Pytania od nowego!

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Pytania od nowego!




przez Denis » 11/05/06, 15:20

Cześć LAU, ja właśnie w ciągniku Forda, słynnym odpowietrzniku, który dymi opary oleju na świeżym powietrzu, złapałem je elastycznym wężem i doprowadziłem do jednostki ssącej bełkotki. Opary są zatem zawracane do obiegu w systemie. :D prosty ::
z drugiej strony im więcej myślę o moim focusie tddi (wtrysk bezpośredni, turbo, intercooler) tym bardziej mam wątpliwości: Obwód jest długi, czy gaz jest chłodzony w wymienniku, bardzo się boję, że nie znajdę tam skroplonej wody!! i mieć brzuch :płakać: widzisz pęknięcie? Wszyscy polecają najkrótszą możliwą podróż, tam będzie to około 1m50 z ładną przesiadką :: jednak według André byłoby dobrze… Na pierwszym miejscu będzie bm.
bardzo dobrze, że nowa osoba zadaje pytania (witamy Dlaczego nie?) przeanalizujemy całą zasadę :D
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/05/06, 18:01

Witam Lau
Prawie wszystkie stare silniki i prawie wszystkie obecne tłokowe silniki lotnicze działają zgodnie z tą zasadą.
Odpowietrznik to prosta, dość duża rurka o średnicy 21mm, która schodzi pod silnik, w samolotach wystaje nieco pod maskę. Rura jest cięta pod kątem, aby zapewnić ssanie przy 200 mkh. Tutaj rozpoznajemy silniki pompujące olej; kadłub jest nasmarowany masłem aż do ogona..(to smaruje tylne koło)
Jedyną wadą samochodu jest to, że jeśli jeździsz po drogach szutrowych (raczej rzadkich w Twoim kraju i powszechnych tutaj na północy), może się zdarzyć, że przy pewnych obrotach samochód będzie cyklicznie zasysał przez odpowietrznik, co może skutkować przedostaniem się piasku do pojazdu drogi gruntowe, ale minimalne,
Jeśli jesteś wymagający jak jakiś pilot, postaw starą, pustą, 1-litrową puszkę po oleju na końcu odpowietrznika i zbierz rozpryski oleju. Dzięki temu unikniesz czyszczenia kadłuba i będziesz chroniony na piaszczystych trasach.

Witam Denis
Testowałem częściowe ochłodzenie na wylocie reaktora.
oraz długi przewód wylotowy reaktora rzędu metra,
i nie straciłem nic na wydajności, porównując duży izolowany przewód jest najkrótszy, wręcz przeciwnie, mały przewód poprawia układ, teraz schłodź ten obwód na końcu intercoolerem, nie wiem, ale robi to różnicę wody w intercoolerze mam poważne wątpliwości, biorąc pod uwagę prędkość przepływu powietrza
Na tym poziomie istnieje ryzyko wytworzenia co najwyżej białej mgły.
Gdy robiłem testy małych przewodów temperatura na zewnątrz wynosiła -15 a powyżej na pewno jest zimniej niż intercooler. Wylot reaktora dociera do tej masy powietrza, która prawdopodobnie musi być gorętsza, biorąc pod uwagę drogę przez rurkę.
Gdy jedziesz we mgle, silnik szczęśliwie pożera chmurę i nie gaśnie! nawet jemu się to podoba.


André
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 11/05/06, 23:04

wow, to dziwne, bo w traktorach odpowietrznik jest niedaleko od ziemi, a z ziemi zjadamy kurz!

Cześć Denis, czy odkąd poddałeś recyklingowi opary w bełkotce, zauważyłeś różnicę w zużyciu oleju napędowego/wody lub zachowaniu silnika?
Woda z bełkotki musi być bardzo brudna?
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Dlaczego nie?
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 04/05/06, 18:40
Lokalizacja: Saint Malo-Paryż-Calais




przez Dlaczego nie? » 12/05/06, 10:53

Witam was wszystkich,

To jest naprawdę świetne forum.

Wczoraj moja żona, chcąc zobaczyć, na czym polega ten słynny „proces Pantone”, poszła zajrzeć do Internetu... Ale pomyliła się z ortografią... I odkryła tę stronę, która daje nam wgląd w trochę inne . Podam ci adres.

http://www.jp-petit.com/ENERGIES_DOUCES ... a_eau1.htm


W przeciwnym razie dziękuję za wszystkie te informacje. To potwierdza moje intencje, a mianowicie: Wykonać „widelec” na wylocie reaktora, aby wejść bezpośrednio do dolotu każdego z 4 cylindrów Golfa II Diesel. To „widelce” będą powodować nieznaczne ochłodzenie gazów (poprzez rozprężanie) i zwiększają ssanie w bełkotce i będą znajdować się znacznie za dotarciem odpowietrznika. To, co zawsze mnie martwiło (wysoka T° gazu GEET przesyłanego bezpośrednio do silnika), niepokoi mnie mniej, ponieważ dla ciebie wydaje się to raczej zaletą - pewność, że nie przedostanie się wody do silnika (jeśli dobrze zrozumiałem) -.

Z drugiej strony zastanawiałem się, czy nie zrobiłbym bubblera z włókna szklanego, a nie ze stali nierdzewnej. Co myślisz? Nie widziałem, żeby ktoś robił taki bubbler? Jednak dla osób nie wyposażonych w spawarkę wydaje się to łatwiejsze do wykonania.

Zastanawiałem się również, czy zamiast podgrzewać powietrze wpuszczane do bełkotki, nie można by ogrzać powietrza opuszczającego bełkotkę, kierując je kanałem wylotowym przed wejściem do reaktora. Mam wrażenie, że w ten sposób ograniczamy trudność zasysania reaktora... Czy się mylę??

Taki jest stan moich myśli.
Miłego dnia i do zobaczenia później.
0 x
Gratulacje dla wszystkich, chrońmy naszą Ziemię
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2

Pytania od nowego!




przez Denis » 12/05/06, 13:02

Cześć LAU, jeśli chodzi o zużycie to nie mogę powiedzieć ciągnika, nie pracuje regularnie i niewiele, nawet w ogóle nie mierzyłem zużycia. przed i po, ponieważ nie byłoby to wiarygodne! :?
w przypadku bubblera nie otwierałem go ponownie, ale nawet jeśli jest majonez, nie ma to znaczenia, ponieważ zasysane są opary. Zwykle na dnie nie powinno pozostać nic stałego, a nawet gdyby tak było, nie ma to znaczenia : Chichot: Cel był czysto ekologiczny.
Twoim zdaniem całkowicie pył, gdy bronujemy ziemię przy bardzo suchej pogodzie w celu zniszczenia chwastów, mogę powiedzieć, że dymi!! (kurz) Dlatego filtry powietrza muszą być czyszczone bardzo często! widzieć codziennie.
0 x

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 100