Domowe jogurty w piekarniku lub z jogurtownicą

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Avatar de l'utilisateur
RV-P
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 158
Rejestracja: 27/09/12, 13:07
Lokalizacja: Sainte-Marie (Reunion)
x 10




przez RV-P » 07/07/13, 19:19

— Co sam robię, żeby zrobić jogurt:
* Mleko półtłuste (nie mam w domu mleka surowego!),
* Jogurt ze sklepu (nawet „Perła mleka” czy „Activia”!), którego bierzesz tylko małą łyżeczkę (to w zupełności wystarczy: fermenty mlekowe rozmnażają się z dużą prędkością!),
* Do osłodzenia cztery saszetki kawy z brązowym cukrem trzcinowym.
— Podgrzewam trochę mleko (1 litr), do jednej ze szklanek wlewam odrobinę jogurtu, który rozgniatam łyżką, słodzę letnie mleko i do szklanki wlewam trochę ciepłego, słodzonego mleka. Dobrze mieszam.
— Następnie wsypuję zawartość verrine (jogurt i mleko) do garnka z letnim mlekiem, dobrze mieszam i wlewam do verrine. Założyłem pokrywki, włożyłem wszystko do jogurtownicy i następnego dnia włożyłem jogurty do lodówki!
-Obraz Gdybyś tylko wiedział, jakie to dobre!... I o wiele mniej „chemiczne” niż jogurty kupowane w sklepie!
0 x
Łatwiej jest po prostu zrobić rzeczy skomplikowane niż komplikować proste rzeczy!

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145