Geotermalnych Solopack który wycina

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Alain M
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/12/13, 08:42

Geotermalnych Solopack który wycina




przez Alain M » 01/12/13, 08:48

Witam, mam problem z geotermalną pompą ciepła.
W 2004 roku zainstalowałem pompę ciepła grunt/woda solopack o mocy 12 kW. http://thema-sa.be/avenir_pdf/net-doc_s ... _fr_AI.pdf d'Avenir Énergie (która już nie istnieje, kupiona przez Dafoss!) do ogrzewania mojego jednopiętrowego domu o powierzchni 180 m2 z ogrzewaniem podłogowym.
Działało bardzo dobrze, nie musiałem robić żadnej konserwacji, ani dodawać gazu (R407c), ani czyścić podłogi, ale proszę bardzo:
1. Problem z ogrzewaniem podłogowym na piętrze: podłoga w 2 pokojach jest prawie zimna, pozamykałem zawory do kolektora pozostałych pomieszczeń i nic, temperatura na wejściu 32 stopnie a na wyjściu 27. Dokładność wody co jakiś czas dolewałem więc że ciśnienie wynosi 1 bara
2. Problem z pompą ciepła: działa przez 1 do 2 godzin, po czym przestaje, jakby była zabezpieczona, a po pół godzinie znów się uruchamia…. Zauważyłem, że przy wejściu temperatura nie przekraczała 30 stopni, a przy wychodzeniu wynosiła 25
Czytałem wątki dot forum ale nie ma podobnej sytuacji, dziękuję za oświeconą radę!
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 209