Go-Kart i silnik HHO: Potrzebujesz pomocy!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/11/12, 17:05

Myliłem się, wciąż byłem na poprzednim schemacie

kojarzy mi się z innym problemem: emulsje nie są dobre dla gaźnika: natężenie przepływu w dyszy zmienia się całkowicie za każdym razem, gdy przepływa woda lub paliwo

Znalazłem to dzięki dwusuwowej mieszance Fesant z etanolem E2 ... etanol nie rozpuszcza oleju, tylko 85% zawartej w nim benzyny rozpuszcza olej, ale to nie pozwala aby właściwie rozpuścić mój 15% olej: w rezultacie tworzy dość stabilny opatrunek: silniki nie zacinają się, jest wystarczająca ilość oleju, ale nie jest możliwa regulacja gaźnika: wszystko działa nieregularnie, czasami czasami gaśnie porywa się ... czasem pali
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 03/11/12, 17:31

chatelot16 napisał:
jedyne rozwiązanie, aby mieć stały skład: zmniejszyć jak najwięcej objętość do wrzenia i podawać ją w sposób ciągły, aby utrzymać stały poziom


Ta uwaga przywodzi mi na myśl silnik Cudowny aby zrozumieć, jak działa bubbler / nebulizator zimno kto zespół:


Obraz
Etude, z prętem reaktor PANTONE nagrzewania lub kawitacji-t4944-60.html

Wlot powietrza / benzyny / wody do silnika dochodzi tylko przez reaktor, więc w reaktorze występuje silne obniżenie, ponieważ ssanie wykonane przez silnik musi wytworzyć wir, który służy do mieszania w bełkocie 80% d woda i 20% benzyna. Sekret Mireacleana można połączyć z bełkotką. Ile potrzeba mieszaniny, aby wytworzyć wystarczającą depresję w reaktorze, wiedząc, że depresja sprzyja termolizie wody?

nlc napisał:Upadając na stronę http://fr.wikipedia.org/wiki/Eau Widzę, że wskazano, że termoliza staje się znacząca w okolicach 750 ° C.

W dobrze wykonanym zespole pantone na silniku benzynowym prawdopodobnie osiągniemy tę temperaturę, prawda?
Jeśli tak, oznaczałoby to, że na wylocie reaktora moglibyśmy naprawdę mieć trochę wodoru!

Ponadto wiemy, że przy niższym ciśnieniu woda wrze w niższej temperaturze. Czy nie może być tak samo dla temperatury termolizy, ponieważ reaktor jest pod próżnią?

Christophe napisał:Racja !!

Te hipotezy są całkowicie aktualne i myślę, że nadal moglibyśmy obniżyć tę wartość za pomocą katalizatorów (stal nierdzewna, chrom ...), z drugiej strony doświadczenie lavoisiera nie jest w naszym przypadku aktualne (zbyt duże zużycie żelaza w porównaniu energia z wody ...). Na ten temat jest post forum :

zrozumienie wtrysku wody / po operacji m-Lavoisier-wodór i żelazo-t1069.html

Dla ciśnienia, które również masz rację, miałem zakręty pod oczami dotyczące pękania wodoru. Ale naprawdę musisz obniżyć presję (z 1/100 do 1/1000 atm), aby proporcja pęknięć / nie pęknięć została naprawdę zwiększona ...
jest dość daleko przy ssaniu silnika (1/10 atm).

krakingu z-w-wodzie-w-pirolizy t1213.html

Aby depresja była stała, konieczne jest stałe zaopatrzenie barbotera w wodę i benzynę.
Nie wiadomo, jak rozpyla się mieszaninę.

Alanesse? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/11/12, 18:20

chatelot16 napisał:kojarzy mi się z innym problemem: emulsje nie są dobre dla gaźnika: natężenie przepływu w dyszy zmienia się całkowicie za każdym razem, gdy przepływa woda lub paliwo

Znalazłem to dzięki dwusuwowej mieszance Fesant z etanolem E2 ... etanol nie rozpuszcza oleju, tylko 85% zawartej w nim benzyny rozpuszcza olej, ale to nie pozwala aby właściwie rozpuścić mój 15% olej: w rezultacie tworzy dość stabilny opatrunek: silniki nie zacinają się, jest wystarczająca ilość oleju, ale nie jest możliwa regulacja gaźnika: wszystko działa nieregularnie, czasami czasami gaśnie porywa się ... czasem pali


+1; Na łodzi jest rozwiązanie, w którym olej napędowy i woda są dozowane, a następnie mieszane przez dzieloną tarczę, która obraca się z prędkością 7000 obr./min na bardzo małej przestrzeni. Wytworzona „drobna” emulsja jest przesyłana do pompy wtryskowej, która wytrzymuje tortury. : Mrgreen: Rodzaj ciągłej produkcji Aquazolu, ale bez dodatków powierzchniowo czynnych itp. (Ostatecznie system jest czyszczony czystym olejem napędowym przed wyłączeniem) :P

Po powrocie pompy wtryskowej znajduje się system dekantacji mieszaniny i pompowania, tak aby każda ciecz dotarła do odpowiedniego zbiornika.

W przypadku proponowanego montażu powinna istnieć możliwość wytworzenia drobnej emulsji na poziomie głównego strumienia gaźnika. :: Benzyna jest nadal dość lotna, z pewnością znajdzie granicę między wytwarzaniem emulsji a rozpoczęciem produkcji gazu, który może sprawić, że manipulowanie ... będzie jeszcze bardziej niestabilne. (jak zamek parowy) :płakać:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 03/11/12, 18:31

Flytox napisał:W przypadku proponowanego montażu powinna istnieć możliwość wytworzenia drobnej emulsji na poziomie głównego strumienia gaźnika. :: Benzyna jest nadal dość lotna, z pewnością znajdzie granicę między wytwarzaniem emulsji a rozpoczęciem produkcji gazu, który może sprawić, że manipulowanie ... będzie jeszcze bardziej niestabilne. (jak zamek parowy) :płakać:


W każdym razie mieszanka 10% wody i 90% oleju napędowego zajmuje kilka minut w temperaturze pokojowej. Test wykonałem dziś po południu w słoiku (po prostu mieszając z mieszaniem). Po 10 minutach , widzimy, jak woda pojawia się ponownie na dnie.

Paliwo nie powinno być zbyt gorące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 03/11/12, 21:08

Gildas pisał:W każdym razie mieszanka 10% wody i 90% oleju napędowego zajmuje kilka minut w temperaturze pokojowej. Test wykonałem dziś po południu w słoiku (po prostu mieszając z mieszaniem). Po 10 minutach , widzimy, jak woda pojawia się ponownie na dnie.

Paliwo nie powinno być zbyt gorące.


Emulsja widzi, że kropelki wody rosną większe, zanim zobaczysz linię w słoiku. Pod koniec „chwili” dysza nie będzie już chciała, dopóki nie zacznie nic robić. Mieszanie / mieszanie AMHA powinno być ciągłe.

Granicą ogrzewania paliwa jest blokada parowa (przed 65 °?)
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133