Wyposaż Iveco 35 8 w doping pantone

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
dje
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 27/06/10, 22:35

Wyposaż Iveco 35 8 w doping pantone




przez dje » 28/06/10, 18:35

Witam wszystkich

Mam Iveco 35 8 (Sofim) z 1984 roku i chciałbym go zasilić wodą.
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już eksperymentował z domieszkowaniem wody w tym modelu użytkowym.
Poznaj rezultaty, jakie to daje i jakie jest najbardziej ekonomiczne domieszkowanie wody (pod względem zużycia).


dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
nikloc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/12/13, 17:55
Lokalizacja: przysiąc




przez nikloc » 27/12/13, 18:10

Cześć, mam dokładnie to samo narzędzie co Ty.

Od dwóch lat zgłębiam temat dopingu wodnego i postanowiłam zacząć nad tym pracować.

Czy zacząłeś samodzielnie testować?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/12/13, 13:52

Cześć, nikloc i dje, witajcie.

W obiegu są setki modeli pojazdów, nie jest pewne, czy Twój został opracowany w Pantone lub Gillier Pantone, udokumentowany/udany i dostępny w Internecie. Najczęściej trzeba zaryzykować i samodzielnie rozwiązać wiele problemów. Z drugiej strony na Econologie będzie kilku ekspertów i doświadczonych praktyków, którzy odpowiedzą na niektóre Twoje pytania i doradzą.
:P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
nikloc
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/12/13, 17:55
Lokalizacja: przysiąc




przez nikloc » 30/12/13, 19:13

Tak, rzeczywiście musisz zaryzykować!

Zacząłem także kalibrować mój system nawadniania kropelkowego (model
wyzdrowieć w klinice)

Z wielką uwagą przeczytałem forum na ten temat, aby sobie wyobrazić
przyszłej produkcji i korzystam z okazji, aby Flytox wyjaśnił kilka punktów:

- Napisałeś w poście, że źródłem jest zbiornik o stałym poziomie
problem, czy zgodnie z Twoją wiedzą sprawdzono równoważenie ciśnienia i rygorystyczne stosowanie modelu pułapki Giacominiego?

- W Mercedesie Didiera widzimy, że kran ssący jest robiony bezpośrednio na wlotach kolektora dolotowego, nie widzę, czy zainteresowanie wynika bardziej z krótszej podróży, ze wzrostu depresji (w tym przypadku nadal potrzebujemy zwężki Venturiego dla każdego kranu?) czy też dlatego, że mieszanina reaktora jest lepiej rozprowadzona?

- Wydaje mi się, że na różnych zespołach widzę połączenie między reaktorem a wlotem i wężem, ale jak może on wytrzymać temperaturę na wylocie reaktora? :płakać:

- Doping wodny jest dla mnie niezbędny, ponieważ chcę oczyścić zanieczyszczenia
moje Iveco jak najbardziej. Jest to system dual-fuel i pozostaje pytanie, czy spalanie się poprawi, czy zapach smażenia się zmniejszy? Choć wolę go od diesla, dyskrecja jest czasem dobrym rozwiązaniem.

Cieszę się, że strona żyje

Akcja! :P
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14138
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 30/12/13, 21:59

nikloc napisała:- Napisałeś w poście, że źródłem jest zbiornik o stałym poziomie
problem, czy zgodnie z Twoją wiedzą sprawdzono równoważenie ciśnienia i rygorystyczne stosowanie modelu pułapki Giacominiego?

„Bleeder” Giacominiego działa według tego, nie wiem, z którym głośnikiem (nie udało mi się dowiedzieć, jak jest wykonany / czym różni się od innych), ale z tego, co wiem, nie udokumentował jego wyniku.

- W Mercedesie Didiera widzimy, że kran ssący jest robiony bezpośrednio na wlotach kolektora dolotowego, nie widzę, czy zainteresowanie wynika bardziej z krótszej podróży, ze wzrostu depresji (w tym przypadku nadal potrzebujemy zwężki Venturiego dla każdego kranu?) czy też dlatego, że mieszanina reaktora jest lepiej rozprowadzona?

- „Krótka” droga pomiędzy reaktorem a zaworem dolotowym wydaje mi się właściwa. (możliwa niższa strata ciśnienia, mniejsze straty cieplne, mniejsza objętość martwa itp.).

-W zależności od tego, gdzie umieścisz połączenie na kanale lub kolektorze dolotowym, wgłębienie może się nieco zmienić. We wszystkich przypadkach zwężka Venturiego da największe wgłębienie, z drugiej strony założenie 4 zwężek Venturiego (na 4 cylindry) wydaje mi się nieco skomplikowane (szczególnie ich dobranie), co daje niegwarantowany/losowy wynik. Prostsze/ekonomiczne/łatwiejsze w konfiguracji jest umieszczenie tylko jednego cylindra przed zaworem, a następnie rozdzielenie go na każdy cylinder.

- Aby rozkład przepływu pary był naprawdę „sprawiedliwy” pomiędzy cylindrami, straty ciśnienia musiałyby być równoważne na każdym kanale dolotowym (ta sama długość w granicach kilku „mm”, te same średnice, te same zagięcia itp.. O ile pamiętam, warunek w ogóle nie spełniony na montażu Didiera.
W każdym razie wielkość i położenie poszczególnych organów będzie wymuszać różne kompromisy... mniej lub bardziej szczęśliwe. Eksperyment Yaka : Mrgreen: .

- Wydaje mi się, że na różnych zespołach widzę połączenie między reaktorem a wlotem i wężem, ale jak może on wytrzymać temperaturę na wylocie reaktora? :płakać:


Pomiędzy drganiami i rozszerzaniami garnka należy zapewnić złącze, które będzie mogło „bawić się” nie powodując pęknięcia sztywnej rury.
Jedno rozwiązanie polega na tym, że rura wylotowa reaktora (z miedzi lub stali nierdzewnej) wystająca o dobre dziesięć cm. To wystarczy, aby znacznie obniżyć jego temperaturę, aby można było na nim bez problemu zamontować rurę (np. silikon wytrzymuje około 350°). Część rurowa o długości 10 cm nie powinna być prosta, ale w jakiś sposób wygięta, dzięki temu znacznie lepiej wytrzymuje wibracje.

- Doping wodą jest dla mnie niezbędny, ponieważ chcę jak najbardziej oczyścić swoje Iveco z zanieczyszczeń. Jest to system dual-fuel i pozostaje pytanie, czy spalanie się poprawi, czy zapach smażenia się zmniejszy? Choć wolę go od diesla, dyskrecja jest czasem dobrym rozwiązaniem.


André musi znać odpowiedź, robi ten montaż już od lat.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 122