Wybierając izolację wnętrza: swoją radę?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
mayalendroit
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 10/09/09, 11:39

Wybierając izolację wnętrza: swoją radę?




przez mayalendroit » 11/01/10, 16:33

Bonjour à tous,

Chciałbym poznać Waszą opinię na temat mojej sytuacji mieszkaniowej. Czytałam wiele, ale nie mogę się zdecydować i wybrać. Wiem, że przy wyborze izolacji trzeba brać pod uwagę wiele rzeczy... szczególnie zależy mi na tym, żeby otrzymać opinię.

Kupiłem więc dom w IDF (POŁUDNIE) niedaleko Paryża.
    Nie ma w nim przestrzeni do przeszukiwania
    Jest zorientowany na północ
    Jest zbudowany na karierze
    Jest w kształcie litery L (dwa pokoje z antresolą w największym)
    Został zbudowany przed 1949 rokiem
    Wykonany jest z solidnej czerwonej cegły.
    Ma zainstalowany VMC, ponieważ dużo kondensacji, gdy kuchnia jest zintegrowana z salonem i łazienką.


Pomieszczenia są małe, więc stać mnie tylko na 10 cm izolacji. Na dzień dzisiejszy mam styropian ekstrudowany 2 cm bez paroizolacji (brak skuteczności i całkowicie spleśniałe ściany!)

Ogólnie rzecz biorąc, chciałbym wykonać izolację krzyżową 2*5 cm z paroizolacją na ścianie.
Początkowo chciałem zastosować korek, ale cena bardzo mnie odstraszyła, więc zdecydowałem się na półsztywny panel z włókna drzewnego. Co myślisz ? Czy mój wybór jest naprawdę istotny dla mojej konfiguracji? Myślałem też o panelach z waty celulozowej...

Dziękuję za Twoją opinię i radę
Maya
0 x
hel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 16/03/09, 09:50




przez hel » 27/06/10, 11:00

możesz zastosować izolację z waty, włókna drzewnego lub korka...
na tym właśnie polega ulga podatkowa dla zrównoważonych deweloperów
40% (lub 25%, jeśli dom po 1977) uwzględnionej kwoty instalacji ...
na moją bocznicę z drewna
wzięli pod uwagę tylko izolację
nie drewno, które nie jest uznawane za izolację ...
nie liczymy również rusztowania
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/06/10, 17:10

Halo
Wszyscy przegapiliśmy tę prośbę!!
zbudowany na kamieniołomie
zbudowany przed 1949 rokiem
brak miejsca do przeszukiwania
Zainstalowano VMC ze względu na dużą ilość kondensacji przy kuchni zintegrowanej z salonem i łazienką
całkowicie spleśniałe ściany !

najgorsze
Kamieniołom jest zasypany czym, gliną?
Czy na starym były jakieś widoczne pęknięcia??

bez pustki czy prawdziwej izolacji sprzed 1949 roku z dużą ilością mostków termicznych?
jaki jest Twój koszt ogrzewania?
Jednak przy 2cm styropianu nie powinno być zbyt dużej kondensacji, chyba że są jakieś duże błędy, jak zauważyłem w domu!!
Podobnie jak przeludnienie, duże mostki termiczne, VMC z nadmiernym przepływem, bardzo zimna podłoga itp....!!
„całkowicie spleśniałe ściany!” wszędzie czy tylko na mostkach termicznych, latem czy zimą?
Wreszcie, jeśli nie rozumiesz przyczyny swojej pleśni, nie jesteś pewien, czy uda Ci się rozwiązać wydatki na izolację wewnętrzną! ponieważ nie jest pewne wyeliminowanie przyczyny w postaci mostków termicznych!

Izolacja zewnętrzna może być obowiązkowa i prostsza niż docieplenie całego wnętrza????
Brak podestu powoduje, że podłoga jest zimna o temperaturze 12°C? zimą i chłodno latem jak w piwnicy?? ?
Latem gorące i wilgotne powietrze zewnętrzne dostarczane przez VMC musi skraplać się na zimniejszej podłodze i zimniejszym dnie ścian???!!!
Zimą musi być lepiej???? Tak lub nie ???

zobacz porady od http://www.fiabitat.com kto bardziej kocha stare domy niż te z lat 60-tych i 90-tych!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 27/06/10, 18:29

...cóż, jeśli jest skierowany na północ, oznacza to, że druga część jest skierowana na południe! : Mrgreen:

Trudno wydać taką opinię...

Trzeba ustalić budżet na m2 powierzchni ściany, aby przekonać się czy warto robić ocieplenie elewacji.
Potrzebne są informacje na temat izolacji dachu i aktualnie stosowanego rodzaju ogrzewania. Część budżetu przeznaczona na ogrzewanie (bo w kalkulacji trzeba też uwzględnić oszczędności poczynione w skali roku...!)
Sprawdź, czy jesteś majsterkowiczem i potrafisz wykonać tę pracę samodzielnie...
Publikuj tutaj zdjęcia detali konstrukcyjnych (takich jak mostki cieplne: węzeł stropowy, węzeł dachowy, węzeł drzwiowy i okienny ścian szczytowych), poddasze, pokrycie dachowe itp.
0 x
peter1brown
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 04/07/12, 13:05




przez peter1brown » 24/07/12, 14:37

W trosce o izolację domu możesz zdecydować się na dobrze izolowane ściany zewnętrzne wewnątrz domu, co zwiększy Twój komfort, oszczędzając koszty ogrzewania i chłodzenia. Docieplenie ścian z pewnością pozwoli zaoszczędzić energię.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 107