Standaryzacja słoików szklanych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/11/12, 20:15

O recyklingu szkła...

http://www.chambery-metropole.fr/76-col ... ntaire.htm

Obraz

Powodowane uciążliwości motywują niektórych, nawet jeśli oszczędności energii są wątpliwe.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/12, 20:22

dedeleco napisał:Zauważam, że na ekonologii niektórzy mają silne tendencje tego typu, aby eliminować tych, którzy im przeszkadzają!!


nie pomyliłbyś eliminowania z odrobiną zaprzeczania... nawet nie zaprzeczania, po prostu wyjaśniania i uzupełniania

jeśli się nie uspokoisz, ryzykujesz eliminacją
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/12, 20:36

Brakuje także tego szkła, które można było posortować i sprzedać do recyklingu. Rzeczywiście, szkło zdeponowane w pojemnikach jest odsprzedawane przedsiębiorstwom, które ponownie wykorzystują je jako surowiec.


w tym właśnie tkwi problem... coraz więcej z nas ma trudny koniec miesiąca (zwłaszcza ostatnie 30 dni) i musielibyśmy wydać paliwo na włożenie szyby do kontenera, żeby zaoszczędzić pieniądze na coś innego...

dawno temu niedaleko mojego domu murarz zebrał butelki i przywiózł ciężarówkę, gdy było ich dość: przywieźli trochę... ponieważ szkło przeskakuje, już nie działa

wniosek Przechowuję szkło, czekając, aż nabierze realnej wartości

gdybyśmy pozostawili szkłu jego prawdziwą wartość, zostałoby ono w 100% poddane recyklingowi
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 03/11/12, 21:42

Dziękuję, że wyjaśniłeś mi, czym jest cykl: całkiem dobrze odpowiada mojemu wyobrażeniu o nim, choć literackim...

Nie jestem przeciwny rozszerzaniu znaczenia jakiegokolwiek słowa, ewoluuje jedynie język (nie zawsze w zadowalający sposób) i dominuje użycie.
Uważam za praktyczne poświęcenie zmiany znaczenia, która choć zasadniczo niedokładna, pozwala uniknąć powszechnego zamieszania...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 368