Recenzje pieców drzewnych Franco Belge, Godin lub Supra?

Dobre kupowanie i dobry wybór produktu lub usługi oznacza, że ​​oprócz zadowolenia, mniejszego zużycia i ochrony planety, w 2021 r. ważne jest, aby kupować lepiej! Również wymiana informacji i doświadczeń pozwala uniknąć różnych przekrętów i oszustów. W 2021 roku niezbędna jest wymiana doświadczeń użytkowania, pozytywnych lub negatywnych, ponieważ rynek produktów i usług dla konsumenta jeszcze nigdy w historii ludzkości nie był tak bogaty. Pomoc w lepszym wyborze jest niezbędna, ponieważ kupowanie lepszych oznacza kupowanie produktów zrównoważonych!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 08/01/09, 08:37

System „czystego okna”

Witam,
Kilka lat temu korzystałem z pieca marki VARDE z "czystymi oknami".
Bardzo dobrze się nagrzewa, ale kiedy otwieram drzwiczki, żeby załadować drewno, wydobywa się z niego dużo kurzu, bo system czystej szyby ... przyprawia o płacz.
Powietrze wtórne oblizuje okno i dlatego po otwarciu drzwi powietrze to powoduje również dym i kurz ...
W całym domu jest kurz.
Zapłaciłem za to 3000 euro!
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
paleonto
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 06/01/09, 23:36




przez paleonto » 08/01/09, 12:12

Witam,

Ściągnę dokumentację i porównuję wszystkie te dane oraz wolumen ...

Oczywiste jest, że w porównaniu ze specjalistą od pieców / kominków itp ... sprzedawcy marketów DIY nie będą mieli takich samych umiejętności, ani znajomości wszystkich parametrów ogrzewania ... Pójdę i zobaczę ... Ale jeśli chodzi o ceny obawiam się, nie żartuję sobie, Casto, LM i inni robią wolumeny tak ciekawe ceny ... Z drugiej strony chleb kupuję u piekarza w mojej wiosce;) ...

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie dostępne informacje na ten temat forum.

@+

P.
Ostatnio edytowane przez paleonto 08 / 01 / 09, 14: 48, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 08/01/09, 12:32

Paleonto napisał:Pójdę i zobaczę, ale jeśli chodzi o ceny, to nie żartuję sobie, Casto, LM i inne to wolumeny, więc ceny bardzo atrakcyjne ...


Bardzo źle jest myśleć, że ... to tak, jakby powiedzieć: robię zakupy w supermarketach, bo i tak są tańsze niż rzeźnik lub piekarz w mojej okolicy (jeśli masz szczęście, że `` nadal istnieją ...) ale bez porównania ... Zrobiłeś to?

Na przykład: on Żarówki energooszczędne Megaman jeden (= mały sklep dla 2 osób) jest lepszy lub równie dobrze umieszczony jak na przykład LM ...

Oferuje to inny przykład Decatlhon latarka ledowa za 9.9 € ...

Znam nasze ceny zakupu i nie obniżaliśmy dobrowolnie marż na zakup produktów na telefon ...

Ale masz rację: udaje im się uzyskać lepsze ceny zakupu, biorąc pod uwagę ich wolumeny ... więc osiągają "tylne" marże, wywierając presję na producenta ...

Czy poprosiłeś o ulgę podatkową w LM? Obraz
0 x
latoug
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/09, 14:51
Lokalizacja: Angers




przez latoug » 12/01/09, 14:56

Witam, korzystam z tematu dotyczącego doboru pieców, aby mieć Wasze zdanie.
Więc masz to, mam bardzo duży otwarty kominek w moim starym domu i wolałbym w nim zamiast wkładu wstawić piec.
Mam około 70 m2 do ogrzania na parterze, z belkami stropowymi.
Nie liczę podłogi, ponieważ piec będzie naprzeciwko schodów.
następujące dwa sklepy, zostaliśmy poinformowani:
- scan 10 całe żeliwo, 7kw nominalna i 9 max, 79% wydajności przy 2700 €, kłody 50 cm
- chazele rustykalne 11 kw 2300 € z oddymianiem, załadunek boczny, dopalanie, na polana max 60 cm,

- Godina „carvin” o mocy 10.5 kw za 1800 €, polana 57 cm,
- kłoda "eko" o mocy 10 kW z rezerwą kłody 55 cm za 1550 €.

Wiedząc, że dla estetycznego wyboru ten ostatni bardzo nam się podoba, ale mam wrażenie, że skan lub chazelles są lepsze pod względem jakości niż godin, czy to prawda, czy fałszywe wrażenie?

wiedząc, że budżet wynosi około 3500 €, łącznie z instalacją i rurami (około 1500 € według szacunków), które rozwiązanie byś wybrał? lub jeśli masz inne możliwości, nie wahaj się.

nasze kryteria:
cena
ogrzewanie poprawne wiedząc, że dom jest stary, ocieplenie nie jest idealne (na razie mamy ogrzewanie elektryczne i idzie dobrze, to + dla przyjemności).
wielkość kłód nie jest ważna
szerokość komina 1.80 m, także wysokość.
jeśli to możliwe, możesz łatwo włączyć go rano ...

to wszystko, z góry dzięki 8)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/01/09, 15:09

Witam Pługu
:D
Nie liczę podłogi, ponieważ piec będzie naprzeciwko schodów.

Jeśli na parterze nie ma drzwi, ciepło szybko przedostanie się do klatki schodowej.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
latoug
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/09, 14:51
Lokalizacja: Angers




przez latoug » 12/01/09, 15:29

lejustemilieu napisał:Witam Pługu
:D
Nie liczę podłogi, ponieważ piec będzie naprzeciwko schodów.

Jeśli na parterze nie ma drzwi, ciepło szybko przedostanie się do klatki schodowej.

ja to latoug, a nie orka : Mrgreen: : Lol:
dobra podłoga ma około 30 m2, radzisz mi co wtedy, jestem otwarty na inne marki, o ile podąża za nimi stosunek jakości do ceny 8)
jutro myślę o pójściu do dealera jotul i hase, ale moim zdaniem skończy mi się budżet :zmarszczyć brwi:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/01/09, 16:51

Nie ma nic złego, jeśli upał wzrośnie ... w każdym razie spadnie do końca przed podniesieniem.
Czy to nie sprzedaż we Francji?
Zasadniczo istnieją znaki jakości.
Dziś widziałem piece w Belgii, jedne spełniały normy, inne nie (etykieta na szkle)
Wydajność jest również odnotowana w instrukcji pieca; Byłem zdumiony różnicami ...
Jeśli masz kilku sprzedawców, możesz uzyskać dobrą ofertę, wyjaśnij im swoją sprawę. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
latoug
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/01/09, 14:51
Lokalizacja: Angers




przez latoug » 02/02/09, 22:13

Dobry wieczór, wracam do ciebie, żeby dokonać wyboru
po wielu poszukiwaniach ustawiliśmy się na nich
jotul 274 3980 € zamontowany
rika fox 3960 € zawieszana
olsberg fogo 4180 € zawieszane
hase luno 4200 € zmontowany

lubimy te 4 etycznie,
lis ma okładzinę ze steatytu (co powinno lepiej ogrzać nasz dom ...),
l'olsberg nie ma zwrotu z tej marki
jotul też jest fajny
ten sam hase

ze względu na różnicę cen chciałbym, aby Wasze opinie dokonały najlepszego wyboru

dzięki tobie
Cordialement
david
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 03/02/09, 06:21

Witam Latoug,
Przy najlepszej woli na świecie nikt nie będzie w stanie Ci odpowiedzieć.
Jak doradzić w sprawie tego lub innego pieca bez wypróbowania ich wszystkich :?
Możemy Ci doradzić, nic więcej.
Oto jeden: mówisz o piecu ze steatytu. (Lis)
Ten, który kupiłem, oferował z tymi kamieniami lub bez.
Żałuję, że wybrałem bez, bo straciłem bezwładność cieplną.
A jeśli zdecydujesz się na piec, poproś o numer telefonu klienta, który jest właścicielem tego pieca, aby uzyskać informację zwrotną. Gdzie jest zło :D
Z drugiej strony będziesz musiał już kupić drewno na następną zimę.
Nie ma to jak suche drewno. (to 50% dobrego funkcjonowania pieca)
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Elmateo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 08/01/14, 11:58




przez Elmateo » 15/01/14, 12:27

Bonjour à tous,

Rzeczywiście do wyboru pieca na drewno lub piec na pelletnajlepiej jest przejść przez profesjonalistę i ustalić bilans cieplny domu, aby lepiej przeanalizować zapotrzebowanie na energię.
Możemy wydać opinię użytkownika, ale to nie wystarczy przy wyborze tego typu urządzenia, które wymaga takiej inwestycji.

Szt.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Recenzje i testy produktów i usług". Dobre oferty, przekręty i przekręty. Co wybrać, recenzje i testy zakupowe, aby wybrać lepiej! "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 26