Adresy badawcze dla kursów warstwowych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
loufi65
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/05/14, 17:40

Adresy badawcze dla kursów warstwowych




przez loufi65 » 22/05/14, 17:49

Bonjour à tous

Szukam informacji.
Mój syn jest obecnie na drugim roku IUT w Tarbes (Hautes Pyrénées) w oddziale GMP (inżynieria produkcji mechanicznej). Już niedługo powinien otrzymać DUT (dyplom uczelni technicznej).
Chciałby kontynuować koncesję na przemienne wykorzystanie energii odnawialnej, w szczególności w przypadku energii wodnej lub wiatrowej:

Licencja zawodowa Konserwacja i eksploatacja urządzeń w odnawialnych źródłach energii M.3.ER Program studiów: Umowa o staż
lub umowa o profesjonalizację


Przesłał plik w tym celu do IUT. To szkolenie, które było stosunkowo nowe w tym IUT, prawie nie otrzymało żadnej pomocy.
On naprawdę musi znaleźć własnymi środkami do tego podwójnego treningu, firma, która chce go wspierać przez rok.
Próbowaliśmy go szukać, ale nie jest to tak oczywiste, gdzie być może nie robimy tego dobrze.
Pomimo znacznej liczby tam w Pirenejach, niewiele reklamy dla tego sektora.

Dlatego szukam adresów firm, które zajmowałyby się energetyką hydrauliczną lub wiatrową w całej Francji, aby móc wysłać do nich wniosek o naukę pracy, a tym samym mieć maksymalną szansę, że mój syn może przeć szkolenie w pracy.
Szukam również wszystkich dobrych rad, które możesz mi dać, aby mu pomóc.

Z góry dziękuję za Twój wkład.

szczerze
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Wyszukiwanie adresu szkolenia zawodowego




przez Did67 » 23/05/14, 10:57

loufi65 napisał:
On naprawdę musi znaleźć własnymi środkami do tego podwójnego treningu, firma, która chce go wspierać przez rok.
Próbowaliśmy go szukać, ale nie jest to tak oczywiste, gdzie być może nie robimy tego dobrze.



Podkreślasz "na własną rękę ...".

Chciałbym tylko powiedzieć, że jest to normalne: program nauki pracy jest powiązany z umową o pracę (staż, profesjonalizacja) ... Nikt nie znajdzie dla ciebie umowy o pracę w twoim miejscu.

Jedną rzeczą jest znalezienie szkolenia. Kolejnym jest znalezienie umowy, która pozwoli ci przejść szkolenie!

Szczególnie w „wschodzących” dziedzinach. Z definicji nie są jeszcze bardzo rozwinięte. I dlatego, całkiem logicznie, miejsc jest tylko kilka (w firmach)! Dlatego ktoś zainteresowany szkoleniem może nie znaleźć kontraktu.

To system, który trochę się reguluje - bo ostatecznie problem ze znalezieniem pracy będzie taki sam! Sektor o dużym zapotrzebowaniu na siłę roboczą automatycznie wyszkoli wielu praktykantów, którzy w ten sposób znajdą zatrudnienie ... A wrażliwy sektor nie „inwestuje” w szkolenia (co kosztuje). Zatem nie wszyscy „kandydaci” znajdą miejsce na praktyki. Ale w każdym razie to doprowadziłoby ich do „bezrobocia”!

Więc musisz spojrzeć i jeszcze raz spojrzeć ...

Staże są często „kluczem” do dostania się i ugruntowania swojego miejsca, uczynienia siebie niezbędnym itp. Tam chyba przychodzi trochę za późno: w przypadku takiego pomysłu trzeba „wykorzystać” jego szkolenie (BTS) w celu odbycia stażu (-ów) w firmie, która może następnie zatrudnić Cię jako praktykanta do dalszego szkolenia.

Ale trzeba sprawdzić z CCI (Izba Handlowo-Przemysłowa), czy nie ma formuł „odkrywania zawodów na staże”. Jest wtedy mniej niechęci. A będąc już w domu, mamy 5 dni na przekonanie towarzystwa („on jest zmotywowany, młodzik, może i tak go zabierzemy…” - nawet gdyby firma nie pomyślała weź praktykanta, a auarit powie „niet”).
0 x
loufi65
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/05/14, 17:40




przez loufi65 » 23/05/14, 11:18

Dzięki za radę Did67

Rzeczywiście, kiedy podkreślam „z jego własnych środków”, bez wątpienia pomyślałem trochę naiwnie, że na IUT damy mu listę firm, które mogą odpowiadać jego zapotrzebowaniu na szkolenia zawodowe.

dziękuję

szczerze
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/05/14, 18:28

Czasami mogą istnieć listy - w placówce szkoleniowej lub w izbie konsularnej (Izba Przemysłowo-Handlowa).

Jednak w „nowym” sektorze rzeczy nie „przebiegały gładko” ...

We wszystkich przypadkach umowa o pracę pozostaje umową o pracę - szczególną, ponieważ obejmuje szkolenie, ale umowa o pracę jest taka sama

Dlatego musisz zastosować te same metody!

To już nie jest „szkoła”, gdzie „wystarczy” się zarejestrować, a administracja zajmuje się wszystkim. Wyjdź z mentalności studenta i wejdź do „prawdziwego” świata: firmy! A tam nie zawsze jest to łatwe!
0 x
loufi65
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/05/14, 17:40




przez loufi65 » 23/05/14, 21:03

Rzeczywiście Did67, wyjdź z mentalności studenta i wejdź do „prawdziwego” świata: firmy! A tam nie zawsze jest to łatwe!

Zdajemy sobie z tego sprawę.
dziękuję

szczerze
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 241