Energia kinetyczna morza

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Nanook
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/03/10, 05:27

Energia kinetyczna morza




przez Nanook » 23/03/10, 05:36

Witam,

Przeprowadziłem wiele badań na temat, o którym słyszałem dawno temu, ale nie ma sposobu, aby znaleźć odpowiedź, to znaczy, że moje badania doprowadziły mnie do tej strony, którą uważam za bardzo miłą. W końcu zdecydowałem się wylądować tutaj.

Słyszałem, a nawet o budowie czegoś w rodzaju tamy wodnej (trudno zdefiniować terminy, które naprawdę można do tego zastosować) na morzach.

Przynajmniej ruch pływów wykorzystany w tamach, które wygenerowały znaczną ilość energii do wytworzenia ekologicznej lub przynajmniej odnawialnej energii elektrycznej.

Zatem moim celem badawczym jest po prostu zdobycie informacji o miejscach, z których można skorzystać, jeśli są one nadal istotne (ponieważ oczywiście wystąpiły problemy z korozją z powodu soli morskiej), a także poznanie wartości mocy tej produkcji

Merci d'Avance
Nanook
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79353
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11059




przez Christophe » 23/03/10, 09:53

Potencjał energii pływów jest dość ograniczony, ponieważ sprzyjające miejsca są bardzo rzadkie, nie bez powodu zjełczała roślina jest jedyną na świecie.

Nie jest to energia kinetyczna, ale potencjalna, ściśle mówiąc. Jest to także jedyna energia wykorzystywana przez ludzkość, która nie jest energią słoneczną (bezpośrednią lub pośrednią), w zależności od tego, czy uważamy, że energia jądrowa jest pośrednio słoneczna, czy nie. Wszystkie pozostałe (gaz, ropa naftowa, węgiel, hydraulika, wiatr itp.) korzystają z pośredniej energii słonecznej.

Z drugiej strony energia kinetyczna morza jest bardzo interesująca, projektów jest bardzo dużo, a najbardziej spodobał mi się ten Generacja falowa

Jeśli interesujesz się energetyką morską, również zajrzyj ETM: energia cieplna z mórz
0 x
Nanook
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 23/03/10, 05:27




przez Nanook » 23/03/10, 13:03

Dziękuję za tę informację, pozwoliła mi ona nawet znaleźć inne instalacje wykorzystujące energię morza (a dokładniej fal)
http://www.waoline.us/science/NewEnergy ... rLinks.htm

A jeśli chodzi o lodowce, słyszałem o osiągnięciu, które umożliwiło wykorzystanie ruchu lodowców do wydobycia energii „kinetycznej” (to musi być właściwe słowo).

Podobnie nie można znaleźć informacji na ten temat, w witrynie działalności, na stronie internetowej lub w innym miejscu.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 23/03/10, 17:07

Wystarczy dokończyć:

nanook napisała:Przynajmniej ruch pływów wykorzystywany w tamach, które generowały znaczną energię do wytworzenia energii elektrycznej ekologiczny lub przynajmniej odnawialne.


„ekologiczny” jest, jak to często bywa, obarczony zastrzeżeniami: elektrownia pływowa w znaczący sposób modyfikuje ekosystem.
Fauna i flora są oczywiście zaburzone, ale także przepływ wody, co może powodować osadzanie się aluwiów w niewłaściwych miejscach.

Najbardziej ekologiczna energia to ta, której nie zużywamy 8)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 04/05/12, 11:46

Obraz

Wiadomości fabryczne z 26 kwietnia 2012 r
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 04/05/12, 12:25

Fabryka Moc pływów Rance'a działa od ponad 45 lat!!!

http://fr.wikipedia.org/wiki/Usine_mar% ... e_la_Rance
Głównym źródłem energii elektrycznej w Bretanii jest elektrownia pływowa (około 60% całkowitej produkcji energii elektrycznej w 2009 r.). Przyczynia się tym samym do zmniejszenia deficytu energii w tym regionie (Bretania zużyła w 20 roku około 000 2009 GWh/rok).

Produkcja energii elektrycznej wynosi 500 GWh/rok (tj. średnia gęstość mocy 2,6 W/m²), przy mocy zainstalowanej 240 MW. Współczynnik dostępności instalacji wynosi około 25%, a wskaźnik ten jest powiązany z częstotliwością i amplitudą pływów. Koszt produkcji energii elektrycznej szacuje się na 12 eurocentów za kWh

Przekształcając ekosystem Rance, tama jest odpowiedzialna za jego postępujące zamulenie. Dobijaki i gładzice zniknęły, ale labraks i „morgate” lub „margate”8 (mątwy) znów przemieszczają się w górę rzeki. W rzeczywistości fauna została całkowicie przekształcona, ponieważ mniejsze i szybsze gatunki stanowią większość fauny, a ich żywotność pozwala im przedostać się przez śmigła tamy, co jest niemożliwe dla wolniejszych gatunków „szlachetnych”.

Mimo to cielę morskie zdołało przedostać się przez tamę przez śluzę lub grupy bulwiaste i przebywa w sektorze Mordreuc od 2001 r., pomimo wielokrotnych prób ponownego wprowadzenia go do pierwotnego środowiska przez lekarzy weterynarii z Océanopolis. W 2006 roku dołączył do niego mały morświn, który zamieszkał w pobliżu Jouvente.

Odnotowujemy także obecność takich gatunków ryb jak: dorada (szara i królewska), barwena (lippusowa i złocista), płaszczki (kręcone i kwieciste), rdzawiec, stara, a w ostatnich latach nawet leszcz mały

Zapora Rance traci 1% swojej przepustowości rocznie z powodu powodowanego przez nią zamulenia10. Zamulenie jest tak poważne, że zagraża żeglowności rzeki Rance11. Nagromadzenie mułu przekształciło plaże z białym piaskiem w równiny błotne12. Pokryte są grubą warstwą mułu, która może sięgać 3 m.



Odzyskujemy energię z obrotu Ziemi podczas tych przypływów, spowalniając ją nieco bardziej i przesuwając Księżyc nieco dalej. który w ten sposób odzyskuje część obrotu Ziemi, opóźniając przypływy na skutek przyciągania Księżyca.

Zamulenia można by uniknąć stosując proste moduły ze śmigłami zanurzonymi w tego typu nurcie, bez tam i bez zmiany czegokolwiek w konfiguracji ujścia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sen-no-sen
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6856
Rejestracja: 11/06/09, 13:08
Lokalizacja: Wysoka Beaujolais.
x 749




przez Sen-no-sen » 04/05/12, 13:11

Jest też PELAMIS ma moc:

http://www.pelamiswave.com/
http://fr.wikipedia.org/wiki/Pelamis_%28%C3%A9lectricit%C3%A9%29.

Rodzaj pływającego, metalicznego węża morskiego odzyskującego energię kinetyczną fal, jego moc nominalna wynosi 750 kW.
0 x
„Inżynieria czasami polega na wiedzy, kiedy przestać” Charles De Gaulle.
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554




przez moinsdewatt » 28/06/12, 13:04

Siemens chce wierzyć w wykorzystanie energii pływów

W pierwszym kwartale 1 roku Siemens sfinalizował transakcję nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce Marine Current Turbines z siedzibą w Bristolu w Wielkiej Brytanii, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji turbin pływowych.


Obraz

„Przejęcie Marine Current Turbines to ważny krok dla dywizji Solar & Hydro” – wyjaśnił Ted Scheidegger, dyrektor generalny dywizji Solar & Hydro w sektorze energetycznym Siemens. „Zamierzamy w dalszym ciągu promować komercyjny rozwój tej obiecującej technologii, która wykorzystuje energię prądów pływowych, z definicji przewidywalną. Celem jest zapewnienie wiodącej pozycji w tym sektorze przyszłości. »

Marine Current Turbines pozostaje pionierską firmą, która dziś pełni rolę lidera technologicznego w dziedzinie turbin pływowych. W listopadzie 2011 roku Siemens zwiększył swoje udziały w tej spółce do 45% przed sfinalizowaniem przejęcia.

Zdaniem ekspertów, ten sektor energetyki morskiej, uważany za niezawodne źródło energii, ma do 2020 roku odnotowywać dwucyfrowy roczny wzrost. Globalny potencjał produkcji energii w elektrowniach pływowych szacuje się na 800 terawatogodzin (TWh) rocznie, co przekracza całkowite zapotrzebowanie Niemiec na energię elektryczną o około 25% i stanowi od 3 do 4% światowego zużycia energii elektrycznej.

Linie brzegowe krajów takich jak Wielka Brytania, Kanada i Francja lub regiony takie jak Azja Wschodnia oferują ogromny potencjał wykorzystania tej technologii.

Firma Marine Current Turbines (MCT) z sukcesem wdrożyła już projekt demonstracyjny na skalę komercyjną wraz z firmą SeaGen w Strangford Lough w Irlandii Północnej. Od listopada 2008 roku działają dwie turbiny osiowe o łącznej mocy 1,2 MW zaopatruje już w energię elektryczną 1 domów.

Do tej pory SeaGen wtłoczył do sieci już ponad 3 GWh energii elektrycznej. Pod względem produkcji energii elektrycznej jest to jak dotąd największe miejsce wykorzystywania energii pływów.

W przygotowaniu są kolejne projekty, m.in. projekt Kyle Rhea (8 MW) w Szkocji i Anglesey Skerries (10 MW) w Walii. „Przejęcie MCT przez firmę Siemens zostało bardzo dobrze przyjęte przez pracowników i kierownictwo oraz pokazuje duże zaufanie do wyników osiąganych przez firmę w ciągu ostatnich kilku lat” – powiedział Andrew Tyler, dyrektor generalny MCT.

Obraz

Turbiny pływowe wytwarzają energię elektryczną z energii pływów. Turbina SeaGen jest przymocowana do masztu i porusza się swobodnie dzięki przypływom i odpływom wody. Zastosowana technologia jest podobna do tej stosowanej w turbinie wiatrowej, z tą różnicą, że łopaty wirnika napędzane są nie przez wiatr, ale przez prądy pływowe. Woda ma gęstość strumienia energii 800 razy większą niż wiatr. Dwa bliźniacze wirniki SeaGen napędzane są ruchem wody i posiadają łopatki o amplitudzie 180 stopni, które optymalnie podążają za kierunkiem i prędkością prądu oceanicznego. Jedną z głównych zalet energii pływów jest to, że umożliwia niezawodne planowanie produkcji energii elektrycznej zgodnie z cyklem pływów.



http://www.enerzine.com/7/14152+siemens ... rice+.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259