Wydatki na żywność na rodzinę na całym świecie

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/03/13, 17:43

gina napisał:w każdym razie żyjemy w świecie konsumentów
wszędzie te same
czy to żywność, czy materiał
dowód na to, jaki był twój ostatni zakup naprawdę przydatny?
nie myśl.

Wolę dobrze jeść i dbać o siebie, a nad głową mam ciepły dach bez problemów mieszkaniowych niż najnowszy sprzęt.


:zaszokować:

Nie jestem pewien, czy wystawię swój najnowszy zakup online!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/03/13, 18:11

No dalej, Alain, powiedz nam :)

Nawet jeśli ma to podłoże seksualne, lol : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/03/13, 19:02

Hej Alain, fajny dokument o „dodatkach chemicznych” w żywności przemysłowej w Europie…

Nakręcony w Niemczech, zwłaszcza: https://www.econologie.com/forums/post253869.html#253869
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12298
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2963




przez Ahmed » 25/03/13, 19:42

W przypadku niektórych krajów porównania te nie mają większego sensu, ponieważ część, czasem znacząca, żywności jest wytwarzana samodzielnie lub wymyka się mediacji pieniężnej.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 25/03/13, 20:00

gina napisał:w każdym razie żyjemy w świecie konsumentów
wszędzie te same
czy to żywność, czy materiał
dowód na to, jaki był twój ostatni zakup naprawdę przydatny?
nie myśl.

Wolę dobrze jeść i dbać o siebie, a nad głową mam ciepły dach bez problemów mieszkaniowych niż najnowszy sprzęt.


Podsumowując nasz problem:
Obraz
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 25/03/13, 20:40

Możemy wybrać, że będziemy mniej konsumować, możemy zająć się swoim ogródkiem, tymi kurami, zrobić te zakupy w kontenerach, moje najnowsze znalezisko to kino domowe Sony w dobrym stanie! Niestety nie chcę tego, będę musiał oddać znajomemu.
0 x
pedrodelavega
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3791
Rejestracja: 09/03/13, 21:02
x 1311




przez pedrodelavega » 25/03/13, 20:50

500 dolarów tygodniowo dla niemieckiej rodziny.
2000 dolarów miesięcznie! Wow!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/03/13, 06:23

Christophe napisał:No dalej, Alain, powiedz nam :)

Nawet jeśli ma to podłoże seksualne, lol : Chichot:



Seks jest po wędrówce!
: Mrgreen:

Oto mała bestia, ale w kolorze niebieskim zamiast czerwonym i z nieco większym wyposażeniem, CFMoto Snyper SE 600 EFI:

Obraz
Obraz

W domu to model Terracross Z6, ale zdaje się, że jest ograniczony według naszych francuskich znajomych, mój jedzie 90 km/h obciążony bakiem i bagażnikiem w tylnym śmietniku, z pełnym zbiornikiem i ukochaną na pokładzie, jest kontemplacja natury to przyjemność, a w 175 dni przebyłem już 3 km!

To moja żona wpadła na pomysł jego zakupu, żeby choć na chwilę wyjść z domu, a ja nie odważyłem się podważyć jej kobiecego autorytetu!
: Mrgreen:

Oczywiście gospodarka jest tu dobra i mogę sobie na to pozwolić, ale zimą nie jest zbyt ekologicznie, bo zużywa się ropę naftową. :zaszokować:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/13, 09:00

W zasadzie interesujące byłoby wyjaśnienie nam, jak odżywiają się biedni, aby móc dostosować nasze budżety.

W przypadku skromnych dochodów w Belgii zasadnicza część dochodu netto (= odliczone wszystkie podatki) przeznaczona na „życie” (czynsz kredytowy, energia, woda, telekomunikacja) wzrosła w ciągu 20 lat z 1/3 do połowy. co oznacza, że ​​realne dochody do dyspozycji spadły o jedną czwartą.

(12 - 12) = 4/12
(12 - 12) = 6/12,

6/12 to 3/4 z 8/12.

Tymczasem ceny nieruchomości z drugiej ręki wzrosły trzykrotnie, a w niektórych miejscach nawet pięciokrotnie, a płace wzrosły jedynie o 85%.

Na szczęście pojawiły się „twarde dyskonty”, a delokalizacja przemysłu tekstylnego i elektronicznego nadal pozwala nam przetrwać. Ale to nie przekłada się na zatrudnienie.

Niektóre oszczędności są łatwe, jak na przykład picie wody z kranu, ale są pewne granice. cena warzyw, nawet przy zmianie dostawcy, pozostaje wysoka.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79121
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 26/03/13, 11:14

Cóż za demonstracja słonia!

Brak wynagrodzenia, wysokie koszty „wszystko”…Krótko mówiąc, współczuję młodszym pokoleniom… których wciąż jestem częścią (ci starsi ode mnie o 10 lat poradzili sobie nieźle...)!

Alain G napisał:Oczywiście gospodarka jest tu dobra i mogę sobie na to pozwolić, ale zimą nie jest zbyt ekologicznie, bo zużywa się ropę naftową. :zaszokować:


No cóż, nie martw się, od czasu do czasu trzeba umieć się zabawić... Mam 2 motocykle (używane i stare, ale jednak 2)... w przyszłym roku mój VFR 750 będzie obchodził swoje... 20-lecie i pozostaje całkowicie honorowy pod względem wydajności, zużycia, stanu, a nawet wyglądu!

Niewiele 20-letnich samochodów może powiedzieć to samo… ale odchodzimy od tematu…
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 291