Podczas filmu na zanieczyszczenie gleby

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Dearcham
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 105
Rejestracja: 29/10/03, 23:55

Podczas filmu na zanieczyszczenie gleby




przez Dearcham » 18/03/04, 10:03

Zanieczyszczenie gleby

Problem zanieczyszczonych gleb nie jest akceptowany przez ogół społeczeństwa, ponieważ źródła zanieczyszczeń mogą być różnorodne i mieć jedynie niewielki zauważalny wpływ na zdrowie. Ze względu na ich znaczenie w produkcji żywności i roślinności skupimy się na zanieczyszczeniu gleb rolniczych i skorelujemy strukturę gleby z żyznością. Aby zilustrować tę kwestię, przedstawimy wpływ zakwaszenia złożonego ośrodka, składającego się z tlenku glinu lub proszku gliny i naturalnych substancji organicznych, na modyfikację struktury układów i podamy interpretację na jej podstawie. na zjawiskach odpowiedzialnych za przenoszenie jonów w warstwie organicznej na powierzchni tlenku lub gliny. Opiszemy mechanizmy odpowiedzialne za dyspersję agregatów w środowisku kwaśnym. Badanie tych dwóch systemów pozwoli wyjaśnić trudność związaną z restrukturyzacją prostych systemów zanieczyszczonych. Można sobie wyobrazić trudność w zapewnieniu życia i żyzności zanieczyszczonej glebie, ponieważ fizykochemiczny charakter gleby jest niezwykle złożony. Na koniec podamy przykład, w którym dodatek materii organicznej do wody do nawadniania wzmacnia spójność gleby.

Oto krótkie podsumowanie tego, co można znaleźć na tej doskonałej stronie, gromadząc imponującą liczbę konferencji prowadzonych przez specjalistów. 36 filmów o ekologii, szczególnie, aby zobaczyć http://www.canal-u.education.fr/
kurs wideo pana PEFFERKORNA na temat gleb
0 x
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 02/06/06, 02:57

Remediacja gleby kosztuje kolosalne szczęście w ubezpieczeniach ...

Próbujemy coraz bardziej bakteriologicznego lub mikrobiologicznego usuwania zanieczyszczeń.


jeżyny i pokrzywy byłyby zubażające ...

a jeden z moich dostawców nauczył mnie, że zanieczyszczenie cynkiem i kadmem jest leczone rośliną Hyperaccumularice Thlaspi Caerulescens, która musi zostać spalona po zbiorach.

Nie wiem jak to wygląda ... nigdy nie widziałem!
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Podczas filmu na zanieczyszczenie gleby




przez Denis » 02/06/06, 09:34

dla wideo to żart ???
knut, do spalania tych roślin, to dobrze, ale co robią ci prochy? używasz nawozu? :D
chociaż raz musi być bogaty w pierwiastek śladowy : Chichot:
0 x
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 02/06/06, 11:19

To w firmie zajmującej się usuwaniem zanieczyszczeń interweniuję w przypadku katastrofy, która tak czyni.
Myślę, że ciężkie imadła są zbierane w popiołach, właśnie to zrozumiałem.


Dlatego zbierają rośliny, spalają je i otrzymują za nie zapłatę.
0 x
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 02/06/06, 11:21

Niezależnie od depolucji, nie marzmy, to przechowywanie!

Katalizatory, jak myślisz, co z nimi robimy?
0 x
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 175
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 10




przez rpsantina » 02/06/06, 17:37

Knut napisał:...

Próbujemy coraz bardziej bakteriologicznego lub mikrobiologicznego usuwania zanieczyszczeń.


jeżyny i pokrzywy byłyby zubażające ...

a jeden z moich dostawców nauczył mnie, że zanieczyszczenie cynkiem i kadmem jest leczone rośliną Hyperaccumularice Thlaspi Caerulescens, która musi zostać spalona po zbiorach.

...


Potwierdzam, że przeczytałem Wiem więcej, gdzie rośliny były w stanie zmodyfikować strukturę gleby. Ponadto metale ciężkie nie byłyby magazynowane, ale zmieniłyby się w coś innego ( :zaszokować: Niech żyje alchemia roślin :zaszokować: ) Nie mogę już dostać się w ręce lekarzy, ale fito-remediacja gleby nie jest SF, ale jest bardzo długa. 10–15 lat na „oczyszczenie” terenu przemysłowego.
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 02/06/06, 23:37

W każdym razie pozwala mi to znacznie zmniejszyć wagę finansową pliku, a jednocześnie uzyskać znacznie lepszy wynik.

Sprawdziliśmy to, próbkując oczywiście przed, w trakcie i po pracy.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 03/06/06, 17:44

knut napisał: że zanieczyszczenie cynkiem i kadmem potraktowano rośliną Hyperaccumularice Thlaspi Caerulescens, która musi zostać spalona po zbiorach.


„Thlaspi caerulescens (ryc. 3) była szczególnie badana pod kątem zdolności do akumulacji kadmu i cynku w częściach nadziemnych. Cynk jest przechowywany głównie w wakuolach. Jego stężenie w tkankach może sięgać nawet 3% suchej masy. (Brooks, 1998) i 0.01% kadmu (Zhao i in., 2002). Ten ostatni jest przechowywany w apoplazmie, tj. Poza błonami komórkowymi. Ze względu na te właściwości Thlaspi caerulescens jest bardzo interesująca w kontekście fitoremediacja, oczyszczanie skażonej gleby, ponieważ jest to jedna z niewielu roślin, o których wiadomo, że nadmiernie akumulują kadm, ale dokładne mechanizmy wchłaniania nie są jeszcze w pełni poznane.

Oprócz wysokiej zdolności akumulacji, Thlaspi caerulescens jest w stanie tolerować zanieczyszczoną glebę. Ta tolerancja na metale ciężkie pozwala rozwijać się na glebach, w których stężenie metali jest toksyczne dla innych roślin. ”

Obraz
Link: http://www.petzi.org/thlaspi/
0 x
Knut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/04/06, 01:53
Lokalizacja: Normandia




przez Knut » 03/06/06, 22:47

Ach, wiesz co : Chichot:
0 x

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 280