko pompować wodę ...) że chinoiserie .. (to znaczy pompy morskie .. Wiem, gdzie są produkowane) ..
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 11/04/14, 19:15

Dobry wieczór, oto strona, która oferuje pompę membranową http://energies.alba-annuaire.fr/pompe/ ... php?cat=10
a tutaj sekcja pomp wodnych http://mon.danstagueule.fr.free.fr/NRJr ... elier.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/04/14, 15:21

perłowa pompa membranowa ma bardzo widoczną wadę na zdjęciu: formowana gumowa membrana o skomplikowanym kształcie: dlatego nie można jej naprawić, nawet jeśli oryginał zużyje się zbyt szybko ... a tanie rzeczy często w gumie Chiński, który nie trwa długo

kiedy wykonuję pompę membranową, membrana jest wycinana z płaskiej gumy i mocowana przez zaciskanie między skręcanymi elementami: dlatego możliwe jest zastosowanie gumy z komorą powietrzną dla najmniejszego modelu ... dla dużego modelu potrzebna jest grubsza guma

guma dętki jest najwyższej jakości pod względem trwałości

istnieje również guma EPDM do dachów lub basenów: bardzo trwała z wiekiem, ale nieco mniej elastyczna
0 x
gomuller123
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 04/06/14, 09:32




przez gomuller123 » 05/06/14, 08:06

pompa perl wygląda fajnie, ale nie do końca rozumiem twoją eksplorację, jestem nowy w tym forum, mam nadzieję, że dowiesz się tutaj kilku rzeczy :D :D
0 x
Tesla3d
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 10/04/14, 10:49




przez Tesla3d » 05/06/14, 09:26

Co rozumiesz przez eksplorację?

Osobiście perła, bez której wolałbym się obejść. Jeśli uda mi się sprawić, by francuska firma działała, przełączyłem na siłownik hydrauliczny Walton, francuską markę i jakość jest na miejscu. Przyznaję więc, że wolałem pozostać w takim asortymencie mojej pompy ^^
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 152