Zbiornik z pęcherzem i deszczówką: kompatybilny?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
kilogram
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/07/12, 19:19




przez kilogram » 09/07/12, 22:18

Żadnych zmian w pęcherzu przez 20 lat? To musi być mimo wszystko wyjątkowe, prawda? Ja też jestem zwolennikiem „mniejszej elektroniki”, ale głównie dlatego, że się na tym nie znam. To właśnie ten niemiecki nacisk na stosowanie kontroli prasy sprawił, że zwątpiłem w słuszność mojego wyboru zbiornika ciśnieniowego.

Teraz mówię sobie, że może jest jakieś rozwiązanie: zainstaluj automatyczną pompę, która zasila 300-litrowy zbiornik umieszczony na strychu. I to właśnie ten zbiornik zasilałby toalety grawitacyjnie, a także kran ogrodowy przy bardzo niskim przepływie, pozostałe krany były podłączone bezpośrednio do pompy, aby uzyskać ciśnienie. Tutaj mamy zalety obu światów: zbiornik pełni funkcję bufora (o użytecznej pojemności znacznie większej niż zbiornik pęcherzowy) dla toalety, a także możemy wykonywać nawadnianie przy bardzo niskim natężeniu przepływu. Jedyny problem: wiercenie 2 płyt betonowych w celu poprowadzenia rur pomiędzy piwnicą a poddaszem...
0 x
kilogram
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 04/07/12, 19:19




przez kilogram » 09/07/12, 22:23

Tak naprawdę wydaje się, że istnieją 2 szkoły wykorzystania wody deszczowej: niemiecka i druga :) w Niemczech zakazujemy stosowania zbiorników pęcherzowych, ale zakazujemy także stosowania filtrów znajdujących się za zbiornikiem. Jedyna filtracja odbywa się przed filtrem wstępnym... a to dlatego, że filtry są także pożywką dla bakterii.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168