Jak zostać zapłacone lub nawet pompa ciepła?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2

Jak zostać zapłacone lub nawet pompa ciepła?




przez coccigro » 08/03/13, 19:18

bonjour,

Mam w domu pompę ciepła ISARA mono 6, zainstalowaną przez firmę France Géothermie (która od tego czasu zamknęła swój sklep).
współpracuje z odwiertem i dostarcza podgrzewaną podłogę.

Przystosowana jest do pracy z przepływem 2,2 m3/h ale ponieważ moje wiercenie daje trochę mniej, została zaciśnięta za pomocą zaworu na wylocie wody wiertniczej.
Podczas instalacji technicy wyregulowali ten zawór, mierząc różnicę temperatur między wodą wpływającą i wypływającą. jeśli dobrze pamiętam, bierzemy 3,8°.
Nie wiem czy jest regulacja elektroniczna.

powoduje to nieznaczny spadek wydajności i trochę hałasu na poziomie zaworu.

jak na razie wody nie brakuje, mój odwiert dość mocno leje i chciałbym wiedzieć, czy nie powinienem trochę zmodyfikować nastawy tego zaworu bez wyjmowania wszystkiego...

z góry dziękuję.
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 08/03/13, 19:21

Jeśli odwiert nie dostarcza wystarczającej ilości wody, pompuje bąbelki, a potem nic. Jeśli spojrzysz na wyjście, zauważysz to.

Jeśli w pompie ciepła zabraknie wody, wymiennik będzie coraz zimniejszy, aż do zamarznięcia. Zwykle jest na nim urządzenie zabezpieczające, które uruchamia się nieco powyżej 0°C. Zapobiega również spaleniu pompy, jeśli się zablokuje lub gdy nie będzie już wody.

Jeśli zabezpieczenia działają, nic nie ryzykujesz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/03/13, 19:56

Halo
3,8 st. to granica nie ruszaj tego, ja mam 4,5 st. na wylocie z wymiennika i widziałem bezwładność z sondą czasami jak temperatura zbliża się do 4 st słychać jak płatki lodu przechodzą przez wymiennik jest duże ryzyko zauważenie spadku przepływu na skutek zapchania (odmrożenia) a następnie zamrożenia wymiennika.
Problem ten powraca każdej wiosny, gdy śniegi topnieją, zimno schodzi do gruntu i woda w gruncie nie ma już 13C, co wymaga większego natężenia przepływu, problem jest również odczuwalny na początku rozruchu od pompa ciepła woda z głębin jest wystarczająco ciepła 11c ale kiedy krąży przewodami zakopanymi na powierzchni schładza się od 9c do 10c (na szczęście przejście przez pompę zwiększa ją o 1c)
Pozostaje wiedzieć, czy zimna woda z wymiennika wraca do gruntu pod koniec zimy, jeśli powrót jest zbyt blisko miejsca, w którym ją pompujesz, ochładza pompowaną wodę.
właściwy system to studnia głębinowa z glikolowym wymiennikiem ciepła, otwór wypełniony drobnym piaskiem, gdzie można bez ryzyka pracować w niższych temperaturach.
Przepływ wody jest znaczący tylko wtedy, gdy jej temperatura przed wejściem do wymiennika wynosi około 12C
w moim przypadku jest to 24 litry na minutę (wszystko jest mierzone) temperatura przepływu wody wejście wyjście godziny pracy natężenie prądu
temperatura wody na ziemi w zależności od pór roku itp.

André
0 x
coccigro
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 89
Rejestracja: 19/08/12, 22:55
Lokalizacja: Loiret, las Orleanu
x 2




przez coccigro » 09/03/13, 09:03

bonjour,

Dziękuję Ci za Twoje odpowiedzi.
moja wiertnica jest wyposażona w zabezpieczenie przed brakiem wody, zaślepkę też. w 2011 roku, po suchym roku, na początku sezonu było bezpiecznie. odwrotnie, w 2012 r. nigdy nie udało mi się opróżnić odwiertu, nawet latem z podlewaniem.
dlatego chciałbym móc dostosować działanie pompy ciepła do zasobu.

normalnie, jeśli zwiększę przepływ, zmniejszę różnicę temperatur między wlotem a wylotem.

odwiert unieszkodliwiający znajduje się w odległości ok. 20 m od odwiertu tłocznego.

moim problemem, jeśli coś zmienię, jest możliwość pomiaru przepływu i temperatury.

dobry dzień.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 276