Inteligentne siatki

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 04/12/13, 18:05

rzeczywiście, Did67, z reduktorami obciążenia, przycinamy punkt, to wszystko, nie optymalizujemy. Dzięki „inteligentnym” siatkom dodajemy również aspekt edukacyjny i idziemy na większą skalę.

Unikanie najgorszego jest rzeczywiście chwalebnym celem, ale wciąż zadaję sobie pytanie o zaspokojenie potrzeb niższym kosztem.

Konkretyzując, oto, gdzie jestem w sprawie definicji priorytetu urządzenia elektrycznego. Priorytet jest zatem funkcją:
- stan (włączony lub wyłączony)
- szacowany czas trwania operacji (ewentualnie dane statystyczne)
- moc (lub energia) pochłonięta
- odroczony czas oczekiwania już wykonany
- tolerancja oczekiwania
(są lepsze atrybuty do znalezienia)

Na przykład postawiłbym bardzo niską tolerancję oczekiwania na ekspres do kawy (wszyscy mamy swoje wady!), ale tolerancję taką samą, jeśli może to pozwolić na wykonanie innego zadania.

Nadal jest surowy, ale czuję, że jestem trochę bardziej odpowiedzialny.

Cóż, teraz musimy to dopracować, zaprogramować, zaprojektować edukacyjny HMI ad hoc itp.

Czy znajdujesz się tam grelinette? (ponieważ postawiłeś konkretny problem)
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 04/12/13, 21:49

Pierre-Yves napisał:Przepraszam za treść tego działu. Oprócz kilku uzasadnionych próśb o wyjaśnienia, istnieją przede wszystkim poważne rozważania na temat powodu użycia takiego a takiego urządzenia, nic, co posuwa Schmilblick.

Powiedziałem to, wziąłem liczby i problem od przyjaciela i nawet nie próbowałem spojrzeć na naturę liczb.


Cześć pi,

Rozumiem twoje rozczarowanie… ale na koniec bądź trochę szczery! Wydaje się, że żądasz pewnego wymogu co do odpowiedzi, ale nie zapominaj, że zwracasz się do a forum, że nikt nie jest ci nic winien, że wszyscy zadają pytania, a celem jest pójście naprzód… to, jeśli wierzę w etykę tego miejsca, w odniesieniu do pewnej ideologii ekologicznej (ale może jestem naiwny? ?).

Martwi mnie to zdanie w Twoim ostatnim poście:
«rzeczywiście, Did67, z reduktorami obciążenia, przycinamy punkt, to wszystko, nie optymalizujemy. Dzięki „inteligentnym” siatkom dodajemy również aspekt edukacyjny i idziemy na większą skalę.

Unikanie najgorszego jest rzeczywiście chwalebnym celem, ale wciąż zadaję sobie pytanie o zaspokojenie potrzeb niższym kosztem.
»

Jak można w takim razie krytykować prelegentów, którzy zadają pytania i twierdzą, że optymalizacja jest konieczna, skoro jednocześnie zupełnie obce jest wam proste pojęcie mocy lodówki?!?

Myślisz chłodno o wartościach, które najwyraźniej nie mają znaczenia (przynajmniej nie o odpowiedzialnej konsumpcji!) i czekasz na propozycję "zoptymalizowane”...

Wolę wierzyć, że nie zrozumiałem ducha tego forum !
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/12/13, 18:52

Pierre-Yves napisał:
Nadal jest surowy, ale czuję, że jestem trochę bardziej odpowiedzialny.


mam problem ze zrozumieniem!????

1) „Inteligentna sieć” to nie indywidualne zarządzanie priorytetami wszystkich... To optymalizacja sieci. za ideą optymalizacji systemu: „mniejsza” sieć, zbliżenie konsumpcji i produkcji, aby uniknąć strat na liniach itp.

2) Nie rozumiem, w jaki sposób „oprogramowanie”, które będzie zarządzać priorytetami w twoich urządzeniach, uczyni cię bardziej „odpowiedzialnym” ???? Ale może jestem ślepy?

a) odpowiedzialność nie polega na posiadaniu wszystkiego, czego się chce

b) globalnie zużywa mniej lub w każdym razie zużywa przy mniejszym wpływie na środowisko

c) więc dla mnie sprowadza się to do dwóch lub trzech punktów:

- żyj równie dobrze, konsumując mniej i zastanawiając się nad „potrzebą”

- konsumować to „mniej”, aby faworyzować źródła odnawialne (dlatego konsumować „kompatybilne ze źródłami odnawialnymi”)

- przeniesienie zużycia energii elektrycznej (głównie jądrowej) na inne źródła energii: konsumpcja lokalna, konsumpcja „bardziej ekologiczna”, słoneczne podgrzewacze wody itp.

Nie rozumiem, co zmieni algorytm, który zarządza kolejnością twoich konsumpcji – a więc różnicuje niektóre twoje konsumpcje – z punktu widzenia twojego ogólnego wpływu (oczywiście ekspres do kawy jest przed pralką; ale to nie zmniejsza zużycia na koniec roku)

Zamiast tego proponuję moduł syntezy głosu, który wychodząc z salonu zadaje pytanie „czy wyłączyłeś wszystkie światła?” lub „czy wyłączyłeś wszystkie zegarki?” lub w pralce pytania „czy bęben jest naprawdę pełny?” lub „czy nie można tego prania zrobić w niskiej temperaturze?”

Ale musi być coś, czego nie rozumiem. Więc raczej sobie pójdę, niż przeszkadzać..
0 x
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 05/12/13, 22:16

Dobry wieczór wszystkim,

jak słusznie zauważyli stephano i did-67, myślę, że „inteligentna sieć” na to pozwoli tylko więcej konsumować bez wysadzania wszystkiego w powietrze!!!
ale moim zdaniem uniemożliwi ci zadawanie właściwych pytań:

- czy naprawdę potrzebuję tego elektrycznego espresso?
- czy nie byłoby mądrze podgrzać wodę w pralce i zmywarce za pomocą energii słonecznej i przesłać ją do pralek przez prosty termostat?
- czy naprawdę potrzebuję tej zmywarki?
- itd itd

osobiście,to proste pytanie z naszych życzenia , pozwoliło nam sprowadzić nasze wymagania mniej niż 2500Wh/dzień
przynosząc nam wszystkim autonomiczny komfort i dość

jest szczęśliwa trzeźwość : „pragnienie nie jest potrzebą”

Obawiam się, że takie podejście (smart grid) tylko się uda przesunięcie zużycia w kierunku godzin „poza szczytem”, a tym samym stanowić oportunistyczne uzasadnienie dla producentów energii jądrowej.

z drugiej strony, w odosobnionym miejscu lub na wyspie, wspomniane odciążacze mogłyby być może uniknąć pewnych sytuacji nadmiernego zużycia energii, ale w indywidualnych przypadkach zarządzanie ręczne lub zdrowy rozsądek są więcej niż wystarczające...

Krótko mówiąc, prawdziwe pytanie wydaje mi się następujące:
jak zużywaj mniej, w każdym tego słowa znaczeniu
nieustalona
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/12/13, 08:59

+1 z tobą, Machaonie...

....z wyjątkiem małego espresso :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 06/12/13, 12:12

Oczywiście. To też chciałem powiedzieć (moja pralka i zmywarka są na baterie słoneczne lub na pelety... itp.).

Niemniej jednak „wielkość” naszej konsumpcji jest niewidoczna: jest nią szara energia wszystkich produktów, które konsumujemy. Ile kwh oleju, to piękne jabłko wyhodowane na nawozie (1 kg nawozu azotowego = 3 l oleju) importowane z RPA czy Chile ???

Przykład

Ale przede wszystkim uważam, że istnieje pomieszanie między „zrzucaniem / odraczaniem” naszej konsumpcji a „inteligentną siecią” = inteligentną siecią, w celu połączenia popytu i podaży (w szczególności „odnawialnych”) na poziomie zbiorowym („ sieć").

Jest kilka rzeczy:

- możemy mieć „tyle szczęścia” konsumując mniej

(ex głupi: moja pralka A+++ pierze tyle samo, ale zużywa mniej - to oczywiście nie jest moje szczęście!)

- możemy zużywać to samo zajmując mniej miejsca (np. moja pralka A+++ podłączona do energii słonecznej zużywa mniej prądu na to samo pranie wyprane według tego samego programu)

- dzięki inteligentnej sieci możemy uniknąć przeinwestowania poprzez odroczenie pewnego zużycia do niskich punktów, możemy odwieść EdF od budowy nowych EPR poprzez konsumpcję produkcji energii słonecznej lub wiatrowej w godzinach szczytu, możemy wtłaczać lokalnie to, co konsumujemy lokalnie, unikając strat online: instalacja średniej wielkości stacji metahnsaitsion, dobrze rozmieszczone, dobrze rozmieszczone panele fotowoltaiczne itp....)...

Musisz żonglować między tymi 3 rzeczami!
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/12/13, 13:22

Witam wszystkich,

Daleko śledzę Waszą dyskusję.
Spójrz na to małe urządzenie, może dać ci kilka pomysłów.
Planowana jest funkcja zrzutu obciążenia i poprosiłem projektanta o rozważenie funkcji dedykowanych do własnej konsumpcji PV i/lub produkcji energii wiatrowej.
Powiedz mi co myślisz .

http://www.cartelectronic.fr/content/8-serveur-wes

(dziękuję moderatorom za nieuznanie tego za reklamę, po prostu eksponuję potencjał „ekonomiczny” przetwarzania danych o konsumpcji przez to urządzenie)

A+

Gérald
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 06/12/13, 14:02

Pętla napisał:Witam wszystkich,

Daleko śledzę Waszą dyskusję.
Spójrz na to małe urządzenie, może dać ci kilka pomysłów.
Planowana jest funkcja zrzutu obciążenia i poprosiłem projektanta o rozważenie funkcji dedykowanych do własnej konsumpcji PV i/lub produkcji energii wiatrowej.
Powiedz mi co myślisz .

http://www.cartelectronic.fr/content/8-serveur-wes

(dziękuję moderatorom za nieuznanie tego za reklamę, po prostu eksponuję potencjał „ekonomiczny” przetwarzania danych o konsumpcji przez to urządzenie)

A+

Gérald


bardzo interesujące :zaszokować:
super nawet. ale wciąż jesteśmy trochę głodni. Mam wrażenie, że pewne rzeczy są jeszcze do rozwinięcia.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 06/12/13, 15:40

Cześć Dirk (minimum uprzejmej formuły nie zaszkodzi wiesz)
Więc nie, nie jestem bezpośrednio zaangażowany w rozwój WES, po prostu, kiedy odkryłem jego funkcje, tak jak ty, od razu dostrzegłem jego potencjał.
Skontaktowałem się z projektantem, aby poinformować go o możliwych dodatkowych zastosowaniach do pomiaru energii obiegu grzewczego (centralnego, słonecznego itp.), ale także zaproponować zastosowanie przekaźników zrzutowych do wyzwalania odbiorników w przypadku zużycia własnego produkcji PV .
WES jest wciąż w fazie ewolucji części miękkiej, ale główna karta jest dostępna, ponieważ jest kompletna (nie powinna już ewoluować)
Teleinfo i serwer już działają (patrz instrukcja)
Zaproponowałem mu dokonanie syntezy uwag, więc mile widziane są Twoje sugestie.
odpowiadam na PW.
A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 06/12/13, 16:34

Jeśli dobrze zrozumiałem, rolą „smart grid” jest lepsze zarządzanie siecią upstream, aby suma lokalnego zużycia nie przekroczyła globalnej produkcji… (http://fr.wikipedia.org/wiki/Smart_grid )

Rzeczywiście, jeśli o to chodzi, konsumpcja pozostaje na tym samym poziomie, ale jest wygładzana w czasie. Tak więc celem nie jest zmniejszenie zużycia, ale rozłożenie go w czasie.
Ograniczenie zużycia wynika jedynie z tłumienia szczytów produkcyjnych.

W pewnym sensie to właśnie działa na poziomie indywidualnym, jak wyjaśnił Did67.

Technologia jest inna, poziom działania też, ale cel ten sam!

Ponadto dręczy mnie pytanie: niezależnie od systemu lub algorytmu optymalizacji, na przykładzie Did67
„W dzielnicy, w której jest 100 domów z abonamentem 9 kW każdy, linia doprowadzająca prąd musi obsługiwać 900 kW”,
wydaje mi się, że prawdopodobieństwo, że wszyscy konsumenci są zagrożeni umową, istnieje, nawet jeśli jest niewielkie.

To skrajny przypadek, ale w tej chwili często są to skrajne przypadki, z którymi radzimy sobie źle lub wcale i które zdarzają się coraz częściej i powodują katastrofy.

Prosty przykład, wyjątkowe okresy mrozów (które są teraz prawie coroczne) i które dotkną nie tylko dzielnicę czy miasto, ale region, nawet kilka regionów jednocześnie, a nawet cały kraj!

Czy inteligentne zarządzanie przez inteligentną sieć może poradzić sobie z tą sytuacją?


Wydaje mi się, że istnieje inne ciekawe podejście do bardziej inteligentnej konsumpcji, zobacz mniej: posiadać inteligentne urządzenia elektryczne, które komunikują się z siecią lub ze sobą nawzajem, lub z obydwoma jednocześnie (sieć/urządzenia i urządzenia/urządzenia).

Na przykład sieć docierająca do nasycenia wysyła informacje w celu zmniejszenia zużycia do wszystkich urządzeń konsumenckich, które wchodzą tryb ekologiczny. lub zatrzymać się tymczasowo jeśli nie są priorytetem.

Ditto, informacje alarmowe docierające przez sieć, urządzenia organizują się lokalnie, aby przypisać priorytety.

Teoretycznie wydaje mi się to dość proste: każde urządzenie gospodarstwa domowego mogłoby mieć indeks priorytetu, na przykład klasy efektywności energetycznej (A, B, C, D, E, F, G).

Jednak urządzenia muszą się ze sobą komunikować, co nadal wydaje się proste, ponieważ teraz wydaje się, że możemy wykorzystać sieć elektryczną do przesyłania informacji z komputera. (http://www.01net.com/editorial/204278/a ... lectrique/)

Cóż, teraz ludzie będą musieli zaakceptować fakt, że ich ekspres do kawy lub telewizor mają mniejszy priorytet niż podgrzewacz do butelek lub radio u sąsiada... a to jest trudniejsze do zarządzania! : Chichot:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 409