1000 razy szybsze ładowanie!

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

1000 razy szybsze ładowanie!




przez jean.caissepas » 18/04/13, 17:19

Bardzo obiecujące nowe wyniki badań, ale które mogą być trudne do uprzemysłowienia...

http://www.pcworld.fr/high-tech/actualites,futures-batteries-rechargeront-mille-fois-plus-rapidement-grace-structure-3d-university-of-illinois,537923,1.htm

Katody i anody można by zrobić za pomocą specjalnej drukarki 3D, używając węgla lub metalu zamiast plastiku...

Aby być kontynuowane.
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: 1000 razy szybsze ładowanie!




przez moinsdewatt » 21/04/13, 12:32

jean.caissepas napisał:
Katody i anody można by wykonać za pomocą specjalnej drukarki 3D, używając węgla lub metalu zamiast plastiku.


to ty wymyślasz.
To nie jest treść artykułu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16165
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5259




przez Remundo » 21/04/13, 20:08

jak zwykle z tymi wstrząsającymi ogłoszeniami...

Nie daj się zbytnio ponieść...

Rysowane komputerowo klocki lego w nanoskali, każdy może to zrobić i ogłosić fantastyczne perspektywy.
0 x
Obraz
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 21/04/13, 21:41

Remundo napisał: ....
Rysowane komputerowo klocki lego w nanoskali, każdy może to zrobić i.....


To zabawne, widziałem to samo. Obraz
0 x
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Re: 1000 razy szybsze ładowanie!




przez jean.caissepas » 22/04/13, 01:00

moinsdewatt napisał:
jean.caissepas napisał:
Katody i anody można by wykonać za pomocą specjalnej drukarki 3D, używając węgla lub metalu zamiast plastiku.


to ty wymyślasz.
To nie jest treść artykułu.


Zgadza się, ale już o tym czytałem forums że niektóre firmy miały drukarki 3D zdolne do drukowania metalu, z metalicznym proszkiem topionym przez potężny laser (to musi być mało ekonomiczne).
Myślę, że wciąż jest to niszowy rynek bardzo wyjątkowych i rzadkich elementów, ale rynek może się rozwijać dzięki nowym aplikacjom.
Czytałem też, że niektórzy badacze próbują drukować kości na bazie proszku wapniowego, bo ten materiał uniknie ryzyka odrzucenia (przepraszam za linki, ale ich nie zauważyłem).

Moja uwaga nie była dezinformacją, ale tylko możliwością, która daje nam nadzieję na świat z (znacznie) mniejszą ilością ropy…

Moje poszukiwanie samochodu elektrycznego, który mógłby być używany przez cały rok, nawet w zimie przy temperaturach < -10°C na dojazdy z pracy do domu, sprawiły, że wahałem się nad obecnymi modelami, które nie mogą mi zagwarantować na długi czas. km autonomii na autostradzie (to naprawdę zbyt uczciwe dla wielu modeli w przystępnych cenach).
Dlatego marzę o nowych zapowiedziach akumulatorów z „wymarzoną” autonomią, pozwalającą na spokojną jazdę, nawet zimą, z ponad 200 000 km na liczniku...

A+
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,

ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 136