Renowacja / Zmiana kotła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pat Garrett,
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/04/13, 16:47

Renowacja / Zmiana kotła




przez Pat Garrett, » 01/04/14, 17:22

Witam,

W trakcie renowacji starego domu kupionego 3 wiele lat temu, mamy za zadanie zmienić starożytność, która służy jako olej kotłowy, którego zbiornik ciepłej wody przecieka, gdy pobiera się za dużo gorącej wody z uderzenia ...

Pozwolę sobie powiedzieć, że oczywiście starałem się przeczytać wcześniej wszystkie względne tematy w forum (i w innych) i przepraszam za przyszłe (nieuniknione?) powtórzenia ... :)

.:. Dom.:.
Dom ma podłogi 2 o powierzchni 80 w przybliżeniu 180m² w całości + przedłużenie bez podłogi z łazienką, 20m².
Izolacja została ulepszona (poddasze i okna z podwójnymi szybami), inaczej jest to stary dom na parterze i drewniana podłoga na podłodze, izolacja ścian jest średnia, ściany z cegły 40cm + powlekane + BA13 wewnątrz oczywiście.
Wysokość sufitu wynosi 3 i 3m50.
Jesteśmy w trzech fazach.
Obecnie wyobrażam sobie olej na stalowych grzejnikach.

Zainstalowaliśmy piec Jotul F500 odzyskany w LBC, przewód jest nową podwójną skórą ze stali nierdzewnej z podłogi.
Piec jest prawie centralny, a otwór umożliwia ogrzewanie (trochę) podłogi przez klatkę schodową.

Przed zmianą okien i utratą izolacji strychów zużyliśmy:
- w zeszłym roku (bardzo zimno) o 4000L
- rok wcześniej (mniej zimno) o litrach 3000.
- w tym roku raczej miękka z izolacją i piecem jesteśmy w 1700 litrach, ale rok się nie skończył :) Liczę na litry 2500 ..

.:. Cytaty.:.
Najpierw przełączyłem się na zewnętrzną izolację, kocioł na pelety, zaproponowano mi pompę ciepła powietrze / woda i czekam na ofertę na nowy kocioł kondensacyjny opalany olejem.

..:. Izolacja zewnętrzna:
Dobrze to boli:
Izolacja poddasza zbudowana pod Grizzi (pierwsze nachylenie dachu)
Grubość 200 R = 7 na 117m²
=> 28 300 € TTC

Izolacja ściany RDC:
Grubość izolacji ściany 120mm R = 3,75 na 154,6 m²
=> 35 850 € TTC

..:. Kocioł na pellet + solarna woda użytkowa
Dobrze, że boli (zaokrąglone ceny):
obecna demontaż kotła -> 370 HT
Kocioł pellematyczny 20kW -> 10 HT
Akcesoria, obiegi wodne, regulacja .... -> 3 HT
silos 6,5 t na ssanie -> 3 700 HT
Solarny podgrzewacz wody Kolektory ścienne 300L -> 5 HT
Wędzarnia -> 1 € HT
=====> 25 000 € w tym

Bez instalacji solarnej (zbiornik z awaryjnym zasilaniem elektrycznym) => 19 800 € TTC

..:. PAC Powietrze / Woda
AIR / WATER PAC AJTECH ext group Mitsubishi ZUBADAN ZURAN 125 TRI FAZA V.2 -> 4 € HT
Instalacja, podłączenia, modyfikacje elektronicznego arkusza kalkulacyjnego ... -> 3 € HT
Elektryczny zbiornik CWU -> 1 € netto
Demontaż starego kotła -> 250 € HT
=> 10 000 € TTC

Mówi: działa w -25 ° ext, COP. 4,30 R410 DB 50
Gwarancja na sprężarkę 3 / 5

Jak już powiedziałem, wciąż czekam na inne specyfikacje kotła na pelety, innego na kocioł paliwowy; ponadto dom ma studnię i zbiornik na wodę, ale nie wiem, jak je ocenić pod kątem możliwej energii geotermalnej.

Podaję ci następny szacunek tego, co mam ... :)

+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 05/04/14, 19:44

W jakim regionie?
0 x
Pat Garrett,
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/04/13, 16:47




przez Pat Garrett, » 05/04/14, 20:53

: Chichot:
tak, rzeczywiście tego nie określiłem! picardie do compiegne chantilly!

dziękuję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 06/04/14, 12:50

jasne jest, że 60k € za izolację 200m2 sprawia, że ​​kaszlesz. Jednak w tym miejscu wszystko jest grane, ponieważ jeśli jest dobrze zrobione, twoja czapka będzie wystarczająca.

W tej cenie, myślę, że podnoszą dach i zmieniają kafelki, a ściany izolacyjne twoja cena m2 jest tylko podwójna w stosunku do ceny w Alzacji. Będzie musiał zagrać w konkursie!
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 06/04/14, 20:20

CAP wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli masz piec na zimną pogodę, gdy czapka nie jest zbyt skuteczna.
0 x
Pat Garrett,
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 09/04/13, 16:47




przez Pat Garrett, » 08/04/14, 10:37

Philippe Schutt napisał:jasne jest, że 60k € za izolację 200m2 sprawia, że ​​kaszlesz. Jednak w tym miejscu wszystko jest grane, ponieważ jeśli jest dobrze zrobione, twoja czapka będzie wystarczająca.
W tej cenie, myślę, że podnoszą dach i zmieniają kafelki, a ściany izolacyjne twoja cena m2 jest tylko podwójna w stosunku do ceny w Alzacji. Będzie musiał zagrać w konkursie!


A priori nie, nie poprawiają dachu, wpływają tylko na przebudowaną część poddasza i tam zmieniają to, co należy zmienić (dach ma podwójne nachylenie, część pod łupek, „grizzi” i część poddasza zagubiony w kafelkach).

Ok, dzięki wskazaniu ceny, używają produktów 120 Expanded Polystyrene STO (dla standardów i dotacji), ale to może być dużo. W końcu, jeśli potroić cenę potrzebną do odzyskania niewielkiej dotacji i ulgi podatkowej, nie jestem zainteresowany, ponieważ miałem już jej trochę na okna i izolację straciły strychy.
Ale dobrze, zmniejszyć trochę izolacji nie podzieli faktury przez 3 też, wyobrażam sobie ...
Przejdę do innego rozwiązania, w tej cenie, łatwo będzie zrobić mniej, ale raz, zrobię to później, ponieważ nadal nie będzie wolny ... :|

Raymon napisał:CAP wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli masz piec na zimną pogodę, gdy czapka nie jest zbyt skuteczna.


Ok, to mnie uspokaja!
To, co mówi mi także sprzedawca, niepokoi mnie, że piec nie jest automatyczny :-D i że jeśli mnie tam nie będzie, moja żona nie postawi go na drodze :)
Nie wspominając o wiecznej debacie na temat kosztów energii.: Mrgreen:

W związku z tym instalator oferuje mi zainstalowanie zbiornika gazu! :zaszokować: Dam ci znać, kiedy mam cytat !! : Chichot:

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 26/04/14, 23:01

Pytanie, czy nie możesz umieścić palnika na pelet w swoim kotle paliwowym? Niektóre modele mogą usunąć palnik olejowy, aby umieścić inny. Już teraz pozwoli to zaoszczędzić na usuwaniu kotła z tym wszystkim, co się z nim wiąże, i oszczędnością zakupu kotła na pelety, ponieważ palnik z ślimakiem i silosem można uzyskać za mniej niż 2000 euro.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/04/14, 13:06

Były oceaniczny napisał:... palnik ze ślimakiem i silosem można uzyskać za mniej niż 2000 euro.


Jestem też przyjmującym, jeśli masz adres!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 28/04/14, 22:33

Wystarczy wyszukać w Gogolu.

Na przykład w Ferroli (marka mojego wysokowydajnego kotła na paliwo):
Pelety na palnik na pelety Ferroli sun P7 z ślimakiem Długość 1m50 Moc: 12.3 na 34.5 Kw 1300 €.

Konieczne jest zdemontowanie starego palnika, powiększenie otworu czoła kotła (lub zamówienie innego palnika w celu lepszej pracy i wymiany) oraz zamocowanie nowego palnika.

Spójrz, są marki 3 lub 4, które oferują te palniki do modyfikacji kotłów olejowych.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189

Re: Renowacja / Zmiana kotła




przez dede2002 » 29/04/14, 06:52

Pat-Garret napisał:Witam,

W trakcie renowacji starego domu kupionego 3 wiele lat temu, mamy za zadanie zmienić starożytność, która służy jako olej kotłowy, którego zbiornik ciepłej wody przecieka, gdy pobiera się za dużo gorącej wody z uderzenia ...

+


Witam,

Ten „wyciek” bardziej przypomina mi problem wilgoci i izolacji balonu, gdy szybko się ochładza to skrapla się i tonie.

A+
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 390