Wiatr w Brazylii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
wesz wesz
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/05/14, 21:32

Wiatr w Brazylii




przez wesz wesz » 11/05/14, 22:10

Bonjour à tous,

Mieszkam w północno-wschodniej Brazylii (220 V - 60 Hz) i moim marzeniem byłaby autonomia energetyczna. Kilka lat temu zainicjowałem produkcję generatora z magnesami trwałymi, ale zatrzymałem się w połowie (nawijanie cewek) ze względu na brak opłacalnych i niedrogich rozwiązań w zakresie magazynowania lub wtrysku sieciowego. Nie wiedząc, w jakie napięcie celować, nie można wiedzieć, jakie uzwojenia wybrać!
W międzyczasie zdałem sobie sprawę, że moimi głównymi obecnymi odbiorcami są różne pompy głębinowe i odśrodkowe. Tak naprawdę, bez dostępu do wody miejskiej, 100% mojej wody pochodzi ze studni, jest przesyłana do cysterny i rozprowadzana grawitacyjnie w domu. Pomyślałem wtedy o turbinie wiatrowej z pompą, która pozwoliłaby mi zaoszczędzić znaczną część zużycia energii elektrycznej.

Oto moje kryteria:
1/ Łatwy w budowie, kryterium nr 1, gdyż mam dostęp do niewielkiej ilości surowców i stosunkowo niewielu narzędzi poza klasycznymi elektronarzędziami.
2/ Niezawodny z tych samych powodów.
3/ Wysokość 12m, to jest odległość pomiędzy dnem mojej studni a szczytem cysterny.
4/ Wiatr wieje przez cały dzień (od 15 do 35 węzłów), więc nie potrzebuję bardzo dużego przepływu ani demonicznej mocy. Wiatr NIGDY nie przekracza 50 węzłów, nie ma burz, cyklonów, nic. Nie ma potrzeby stosowania piór i innych układów hamulcowych.

Najpierw pomyślałem o turbinie wiatrowej z osią poziomą, wałem korbowym i pompą tłokową z zaworami. Widzę jednak dwa problemy: delikatną produkcję części turbiny wiatrowej z kilkoma połączeniami i znaczną wysokość wzniesienia.

Pomyślałem wtedy o zanurzonej drewnianej pompie membranowej (dętka, opona itp.), napędzanej przez turbinę wiatrową o osi pionowej. Prostsza produkcja samej turbiny wiatrowej, napęd bez transformacji ruchu i mam kilka pomysłów na część pompy na zasadzie pompy Valdès, ale w uproszczeniu. Mam tylko poważne wątpliwości co do niezawodności i skuteczności takiej pompy. Powinniśmy zrobić kilka testów!

I wtedy w końcu dość prostym rozwiązaniem byłaby ta sama turbina wiatrowa z osią pionową napędzającą pas wyposażony w czerpaki. Przełożenie kątowe można uzyskać za pomocą paska odchylanego o przekroju okrągłym. Niepokoi mnie w tym przypadku obowiązek umieszczenia mojej turbiny wiatrowej wyżej niż zbiornik, gdy nie muszę szukać wiatru tak wysoko, a to komplikowałoby dostęp do instalacji i konserwacji. Zwłaszcza, że ​​moja studnia jest daleko od mojej cysterny!

Dlatego szukam ludzi, którzy mają pewne doświadczenie w tej dziedzinie, którzy mogliby dać mi wskazówki, pomysły, a nawet poprowadzić mnie w kierunku nowych rozwiązań, o których bym nie pomyślał (inna technologia pomp?).
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181