rzeczywiste ekonomiczne głowice prysznicowe przepływu w wodzie ...

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 24/05/13, 22:05

Przepraszam, że ciężko mi było to zrobić jutro!

Czy (zły) pub na Futura? : Chichot:
0 x
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36




przez gerald2545 » 26/05/13, 14:55

??? prośby o wyjaśnienia, nie rozumiem;)

Rozpoczęcie prostego prysznica przy 6L / min (teoretycznie) z efektem Venturiego (h * nsGro * e MoonSoon Eco). Trochę więcej hałasu niż poprzedni, ale nie tak bardzo, jak się spodziewałem.

Wydaje nam się, że wypływa mniej wody, niewielka utrata komfortu, ale nic nie szkodzi.
Strumień (deszcz) nie jest zły, dobre ciśnienie.
Pani jeszcze mi o tym nie powiedziała… dobry znak?

Podejmę kroki, aby sprawdzić, czy przepływ jest zgodny z oczekiwaniami.

A+

Gérald
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043




przez Christophe » 26/05/13, 19:44

Tutaj zmierzyłem przepływ 3 + zénithal: chronometr na 4L dla prysznica i 5L dla zenitalu. Mikser otwarty do dołu na zimnej wodzie.

Wynik podawany w L / min:

Spryskiwacz ręczny „normalny” (= strumień rozproszony): 13.3 l / min
Rączka natrysku „Karcher” (= strumień centralny): 10.4 l / min
Prysznic ręczny „Mgiełka”: 6.3 l / min

Zenithal: 17.6 L / min

Uwaga ciśnienie sieciowe w domu jest dość ważne: sąsiad mierzył pręty 5 dziennie.

Myślę więc, że tryb zamgławiania może spaść do 5 L / min pod słupkami 3. Tak więc, jak myślałem, jest bardzo skuteczny (płaski: oczywiście wysyła trochę mżawki w powietrzu)
0 x
gerald2545
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/05/11, 17:36




przez gerald2545 » 13/07/13, 09:21

Witam,
po miesiącach 1 przyjmujemy prysznic Monsoon Eco. Natężenie przepływu mierzone przy 7,1L / min, tj.% Oszczędności 50 w porównaniu z poprzednim prysznicem.

A+

Gérald
0 x
ClothildeB
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/10/18, 10:00

Re: Faktyczny przepływ pryszniców oszczędza wodę ...




przez ClothildeB » 08/10/18, 10:07

Bonjour à tous,

Właśnie szukałem szczegółów na temat różnych typów urządzeń przenośnych.
W szczególności na stronie intymny prysznic w toalecie, Jego przepływ różni się od tradycyjnego prysznica ręcznego?
Nie można znaleźć informacji w sieci ...

Bien à vous,


Klotylda
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360

Re: Faktyczny przepływ pryszniców oszczędza wodę ...




przez Forhorse » 13/10/18, 09:44

Czasami oszczędność wody jest względna ...
Innej nocy kładę koryto mojego konia, aby się wypełnić ... i zapominam o tym. Rezultat, że woda zostanie nalana do pełna podczas 24h, przynajmniej 50m3 zmarnowane (około 50% naszego zwykłego rocznego zużycia) Roll:
Tam mam stary elektryczny podgrzewacz wody (ten, który przejmuje kontrolę, gdy nie ma już słońca), który właśnie się zepsuł, balansuję ciepłą wodę 200l w kanale, aby zatrzymać powódź naszej kuchni.
Tak więc próba oszczędzania pieniędzy jest dobra, ale czasem zastanawiamy się, dlaczego to robimy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Faktyczny przepływ pryszniców oszczędza wodę ...




przez Christophe » 13/10/18, 20:07

Nazywa się to „wypadkami” Forhorse'a… co nie przeszkadza Ci w oszczędzaniu na boku…

Kolejny przykład: samochody od 1 do 2% (*) są uszkodzone i zniszczone przed osiągnięciem 80 000km ... W tym przypadku ważny jest również koszt ekonologiczny.

* osobiste oszacowanie, ale to nie zmienia idei ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google Adsense [Bot] i goście 150