Tesla Model S Premium elektryczny sedan (najtańszy)

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 26/03/14, 14:49

Remundo napisał:Cześć Nlc,

wow, ładny trener 8)


Dzięki;)

Remundo napisał:i wreszcie, jak ładuje ten samochód?

Ładuje się dobrze !! ;)


Remundo napisał: Czy pamiętasz swoje wybory elektryczne?


Jest dostarczany z CRO (okazjonalnym kablem ładującym) z wymienną końcówką do ładowania:

- albo w mono 13 A na standardowym gnieździe
- albo w wersji 32 A mono na niebieskim gnieździe kempingowym
- albo w trójfazowym 16A na czerwonym gnieździe kempingowym

Osobiście w domu, aby nie musieć wyjmować CRO każdej nocy i odkładać go każdego ranka, zdecydowałem się na wallbox, rodzaj miniaturowej stacji ładującej do domu! Oczywiście projektowania domu : Mrgreen:

Obraz

Kabel jest podłączony do terminala, wieczorem zajmuje 5 sekund, aby podłączyć samochód, który jest pełny następnego dnia rano. W domu jestem w trybie jednofazowym 32A (7kW), ale również odmawiam tego terminala w jednofazowym 63A (15kW) lub trójfazowym 32A (22kW).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 26/03/14, 15:43

Dziękuję Nlc za ten szybki powrót,

tak, nie jest źle 32A jednofazowy.

2 godziny dają 14 kWh, nieco mniej niż 100 km autonomii.

Ciekawie będzie tutaj zmierzyć zużycie na 100 km. Czy podczas płynnej jazdy powinniśmy być w stanie zaplanować około 16 kWh / 100 km?

Do potwierdzenia

I dbaj o tę „małą” zabawkę ... 8)

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 26/03/14, 18:45

Na 4000 km jestem przy 222 Wh / km, ale codziennie robię wiele małych wycieczek po mieście, co nie pomaga.
Na długich trasach, na przykład innego dnia, kiedy wybraliśmy się na spacer w Noirmoutiers, przejechałem 188 Wh / km, jadąc normalnie, z ograniczeniami prędkości lub czasami nieco powyżej, tylko z dużym wyprzedzeniem.

Osiągnięcie 160 Wh / km jest możliwe, ale nie przekracza 88 km / h, i bardzo inteligentna jazda !!

Tak, staram się o to zadbać, ale po powrocie z wakacji wyjąłem go z garażu, za wcześnie ruszyłem i udało mi się natrzeć ostrą metalową klamkę drzwi garażu :? Na szczęście jest to zderzak, który dość dobrze przyjął swój kształt, a dzięki polerowaniu rys nie powinien być zbytnio widoczny :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 27/03/14, 10:00

222 Wh km ... Lub o 2 Wh więcej niż mój saksofon ... Kto je regularnie 11KWh, by pokonać 50 km ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 27/03/14, 10:12

Jednak saksofon nie powinien być daleko od lżejszego 2x!? Muszę być w pobliżu 2.2T ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6526
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1641




przez Macro » 27/03/14, 10:19

nlc napisał:Jednak saksofon nie powinien być daleko od lżejszego 2x!? Muszę być w pobliżu 2.2T ...

Tak, waży 1 tonę ... I nie mówię o śmiertelnie nudnej jeździe na średniej, która rozśmiesza użytkowników Velosolex ...
Ale hej, to świetna matka, to wciąż bardzo normalne, że twoja tesla jest jeszcze bardziej skuteczna z koła ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 27/03/14, 10:27

Jasne ^^
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 27/03/14, 12:27

NLC, będziemy musieli zaktualizować twój awatar. : Idea:
Niezły postęp, VAE, scoot, a teraz TESLA. : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 27/03/14, 12:40

Makro napisał:
nlc napisał:Jednak saksofon nie powinien być daleko od lżejszego 2x!? Muszę być w pobliżu 2.2T ...

Tak, waży 1 tonę ... I nie mówię o śmiertelnie nudnej jeździe na średniej, która rozśmiesza użytkowników Velosolex ...
Ale hej, to świetna matka, to wciąż bardzo normalne, że twoja tesla jest jeszcze bardziej skuteczna z koła ...

Największą stratą jest ładowanie / rozładowywanie Nicadu w porównaniu z litem, który z tego punktu widzenia ma doskonałą wydajność.

Potem zdajemy sobie sprawę, że to przede wszystkim konstrukcja pojazdu sprawia, że ​​jest on energooszczędny, a 2.2-tonowe podwozie z dużymi obręczami i szerokimi oponami nie jest najlepsze, nawet jeśli ten to jest dość aerodynamiczne.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/04/14, 10:08

Informacja dla hojnych właścicieli Tesli S.

Najwyraźniej bardzo łatwo ukraść komputer!

Hakowanie Tesli S jest dziecinnie proste
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 231