Metanizacja w domu

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/12/09, 19:35

silosy są za drogie: odwrotnie, zrobiłem kilka z blachy ocynkowanej, aby je sprzedać!

do betonu O jakości betonu dowiedziałem się od dawna: zwykły cement to za mało, potrzebny jest „durabat”, zrobiony właśnie do tego: stosuje się go również do konstrukcji o dużej wytrzymałości: most.. .

z prześcieradłem zadowoliłbym się kształtem cylindrycznym, z dużą okładką, która będzie kosztowna

z betonem łatwiej zrobić stożkowy blat wypełniony płynem i znacznie mniejszą pokrywę: wszystko zostanie zakopane: wystawa tylko pokrywa
0 x
klepnięcie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 14/12/05, 23:21
Lokalizacja: Burgundia




przez klepnięcie » 28/12/09, 19:49

Witam,

Przeszkody w opłacalności przemysłowych zakładów produkcji biogazu we Francji są regulacyjne: w Niemczech od lat kwitło 5000 zakładów, podczas gdy we Francji zabroniono niczego fermentować. , Drire i wszystkie władze szybko umieściły ho-tam! i otworzył parasol, jak to jest w naszym kraju zwyczajem, gdy coś nowego nie przeszło przez błogosławieństwo oficjalnych organów naukowych.

Krótko mówiąc, żadnego majsterkowania, żadnego czarnoksiężnika, co więcej, jest to poniekąd motywem przewodnim Ekonologii, który lubię, odrzucać te integralne technokratyczne wizje postępu naukowego.

Krótko mówiąc, aby osiągnąć tę rentowność, potrzebny jest duży rozmiar instalacji, aby amortyzować nie metanizator, ale wszystkie regulacyjne instalacje bezpieczeństwa i regulacji, które czynią z niej prawdziwą „gazownię”: na przykład zapraszam do zapoznania się z tym linkiem i zobaczyć pakiet dekretów regulujących metanizację:
http://www.biogaz.atee.fr/news/sectionfront.php/locale/4/sommaire.html


Głównym problemem jest los ton odpadów towarzyski metanizator, który wymaga dodatkowego oczyszczania, ze stacją aerobową, w każdym razie przynajmniej dezodoryzacji, aby uniknąć uciążliwości dla sąsiedztwa; ponadto należy przestrzegać standardów odrzucania.


Chcemy tutaj majstrować przy małych instalacjach, które mogą być bardzo proste i niedrogie:

- najprostszy metanizator to taki, który służy uczniom podstawówki, czym jest biogaz: plastikowa butelka wypełniona do połowy obierkami i zamykana na kilka dni w atmosferze klasy lub niedaleko grzejnika, następnie przebijamy nasadkę szpilką przedstawiając płomień zapalniczki, jest to bardzo budujące. Bez skomplikowanej instalacji, natura na nas pracuje...

- a ponadto w Afryce są szamba i zbiorniki na ścieki domowe (wspomniane już), dostarczające wystarczającej ilości gazu do gotowania i podgrzewania wody. bez skomplikowanej instalacji, tylko betonowa kopuła do przykrycia dołu i gumowa rura prowadząca do pieca.

- Wreszcie na starcie było wiele instalacji w niemieckich gospodarstwach, na ścieki płynne, z dużym zbiornikiem, pompą służącą do napełniania, opróżniania, mieszania, kilkoma zaworami i programatorami oraz "gazometrami", prostymi kieszeniami plastikowymi jako zbiorniki. .. no i oczywiście kocioł z odpowiednim palnikiem gazowym.

- było też proste przykrycie dołów na gnojowicę w gospodarstwach folią do odzysku biogazu.

Więc dla tych, którzy robią swój kompost, nie na próżno próbować trawienia beztlenowego i wymieniać się radami, aby to osiągnąć, jest tam darmowa energia i to na pewno uczciwe, "domowe" , a nie fotowoltaiki sztucznie i niebezpiecznie utrzymywanej przy życiu przez podatki wszystkich (w szczególności tych, którzy nie mają do niej dostępu) bez gwarancji tego, co wydarzy się za 10 lat, znamy ostatnie wydarzenia gospodarcze… za kilka tygodni!

... i nie trzeba być bogatym właścicielem, żeby mieć wystarczającą ilość materiałów, wystarczy zobaczyć, co ludzie przewożą do centrów recyklingu jako zielone odpady!
nie wspominając o odpadach kuchennych, nawet tych z suchych toalet...
0 x
Klepnięcie
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/12/09, 20:19

"Dziękuję za link . ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Dziękuję w nawiasie, bo takie linki działają na mnie...

to jest problem obecnego tekstu prawnego: tylko zwiększa problemy, nawet fałszywe problemy, które nie istnieją, a nie jedną linię pokazującą właściwe rozwiązania ...

Rozważałem z rolnikami, aby projekt był trochę bardziej ambitny: zachowanie administracji jest rozpaczliwe ...

dlatego majstrowanie jest jedynym obecnym rozwiązaniem: majstrowanie na serio: nie mam zamiaru usuwać wszystkich jego tekstów: w ciągu kilku minut znalazłem tam już tyle absurdalnych rzeczy.

Jestem zadowolony ze zdrowego rozsądku: unikaj wszelkiego niebezpieczeństwa, pamiętaj, aby zanieczyszczać mniej, niż gdybym nic nie zrobił
0 x
klepnięcie
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 14/12/05, 23:21
Lokalizacja: Burgundia




przez klepnięcie » 28/12/09, 21:08

Wielka francuska centralizacja technokratyczna chce nam uniemożliwić dostęp do darmowej energii w domu, bo przede wszystkim przeraża ich i wywołuje żółtaczkę nieporządek i brak kontroli. Populacja składająca się wyłącznie z pomysłowych majsterkowiczów byłaby ich najgorszym koszmarem! : Chichot:

Prowadzenie metanizatora to przede wszystkim kontrolowanie fermentacji, a to jest fascynujące, podobnie jak fermentacja moszczu winogronowego do produkcji wina, mleka do produkcji sera, czy walki wręcz, do produkcji wina, kiełbasy… to wymaga więcej zdrowego rozsądku niż nauka w początek, jakość obserwacji i zamiłowanie do nowych doświadczeń… w tej sytuacji często tylko najwięksi marzyciele przyjeżdżają, aby naprawdę tworzyć! Gwarantuję Ci, że najlepsze wyniki w fermentacji beztlenowej uzyskują ci, którzy mają zdrowy rozsądek, obserwację, a uzyskane plony nie wyszły z probówek!

I powtarzam, biogaz to Twoja własna energia, natomiast energia pochodząca z fotowoltaiki należy do społeczności, która arbitralnie Cię wybrała, aby cieszyć się pieniędzmi zabranymi wszystkim, nawet tym, którzy nigdy nie będą mieli dostępu z braku środków na dostęp do tego ryzykownego inwestycja zarezerwowana tylko dla osób zamożnych.
0 x
Klepnięcie
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 28/12/09, 23:17

Problem z biogazem domowym polega na tym, że jest to energia wolna od podatku.
Więc dla rządu, który próbuje wyrzucić wszystko, to nie jest dobre.
Jeśli nie grasz solo, nie ma problemu, o ile zachowasz ostrożność. Biogaz to nadal gaz.
Aby z niego skorzystać, musisz również usunąć H2S. Tlenek żelaza (rdza), przez który przechodzi biogaz, wychwytuje go w postaci siarczku żelaza.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 28/12/09, 23:36

dokładnie: nawet stary zardzewiały złom nadal może być używany

przez chwilę paliłem dużo starych palet: miałem tony gwoździ w popiele: zrobiłem coś z magnesami do oddzielenia: mam gdzieś duży stos zardzewiałych gwoździ ...
0 x
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers




przez Sima » 29/12/09, 09:13

cześć
rdzy, masz pod dostatkiem na tankowcach takich jak erika. ach, cóż, cienkie, wszystkie są na dnie morza!
W porządku, zgniły żart ... Wychodzę!
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.
nieustalona
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 25/01/09, 00:11




przez nieustalona » 06/09/13, 18:27

Hello Chatelot 16
Po uzyskaniu autonomii w zakresie prądu, wody, ogrzewania, ogrodu warzywnego itp.
Zajmuję się problemem małego metanizatora do samowystarczalnego biogazu kuchennego.
Spożywamy butan 21,5m3 rocznie.
Myślę, że powinienem oczyścić H2S na zardzewiałych wiórach metalowych / mokrych wiórach drzewnych, CO2 na nawilżonym węglanie wapnia i H2O na odnawialnym żelu krzemionkowym
Ale mam bardzo mało informacji na temat metanogennej mocy suchej toalety, suchych białych mieleń itp.

Dlatego chciałbym uzyskać więcej informacji na temat opinii użytkowników.

Znalazłem świetne informacje na temat „Autonomiczny samobieżny biogaz lub jak jeździć z kupą”
dzięki +
nieustalona
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 314