Rdza w pęcherzu dmuchawy

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
megadec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/10/13, 12:42

Rdza w pęcherzu dmuchawy




przez megadec » 19/10/13, 12:48

Witam,

Po demontażu zbiornika tłumika (poziomego, 100 l) w celu oczyszczenia pęcherza, stwierdziłem dużo rdzy.

Faktycznie część trzymająca pęcherz (naprzeciwko wlotu wody), ta do której podłączony jest presostat jest całkowicie zardzewiała.

Najwyraźniej użyta stal, która jest stale w wodzie, jest bardzo złej jakości, balon to Varem.

Czy wiesz jak ta metalowa część jest przymocowana do pęcherza, wygląda na przyklejoną, nie odważę się jej za bardzo dotykać, bo nie chcę uszkodzić pęcherza. Zastanawiam się nad zakupem tego samego elementu ze stali nierdzewnej.

Merci de votre aide.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/10/13, 15:03

kiedy kawałek żelaza rdzewieje na gumie, wydaje się, że się przykleja: włóż ostrze, które nie tnie zbyt mocno między gumę a żelazko, a odpadnie

Widzę coś takiego w przypadku blachy stalowej ocynkowanej: cynk wystarcza na zewnątrz do dekoracji, a wewnątrz nie utrzymuje się długo

dobra farba epoksydowa wewnątrz może być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż ponowne malowanie stali nierdzewnej
0 x
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 19/10/13, 15:06

bonjour,
Ten sam problem z moim boosterem.

Znalazłem dużo wody w zbiorniku, albo na skutek nieszczelności kołnierza pęcherza, albo nakłucia pęcherza?
W rezultacie płyta uszczelniająca zbiornik była całkowicie zardzewiała.
Standardowo pęcherz nie jest przyklejany do tej płytki, lecz uszczelnienie zapewnia dokręcenie kołnierza do zbiornika za pomocą 6 śrub.
Myślę, że można delikatnie "odkleić" pęcherz, oczyścić i lekko nasmarować smarem silikonowym (żywnością), a następnie złożyć z powrotem.
tutaj jest trochę informacji
Obraz
nieustalona
0 x
megadec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/10/13, 12:42




przez megadec » 19/10/13, 17:43

ok, dziękuję, to mnie uspokaja, rzeczywiście będę to leczyć.


Zajmowałem się także wnętrzem balonu, bo ono nie jest leczone....
0 x

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126