600-metrowa wieża w Moskwie ekologiczna?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
lude22vti
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 14/04/05, 17:14

600-metrowa wieża w Moskwie ekologiczna?




przez lude22vti » 27/03/06, 14:54

to ta droga:

http://www.batiactu.com/data/24032006/2 ... 34127.html

zobacz koniec artykułu.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/05/06, 14:35

witam,

biorąc pod uwagę ślad ekologiczny worka betonu, nie sądzę, abyśmy mogli zastosować termin „ekologiczny” do jakiejkolwiek konstrukcji wykorzystującej ten materiał jako główny składnik. Wieża ta może być „mniej gorsza ekologicznie” niż inne budynki tego samego typu. Od tego momentu do zakwalifikowania go jako ekologicznego....

Na koniec jest to moja własna opinia (którą mam tę zaletę, że mogę się nią podzielić : Lol: )
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 05/05/06, 15:58

Jednocześnie nawet jeśli oznacza to budowanie wież (gdyby nie ta, to inna), które oszczędzają energię, a przede wszystkim pozwalają popularyzować zmuszanie ludzi do myślenia i pracy nad problemem, oszczędzania systemów.

Pytanie brzmi, czy ostatecznie ze względu na zbyt wysoką cenę lub problem techniczny nie grozi to, że skończy się to „nieudanym” i elektrycznym ogrzewaniem pomocniczym (patrz strona główna), czy też nie wiem, co jeszcze, ponieważ często jest to przypadku w przypadku dużych projektów.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/05/06, 16:17

Masz rację.

Sama koncepcja wieży ma ekologiczne zalety i wady.

Wśród zalet możemy zauważyć:
    - mała powierzchnia zabudowy w porównaniu z powierzchnią mieszkalną, co pozostawia przestrzeń na działalność rolniczą (m.in.).
    - Sztaplowanie pomieszczeń ogranicza straty energii
Wśród wad:
    -Niemal systematyczne nieuwzględnianie powierzchni przeszklonych w zależności od ekspozycji (pełna klimatyzacja latem na elewacjach południowych i pełne ogrzewanie zimą na elewacjach północnych).
    - Ogólnie rzecz biorąc, projektowanie tego typu budynków opiera się na podejściu czysto technicznym, które absolutnie nie uwzględnia środowiska naturalnego. Ogólny pomysł jest taki, aby zaprojektować budynek „wyrwany z kontekstu”, a następnie dostosować go do lokalizacji za pomocą procesów technicznych (klimatyzacja, ogrzewanie, elektryczne rolety itp.). Gdzieś przeczytałem przykład 2 bliźniaczych wież (chyba przy obronie) gdzie podczas montażu oszklenia zdali sobie sprawę, że efekt Venturiego pomiędzy 2 wieżami powoduje eksplozję wszystkich okien z siłą 3!!!


Jeśli chodzi o różnicę między „wspaniale rewolucyjną koncepcją” architekta a uzyskanym w efekcie „łajnem”, problem jest ten sam dla wszystkich typów budownictwa. To, co ostatecznie robi różnicę, to średnio- lub długoterminowa zdolność rozumowania „decydentów”. Zdolność, która w świecie, gdzie wszystko zawsze musi iść „szybciej, wyżej, dalej” staje się towarem rzadkim…
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bojourvous5094
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 212
Rejestracja: 20/03/05, 20:11
Lokalizacja: LEVIS, Quebec

Wycieczka po Japonii




przez bojourvous5094 » 31/05/06, 02:59

japoński wieża
[b]„Niebiańskie miasto Tokio”[/b]
Niebo nie ma granic…

Możesz zobaczyć budowę krok po kroku, konstrukcję, widok 360 stopni….
Dokument w języku angielskim…
STRONA INTERNETOWA:
http://dsc.discovery.com/convergence/en ... ctive.html
0 x
Zbieramy to, co zasialiśmy ...
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 31/05/06, 09:34

Witam,

Przyglądałem się temu wszystkiemu trochę. Muszę powiedzieć, że podoba mi się koncepcja „zielonych przestrzeni” na każdym planie. Przyroda okiełznana oczami mistrzów techniki: ogrody przyjemności narysowane linią z angielską trawą ukrytą za szkłem (natury chcemy, ale nie klimatu :? ).
Moim zdaniem ciekawiej byłoby wykorzystać te „zielone przestrzenie” do sadzenia roślin spożywczych, co miałoby tę zaletę, że zapewniało część pożywienia mieszkańcom wieży, a także pozwalało im przynajmniej raz na ich życie to prawdziwa roślina pomidora. : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 31/05/06, 15:42

Energia elektryczna pochodzi częściowo z paneli fotowoltaicznych. Wreszcie, gromadzenie wody deszczowej pozwala zmniejszyć zużycie wody pitnej do funkcjonowania toalet o 30%.


na tej wysokości turbina wiatrowa byłaby bardziej wydajna niż panele fotowoltaiczne...

Na tej wysokości nie jesteśmy ponad chmurami, ale jeśli chodzi o wiatry to musi być...

Ciekawe, czy na dole postawią turbinę, żeby odzyskać energię ze ścieków, jeśli facet spłukuje toaletę na najwyższym piętrze. 10 litrów pływaka + pewna ilość m.... dotarłem na koniec spadku z 600 m ca musi reprezentować pewną ilość energii... prawda?! : Mrgreen:
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 31/05/06, 16:13

pluesy napisał:Ciekawe, czy na dole postawią turbinę, żeby odzyskać energię ze ścieków, jeśli facet spłukuje toaletę na najwyższym piętrze. 10 litrów pływaka + pewna ilość m.... dotarłem na koniec spadku z 600 m ca musi reprezentować pewną ilość energii... prawda?! : Mrgreen:


Następnie dodajesz metanizator i masz dodatkowe ogrzewanie. : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 31/05/06, 16:29

Czy możesz sobie wyobrazić faceta na parterze, który ma pękniętą rurę kanalizacyjną w swoim domu!!!!

Twoim zdaniem, ile czasu zajmuje M...E 25000 2 osób, aby wypełnić FXNUMX??? : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 31/05/06, 17:31

Uch. Przypomina mi to „Cité radieuse”, wielkie łajno – hm… źle zrozumiane dzieło Le Corbusiera w jego czasach.

Nie przeszkadza mi to, ale uważam to za tak pretensjonalne, że nawet nie jest interesujące.
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88