Znalezienie rozwiązania do pompowania wody bez EFR

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 26/02/13, 19:55

Dobry wieczór,

Jestem zaskoczony zaistniałym problemem, ponieważ obawy użytkowników szklarni mają raczej charakter termiczny.

Zakładam, że Twoja szklarnia jest daleko od domu, a zatem od jakiegokolwiek dachu. W przeciwnym razie rozwiązaniem, które sprawdza się doskonale, jest odzysk wody z dachu w cysternie, w skrócie zbiorniku, coś, co może być nawet atrakcyjne. Ale pewne jest, że konieczne będzie manipulowanie konewką. Dodam, że rozwiązanie nawadniania wodą strumieniową stwarza przez część roku problem temperatury wody, która często jest bardzo zimna i stresująca dla roślin w środowisku szklarniowym.

Tak jak mówili inni, zapas wody o odpowiedniej temperaturze, mała pompka i voila, jeśli chodzi o koszt, będzie on bardzo niski, ponieważ pompa jest używana bardzo sporadycznie.

Właściwie to tak postępuję od 30 lat: zapas wody na dachu (ze szklarni i/lub dachu szopy), mała pompa w szklarni i małe konewki, które napełniam i przechowuję dzień w szklarni, aby miała odpowiednią temperaturę.

Co do powyższych komentarzy, zgadzam się z analizami.

Dobra kontynuacja i wkrótce dobry siew.

Cordialement
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/02/13, 19:59

Oto zdjęcie:
Obraz
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/02/13, 00:44

Nie bardzo rozumiem rysunek, ale po prostu wszystko dodaję... 2 + 0,5 + 2,5 = 5m

przepływ 240 l/dzień

teoretyczna moc pompy = ciśnienie x przepływ

pod warunkiem, że ustawiona jest jednostka iso: m3/s i Pa

5m = 0,5 bara = 0,5 daN/cm2 = 5 N/cm = 50000 N/m2 = 50000 Pa

240 l/d / 24 = 10 l/h
/ 3600 = 0,0027 l/s = 2,7e-6 m3/s

50000 Pa x 2,7e-6 m3/s = 0,138 W

to niewielka moc jak na pompę, która może pracować 24 godziny na dobę

w przypadku pompy zasilanej energią słoneczną będzie działać krócej, więc będzie musiała być mocniejsza... powiedzmy 1/10 czasu i pobiera 1,3 W

i nastąpi spadek ciśnienia w rurze i zajmie to 1 bar a nie 0,5...2,6w

a moc pompy wyniesie tylko 50% 5w

lub co gorsza, bardzo małe pompy są złe, wydajność 0,25%, więc moc pompy 10W

nie ma co stawiać dużego panelu słonecznego...problem raczej polega na znalezieniu dobrej pompy jak małej

klasycznym rozwiązaniem jest pompa 220 V o mocy 600 W, która wytwarza 2 m3/h i która będzie pracować 0,12 godziny dziennie, aby przepompować 240 l

i zużyje 600 W x 0,12 h = 72 Wh = 0,072 kWh
szyderczy koszt, gdy można przepuścić przewód elektryczny z edf

nie jest konieczne ustawianie pompy na skraju strumienia... pompa może być podniesiona, a rury w zagłębieniu... jest to trochę szczególne i należy podjąć środki ostrożności, ale można to zrobić, aby uniknąć pozostawienia długi przewód 220 V leżący w pobliżu lub aby uniknąć ukąszenia przez pompę
0 x
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6




przez cortejuan » 27/02/13, 11:03

Witam,

Przepraszam, źle przeczytałem Twoją wiadomość, nie dotyczyła ona podlewania szklarni...

Więc moje słowa nie mają żadnego znaczenia...

Cordialement
0 x
devlie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 27/01/13, 18:02




przez devlie » 27/02/13, 12:39

nie martw się, Cortejuan, w szklarni próbuję od października techniki mulczowania, która powinna zapewnić mi wystarczająco chłodną glebę dla moich pomidorów w szklarni przez całe lato (technika zaproponowana przez ogrodnika z południa, który nie może wody i kto stosuje tę technikę w domu).

Rzeczywiście ogród jest daleko od domu, 3 m ulicą, przez którą nie mogę przejść rurą wodną (aby skorzystać ze zbiornika na wodę deszczową), a jeśli podłączę kabel elektryczny, to nie może to być tylko na bardzo krótki czas.

W zeszłym roku kupiłem pompę "odpływową do piwnicy" do pompowania wody z ogrodu. Pomaga, ale nie ma wystarczającej mocy, aby podlać ogród wężem i jest zasilany przez EDF. Użyłem go także do napełnienia cysterny, którą podlewałem szklarnię przez porowatą rurkę. Ale żeby podlewać na nasypie, musiałem zamontować konewki

Krótko mówiąc, chcę znaleźć inny, bardziej wydajny system. W międzyczasie ściółkuję i wybieram lokalne gatunki, aby zmniejszyć potrzebę podlewania, ale nadal muszę dbać o rośliny już na swoim miejscu i bardziej wymagające podlewania (w szczególności gunnera, która dużo pije)


dziękuję za obliczenia chatelot16, umieściłem na tym męża, aby zobaczyć, czy znajdzie mi pompę, jak wskazujesz.
0 x
Marilisa
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/04/13, 13:35




przez Marilisa » 18/04/13, 14:01

Nie wiem za bardzo czy będę w stanie pomóc, ale zamontowałem booster o mocy 800W ze zbiornikiem 24L, ta pompa zasysa wodę do zbiorników o długości 3m i na razie działa dobrze. A wtedy wszystko będzie zależeć od tego, co chcesz zrobić ze swoją wodą: w ogrodzie czy w całym domu.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 18/04/13, 18:31

zgodnie z planem myślę, że pompa tłokowa powinna dać radę jeśli nie jesteśmy zbyt chciwi na przepływie.
zbiornik na szczycie ogrodu do przechowywania pompowanej wody odpowiadałby różnicy wysokości około 3 m w stosunku do poziomu strumienia. nie jest ogromny.
nie jest wskazano, jak długi jest ogród, tj. długość użyteczna w strumieniu, aby zainstalować rurę przed siłownikiem, ale umieszczając mały tłok w najniższym punkcie strumienia, powinien on działać.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1687
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 112




przez oli 80 » 28/04/13, 16:10

Alain G napisał:Witamy w Devlie Econology!

Nasza profesjonalna pompa tłokowa Oli z pewnością odpowie ci lepiej, ale w międzyczasie nie rozumiem, co masz na myśli tutaj „za mała wysokość wody w górę i za duża w dół”, ponieważ jeśli różnica wysokości jest w sumie wystarczająca, powinieneś być w stanie wykorzystać ram, prawda?


Witam, och, pompa RAM Pro, interesuje mnie to, ale nigdy jej nie zbudowałem, jednak zapytaj Christophe'a lub Petitpetita
który stworzył jego witrynę http://regis.petit2.perso.sfr.fr/belier.htm
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 162