Samoobsługowa turbina G. Capdevielle

Innowacje, pomysły lub patenty na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spadek zużycia energii, redukcja zanieczyszczeń, poprawa wydajności lub procesów ... Mity lub rzeczywistość o wynalazkach z przeszłości lub przyszłości: wynalazki Tesli, Newmana, Perendeva, Galeya, Beardena, cold fusion ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

przez Christophe » 28/09/11, 11:28

Nie ma już opłat? Czy masz na myśli mniej? (Nie podoba mi się ten paradoks języka francuskiego w piśmie pomiędzy „plusami” i „plu”)

To absolutnie rośnie. Ponieważ jest mniej powietrza i mniejsze tarcie, prędkość wzrasta. Jednak ze słuchu można by pomyśleć a priori, że silnik musi wycisnąć więcej...

Skuteczność efektywna jest wtedy bliska zeru (odkurzacz przestaje ssać, więc praca, którą wykonuje jest równa zeru)

Mam na myśli to, że w aerodynamice i aerologii zjawiska mogą być bardziej złożone, mniej oczywiste, niż się wydaje… bez opuszczania dziedzin nauki.

W Twoim przypadku wystarczy przejść z reżimu laminarnego do turbulentnego, aby siła działająca na ostrza uległa bardzo znacznej modyfikacji!

Z aerodynamiką jest jak z termodynamiką silnika: nie wszystko da się przewidzieć...

Nie bez powodu w dobie komputerów wciąż mamy tunele aerodynamiczne i stanowiska do testowania silników będą istnieć, dopóki będzie istniał silnik spalinowy...
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar

przez kwarc » 28/09/11, 12:08

Tak, wykonałeś dobrą robotę, poprawiając brakujący ładunek, zwiększając w ten sposób prędkość.
I tak, jeśli chodzi o potrzebę symulacji, tunele aerodynamiczne wciąż mają przed sobą świetlaną przyszłość.
I tak, zawsze w przypadku problemów turbulentnych i laminarnych.
Chciałbym to wyjaśnić, moje badania rozpoczęły się od turbiny Shaubergera, dokładnie przeanalizowałem sprawę za pomocą wielu filmowanych testów różnych modeli.
mijając Venturiego Coandę Bernouilli i Eulera, wielkiego Eulera.
Dlatego Shauberger opracował rurki o dziwnym kształcie, które ostatecznie miały tylko jeden cel: utrzymanie laminarnego efektu ruchu wody w rurze.
Z przeprowadzonych przeze mnie testów jasno wynika, że ​​efekt Venturiego jest bardzo interesujący pod względem pomp, ale katastrofalny pod względem wydajności.
Kiedy Schauberger projektował swoją turbinę wodną, ​​zadbał o to, aby przepływ wody poruszał się z maksymalną prędkością w „rurach” ułożonych w szprychy na wirniku jego turbiny.
Siła odśrodkowa to siła napędowa płynu, która nigdy nie jest spowalniana przez „korek” Venturiego w kształcie rurki, powodując spiralny ruch wody wzdłuż ścianek, pozostawiając w ten sposób oś rurki „pustą” dlatego wypełnione powietrzem.
W ten sposób przepływ może osiągnąć maksymalną prędkość ruchu.

Jeśli chodzi o efekt laminarny przepływu w moich eksperymentach, próżnia jest bardzo interesująca, ponieważ potencjalny chaos turbulencji bardzo szybko ulega samoeliminacji, ponieważ turbulencja powoduje opóźnienie przejścia przepływu, a tym samym zwiększa próżnię. mamy do czynienia z samoregulacją turbulentnych skutków.
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8

przez renaud67 » 28/09/11, 12:45

0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Tagor
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 06/04/07, 12:31

przez Tagor » 28/09/11, 13:05

w przypadku problemu z odkurzaczem:

w rzeczywistości, jeśli ostrza się zatrzymają, obciążenie jest prawie zerowe i
prędkość wzrasta!

ale jeśli stopniowo blokujesz ssanie, obciążenie wzrasta, a prędkość maleje (przy tej samej mocy)!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

przez Christophe » 28/09/11, 13:10

Dziękujemy!
Przypomina bardziej demonstrację niż tekst patentu.

Dobrze przeczytałem, gdzie mówi o 1100 m/s lub 4000 km/h : Chichot:

Obliczenia mocy wydają się prawidłowe.

Osobiście uważam, że znalazłem błąd na stronie 2, w wierszu 31:

„Jest oczywiste, że (...) pokona siły początkowe (...) niezależnie od pierwotnej prędkości obrotowej”


Hej, magiczna różdżko, skoro siły są lepsze, to system będzie nadal działał sam? Nadmierna jedność na pewno istnieje... : Chichot:

Ale oczywiście... i czy świstak pakuje camemberta?

:zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar

przez kwarc » 22/02/13, 14:02

Nauka i życie styczeń 2013 s. 52,
Tytuł: Supernowa w lejku.
Teoretyk CEA organizuje eksperyment strunowy, aby zrozumieć, w jaki sposób gwiazdy te koncentrują swoją energię, gromadząc się na sobie przed eksplozją.
Bez tego delikatnie nachylonego lejka wypełnionego wodą nie byłby w stanie wyobrazić sobie tego zjawiska!
Mocny przykład, gdzie nie można przeprowadzić symulacji, ponieważ dziedzina jest prawie dziewicza i niezbadana.
ta specyfika wirów jest teraz równana.
Potencjalnie otworzy to nowe oficjalne możliwości badania tych mechanizmów.

Przypomnijmy, że Schauberger prawie 70 lat temu godzinami obserwował zachowanie rzek, aby się na nim uczyć.

Pocieszające jest to, że luminarze fizyki uciekają się do majsterkowania, aby wizualizować obserwacje, co ostatecznie udowadnia nieoczekiwane zachowania.
nagle czuję się mniej samotna!
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.

strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
surunitairedream
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 31
Rejestracja: 11/11/12, 10:23

przez surunitairedream » 23/02/13, 10:37

Pocieszające jest to, że luminarze fizyki uciekają się do majsterkowania, aby wizualizować obserwacje, co ostatecznie udowadnia nieoczekiwane zachowania.
nagle czuję się mniej samotna!


Kwarc, zapewniam Cię, że nie jesteś sam!

Podobnie jak Ty uważam, że dzięki „nowemu podejściu”, „swobodnej obserwacji” możliwe jest przezwyciężenie współczesnych „zakazów” naukowych, które (w niektórych przypadkach) nie zakazują niczego poza ekstrapolacją, przesadą interpretacja, którą robi wielu.

„Odkrywać to widzieć te same elementy w innej konfiguracji”

Śledząc Twoje badania stąd i z „conspi…”, mogę Cię jedynie zachęcić… a także zapewnić o moim podziwie dla Twoich wysiłków, a także pewności, że mogę odnieść sukces. Tyle pomysłowości nie może się udać!

Pragnąc pomóc "ukochanej osobie" kieruję Cię do źródła inspiracji i pomocy, strona bardzo edukacyjna, bardzo...
http://drgoulu.com/2012/05/27/dites-non ... perpetuel/

Moje podziękowania także dla tych na tej stronie, którzy uczestniczą w pomaganiu (rozsądnie) tym, którzy „wierzą”, dostarczając swoją wiedzę jako „przewodników”, a nie jako „bariery”.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7

przez highfly-nałogowiec » 23/02/13, 13:25

Kolejny, który myli prawo fizyczne z prawem prawnym...!

Izolacja ? Jestem za.
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

przez Christophe » 23/02/13, 15:26

highflyaddict napisał:Izolacja ? Jestem za.


Ja też i to będzie obowiązywać we wszystkich przyszłych tematach z sosem wędzonym...mam dość trolli...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Innowacje, wynalazki, patenty i pomysły na zrównoważony rozwój”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131