Ratowaniu planety z H2: siku w słoiku

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 13/01/13, 22:39

W aut'fil są tacy, którzy mówią o Knaki Herta: czysta prowokacja, nie odpowiadam! Obraz
chatelot16 napisał:nie trzeba pić za dużo piwa, żeby więcej siusiać… może to spowodować zwiększenie objętości wody bez zwiększania objętości mocznika

Głośność, czas trwania...? Głośność, czas trwania...? Roll:

Widzę, że nadchodzisz, dążysz do upadku: … "mniej pić, żeby mniej sikać!" »

Sarko, jeśli nas słyszysz! Obraz

: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 16/01/13, 05:03

Christophe napisał:Ponowne uruchomienie tematu:

Mówienie o tym niekoniecznie jest przyjemne, ale jest to często pomijany fakt, że mocz ma interesujące właściwości ekologiczne. Można go również uznać za źródło energii odnawialnej, w szczególności do ładowania gadżetów czy komputerów.

W 2010 roku opracowali naukowcy z Uniwersytetu Heriot-Watt w Wielkiej Brytanii prototypowe ogniwo paliwowe, które może wytwarzać energię z moczu. Nie generując żadnych zanieczyszczających produktów ubocznych, prototyp może przekształcić energię chemiczną zawartą w moczniku w energię elektryczną i wodę, które można również ponownie wykorzystać.

W ten sposób mocz mógłby być używany na przykład do wytwarzania energii elektrycznej w łodziach podwodnych lub dla odizolowanych ludzi na środku pustyni. Pierwsze testy dały pozytywne wyniki, wytwarzając niewielkie ilości energii o obiecującym potencjale.

Mocz ludzki jest jednym z najbogatszych źródeł azotu, fosforu i potasu dla roślini jego asymilacja jest doskonała. Po przetestowaniu wykorzystania moczu na plantacji fińscy naukowcy stwierdzili, że jest to doskonały, obfity i niedrogi nawóz organiczny.
W badaniu opublikowanym w Journal of Agricultural and Food Chemistry porównano wzrost dwóch plantacji kapusty, z których jedna była podlewana moczem. Dało to nieco większą kapustę.

Pokazuje to opublikowane w tym miesiącu badanie mocz może wychwytywać gazy cieplarniane, takie jak CO2. Autor badania, profesor Manuel Jiménez Aguilar z Agrarian Research and Training Institute of Andalusia, twierdzi, że mocznik rozkłada się w temperaturze pokojowej, wytwarzając między innymi amoniak, który może wiązać się z CO2, tworząc wodorowęglan amonu.
Zdaniem naukowca mieszanka wytworzona z moczu mogłaby zmniejszyć ogólną emisję o 1% rocznie. Kolejnym krokiem jest stworzenie prototypów filtrujących spaliny i fabryczne kominy.


Źródło: http://www.neo-planete.com/2013/01/10/l ... e-energie/


Jeszcze inna praca dyplomowa z innego brytyjskiego uniwersytetu na ten temat:

— „Po podgrzaniu mocznika parą wodną powstaje prosty gaz syntezowy bogaty w wodór, którego stężenie produktu wynosi: 60% H2 […] Do optymalnej konwersji pary potrzebne byłyby stosunkowo łagodne temperatury między 500°C a 700°C”

Poważnie, a ostatnio rozmawiamy o tym tutaj:

Rollinson, Andrew z University of Leeds napisali:Wodór z mocznika: nowe źródło energii

Niniejsze badanie przedstawia ocenę opłacalności wykorzystania mocznika jako nośnika energii. Mocznik jest atrakcyjny w porównaniu z chemikaliami, które wcześniej rozważano do dostarczania
wodór, ponieważ jest nietoksyczny, niepalny i stabilny w temperaturze pokojowej i pod ciśnieniem atmosferycznym. Mocznik jest tani w produkcji i posiada istniejącą infrastrukturę produkcyjną, ale posiada również ogromne niewykorzystane zasoby naturalne, z których wydobycie wiedzy było technicznie możliwe. Modeling to przewidział
po podgrzaniu mocznika parą wodną powstaje prosty gaz syntezowy bogaty w wodór, o stężeniu produktu ok. 60% H2, 20% CO2 i 20% N2. Przewidywano stosunkowo łagodne temperatury 500°C ≤ T ≤ 700°C dla optymalnej konwersji pary i wydajności H2. Eksperymentalne reforming parowy w tym zakresie temperatur przy użyciu katalitycznego reaktora przepływowego ze złożem stałym opracowano specjalnie dla wodnego paliwa mocznikowego przy użyciu nowatorskiego układu wlotowego z zasilaniem kropelkowym i pasywnie chłodzonego. Działanie w stanie ustalonym stworzyło bogaty w wodór gaz syntezowy o składzie ściśle odpowiadającym składowi przewidywanemu w stanie równowagi. Stwierdzono, że katalizator niklowy jest skuteczny i wytrzymały w procesie, umożliwiając wielokrotne cykle
bez obserwowanej degradacji. Charakterystyka katalizatora wykazała, że ​​reforming parowy mocznika był czysty, bez widocznych śladów tworzenia się węgla. Eksperymentalny
w badaniu stosowano roztwory mocznika w stosunku pary do mocznika (S:C) w zakresie od 3:1 do 7:1. Wstępne analizy tych mieszanin potwierdziły, że paliwo nie będzie miało wpływu na izomeryzację i rozkład przed wejściem do reaktora. Dalsze wstępne eksperymenty mechanizmów kinetycznych potwierdziły, że sama termiczna konwersja mocznika wyniosłaby w najgorszym przypadku 99.9% w ciągu 0.5 sekundy przy T ≥ 500°C. Jednoczesne analizy termiczne zbadały większy niż wcześniej zgłaszany zakres wyewoluowanych form wytwarzanych przez termolizę mocznika i roztworu mocznika w obecności katalizatora niklowego.

http://etheses.whiterose.ac.uk/2129/
0 x
porschecollec
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 11/10/10, 15:55

elektroliza moczu




przez porschecollec » 02/10/13, 17:31

dla tych, którzy wątpią w zainteresowanie procesem, przypomnienie artykułu podającego równania i pomiary:
http://www.suttonfruit.com/pics/urea_electrolysis.pdf
brak czasu na rozwinięcie tematu, za dużo pracy. Myślę, że tutaj ludzie są wystarczająco wykształceni, aby nie stosować głupiego pseudorównania zachowania energii (zapominamy o produkcji wewnętrznej, do cholery...) i wywnioskować z tego, że elektroliza moczu zużywa to, co wytwarza jego spalanie.
Trzymam elektrolizer moczu w zestawie modułów kandydujących do systemu wspomagania motorycznego, który zamierzamy zbudować.
Interesuje mnie jakakolwiek dyskusja na ten temat lub inna dotycząca pękania/poprawy spalania fizycznego lub chemicznego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/10/13, 22:04

elektroliza mocznika tak...ale mocz to nie mocznik, to głównie woda, trochę mocznika i dużo m....by zapchać elektrolizer
0 x
porschecollec
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 11/10/10, 15:55

mocz lub mocznik




przez porschecollec » 02/10/13, 22:36

Nie jestem chemikiem, ale faceci, którzy napisali „Elektroliza mocznika: bezpośrednia produkcja wodoru z moczu” nie wydają się żartami. Nie miałem jeszcze czasu, aby przeczytać i sprawdzić artykuł, tylko przejrzałem go, ale uważają mocz za dobry. Jest to więc ścieżka do zbadania, w każdym razie, jeśli zintegruję ten moduł, przyjrzę się uważnie ich artykułowi bez a priori na temat moczu. Jeśli elektrody lub elektrolit się zapchają, prawdopodobnie o tym mówią. Jeśli ktoś ma wyniki określające ilościowo zanieczyszczenie i wpływ, jaki ma, pod względem intensywności, produkcji gazu lub innych, byłoby to interesujące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/10/13, 23:20

są żartownisie, którzy igrają z zamieszaniem: prawdziwy artykuł naukowy na temat elektrolizy czystego mocznika i majstrowania za rogiem stołu z moczem bez skwantyfikowanych wyników

to trochę tak, jakby podawać wyniki badań naukowych na temat używania czystego alkoholu jako paliwa i wlewać czerwone wino do samochodu, ponieważ zawiera alkohol… zawsze możesz spróbować

Skład ludzkiego moczu
Woda: 95%
mocznik: 2%

http://fr.wikipedia.org/wiki/Urine

te 2% mocznika mają historyczne znaczenie dla odkrycia mocznika, ale mają znikomą zawartość energii
0 x
Edenguard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/08/08, 18:57
Lokalizacja: Landes




przez Edenguard » 06/10/13, 09:25

Witam was

Jakiś czas temu testowałem ten rodzaj elektrolizy.
Problem polegał na tym, że dość szybko utworzyła się gęsta biała piana, która ostatecznie wydostała się z elektrolizera.
Pęcherzyki w pianie są bardzo wybuchowe tak, ale piana nie, to elektrolit...
Nagle poziom elektrolitu gwałtownie spada i kończy się w elektrolizerze.
Musielibyśmy znaleźć coś, co zatrzyma pianę w elektrolizerze, może z wystarczająco wysoką rurą, która byłaby w porządku, albo bardzo cienką siatką powyżej, aby ponownie skondensować pianę, nie wiem ...
Nie mogłem porównać z normalną elektrolizą, ponieważ jest bezużyteczna, ponieważ jest ...

A+
0 x
porschecollec
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 11/10/10, 15:55




przez porschecollec » 06/10/13, 18:02

Witam,
Czytałem już kilka komentarzy od ciebie na innych forums. W tym fałszywe wyjaśnienia, aby odwieść cię od twoich prób (zawsze ta cholerna pseudokonserwacja czegoś), co oczywiście cię nie powstrzymało.
Nie czuję się komfortowo z pytaniami o potencjały (chemiczne lub elektryczne), które wydajesz się opanować, przestudiuję to, kiedy nadejdzie czas. Jeśli chodzi o twoją uwagę, myślę, że piana jest taka sama, jak ta, którą obserwuję w moich ładujących się bateriach lub w butelce po napojach. Zawiera gaz, mniej lub bardziej rozpuszczony. W zależności od warunków fizycznych (np. potrząsanie) inkluzje te rosną. To czysto fizyczne, więc fizyczna reakcja powinna być w porządku. Charakterystyka elektrolitu jest bezpośrednio odpowiedzialna za tę emulsję, czy nie. we wszystkich przypadkach, rozbijając te bąbelki (potrząsając baterią, lub siatką, jak przypuszczasz) powinniśmy być w stanie ograniczyć zjawisko. Jeśli mi się to przytrafi, to mam przeczucie, że dość drobne sitko zatrzyma płyn z tej piany i gaz przejdzie, a to jest cel. z drugiej strony dość długa rurka, nie wierzę w to. piana będzie się podnosić (mogę się mylić, wszystko zależy od właściwości płynu, jego napięcia powierzchniowego, kształtu i położenia rurki/grawitacji itp.). W każdym razie dzięki za informację.
Tworzę tylko duży diagram wszystkich możliwych modułów systemów moczu / HHO / pantone, schematyczny diagram (np. koncepcyjnie oddzielam aspekt pręta magnetycznego i aspekt ogrzewania), aby wybrać z moim zespołem moduł (lub kilka w przypadku zależności), którą zbudujemy oraz maszynę, która ją otrzyma w traktorze, samochodzie, kosy spalinowej itp.
Z poważaniem,
--- John ---
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 06/10/13, 18:48

coś trzymać???

za każdym razem, gdy dokonujemy transformacji, musimy zrozumieć, jaka jest rzecz, która jest zachowana w celu obliczenia

w przypadku elektrolizy za każdym razem, gdy tworzy elektron, tworzy atom wodoru ... niezależnie od produktu poddanego elektrolizie, obecny stosunek natężenia przepływu wodoru jest taki sam

jedyne co się zmienia to napięcie

poprzez elektrolizę wody za pomocą sody lub kwasu siarkowego, napięcie jest potrzebne do oszczędzania energii

przy elektrolizie mocznika wykorzystuje energię mocznika, a napięcie jest bardzo niskie, więc zużywa mniej energii

jest to widoczne tylko w przypadku elektrod o dużej powierzchni ... jeśli elektrody są za małe przy napięciu, które jest nadal zbyt wysokie, nie widać różnicy między elektrolizą wody a elektrolizą mocznika

mocz to nie mocznik! zawiera między innymi chlorki, które nieszczęśliwie pożerają anodę

będzie można zaobserwować na początku elektrolizy bardzo niskie napięcie, a zatem niską energię elektryczną ... ale gdy tylko 2% mocznika zostanie zużyte, napięcie elektrolizy będzie normalnym napięciem elektrolizy wody, z problemem dodatkowo brudny mocz
0 x
porschecollec
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 11/10/10, 15:55

model silnika




przez porschecollec » 10/10/13, 17:34

Po pierwsze, jestem zirytowany, ponieważ nie mogę znaleźć sposobu, aby skontaktować się z menedżerami, aby zgłosić im mój problem. może to wina przeglądarki, nie wiem. Po drugie problem, o którym mowa: zadaję pytania lub udzielam informacji na temat wykorzystania moczu w silniku cieplnym. Ale to dla mnie tylko jedna z niezliczonych możliwości ulepszenia silników rozważanych od 2 wieków. Chciałbym aby temat na siusiu w silniku był liściem dużego drzewa jakim byłoby np "ulepszanie silników cieplnych", w którym gałęzią byłyby układy z reaktorami, HHO inną, modyfikacje istniejące elementy (szlifowanie, rozjaśnianie) inne, co ja wiem. Ale nie mogę znaleźć żadnej struktury tego typu, więc wędruję na chybił trafił. reszta mojego wystąpienia zakończy się tutaj, ponieważ zacząłem, kiedy być może powinno być gdzie indziej, krótko mówiąc, zgubiłem się. Czy to tylko moja robota, czy część forum witryny należy zreorganizować w formie drzewa?
A teraz do sedna sprawy: chcąc zrozumieć, jak działają silniki cieplne, natknąłem się na książkę z 1900 roku, która zawierała (między innymi) termodynamiczny model silnika. To mnie szczególnie zainteresowało, ponieważ zawsze warto wiedzieć, nad czym pracujemy. Niestety model ten zawiera błędy, a przynajmniej pomija procesy, które są fundamentalne i które każą mi wątpić w wnioski autora. Dlatego opracowałem nowy model w oparciu o to, co już zostało zrobione. obecny wynik to po prostu energia dostarczana przez silnik, prosty wzór. Zastosowane terminy pozwalają zrozumieć wpływ różnych parametrów uwzględnionych w modelu. Jeśli ktoś będzie zainteresowany zrozumieniem, co ten model wnosi, lub poprawą błędów obliczeniowych, napiszę demonstrację na nośniku cyfrowym (takim jak word lub inny), w przeciwnym razie pozostanie to szkicem w mojej dokumentacji projektowej. Oczywiście w miarę postępów będę musiał ten model rozbudować. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to będzie musiał mi wytłumaczyć jak załączyć plik w tym forum lub równoważną metodę.
Ostatni punkt: artykuł na temat elektrolizy mocznika, który opublikowałem kilka dni temu, nie odpowiada (czarny ekran, nic więcej), ale mam wersję drukowaną (jeszcze nie przeczytaną szczegółowo), na szczęście. Mogę zeskanować i wrzucić jeśli ktoś jest zainteresowany.
--- Dżinsy ---
0 x

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 315