Éconologue w Ouest-France

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Éconologue w Ouest-France




przez Christophe » 27/07/12, 09:40

Rogera Guinée, który został „ekonologiem” w swoim domu – La Montagne

Inicjatywa

Roger Guinée ma pomysły i je wdraża. Kiedy już na emeryturze trzeba było zbudować dom, jego projektowi przyświecało przekonanie: jego dom musi być ekonomiczny.

Nie pozbawiając się wszelkich możliwych komfortu, zakotwiczony w swoim czasie i dostosowany do nowych technologii; daleki od ekologii końcówek świec, pragnie przede wszystkim dobrej zabawy, traktując aspekt finansowy jako złotą zasadę.

W ten sposób Roger Guinée odnalazł się w założeniach „ekonologii”, czyli ekonomii ekologicznej, wyznaczając działalność, która jest zarówno opłacalna ekonomicznie, jak i świadoma ekologicznie.

Zwiedzanie z przewodnikiem „Préerit”, jak nazywa się jego dom, który z wyglądu nie różni się od sąsiadów, a gdzie będzie dużo mówienia o liczbach.

„Ponieważ chciałem pozostać kierownikiem projektu i postępować zgodnie ze specyfikacjami, które sobie założyłem, musiałem znaleźć firmę, która by mnie wspierała. Tam mnie rzucano wszędzie. Tylko jedna poszła za mną, bo zrozumiała, że ​​mój projekt może przynieść jej pomysły. »

Konstrukcję wykonano z cegły monomurowej, materiału oddychającego. Pomysł drewna, nie zgadzając się z nim, został odrzucony. Zewnętrzna powłoka konopna, wewnętrzna powłoka tynkarska, nie ma potrzeby stosowania dodatkowej izolacji.

„Oczywiście dom jest skierowany na południe. Stworzyłem czapkę, czyli dziedziniec, aby zapobiec uderzaniu letniego słońca w ścianę, jednocześnie pozwalając zimowemu słońcu, niżej nad horyzontem, ją ogrzać. Następnie chciałem mieć dom dobrze wentylowany za pomocą systemu podwójnego przepływu połączonego ze studnią kanadyjską. Dzięki tej wentylacji do ogrzania domu wystarczy piec na drewno o mocy 6 kW. »

Izolacja dachu wykonana jest z waty celulozowej, izoluje przed zimnem i ciepłem. Roger zainstalował zbiornik na wodę o pojemności 10 000 litrów, który zasila toalety i pralkę. „Jest z betonu, chciałam go, bo neutralizuje naturalną kwasowość wody. »

Panele słoneczne zasilają zbiornik ciepłej wody w połączeniu ze zbiornikiem elektrycznym na gorsze dni. Znajduje się tu także turbina wiatrowa, która zasila domową sieć elektryczną.

„Nie mam baterii, bo jestem zielony. To jedyny minus; produkuje 150 kW/h rocznie, to niewiele! Energia wiatrowa nie jest jeszcze gotowa! »


http://www.ouest-france.fr/actu/actuLoc ... Locale.Htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 27/07/12, 12:07

+1 :P
Ta sama walka.
Turbina wiatrowa jest gorąca.
I bez konieczności stosowania akumulatora sieciowego.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 94