GTI do siebie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 30/04/12, 12:25

nie, ale zawsze można opisać komponenty i ich działanie.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 30/04/12, 12:29

I wszyscy robią to, co chce w domu.
Gułag i kołchoz są daleko ...

Edycja: Po nie być CON
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/04/12, 12:57

W tych planach nie ma istotnych informacji na temat krytycznych układów scalonych i ich wewnętrznych programów.

Układy scalone wykonują prawie wszystkie funkcje z notatkami o poważnych zastosowaniach, podstawowy kurs czytania z wielką starannością:
http://www.electro-tech-online.com/cust ... 3868-1.pdf
nawet z modułem demo do kupienia, działającym natychmiast, ale także modyfikowalnym.


W przeciwnym razie możliwe jest rozdzielenie funkcji, przełączanie z bardzo zmiennego napięcia prądu przemiennego turbiny wiatrowej na niewielkie zmienne napięcie prądu stałego za pomocą osobistego zasilacza impulsowego i osobista kontrola mocy wyjściowej, która następnie dostarcza zwykły komercyjny standard GTI, wytwarzający 50 Hertz, który w ten sposób nigdy nie ulegnie anormalnym warunkom przy prawie stałym napięciu wejściowym.

Nie ma zatem ryzyka niezgodności ze standardami EDF.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/04/12, 13:26

dedeleco napisał:W tych planach nie ma istotnych informacji na temat krytycznych układów scalonych i ich wewnętrznych programów.

Układy scalone wykonują prawie wszystkie funkcje z notatkami o poważnych zastosowaniach, podstawowy kurs czytania z wielką starannością:
http://www.electro-tech-online.com/cust ... 3868-1.pdf
nawet z modułem demo do kupienia, działającym natychmiast, ale także modyfikowalnym.


W przeciwnym razie możliwe jest rozdzielenie funkcji, przełączanie z bardzo zmiennego napięcia prądu przemiennego turbiny wiatrowej na niewielkie zmienne napięcie prądu stałego za pomocą osobistego zasilacza impulsowego i osobista kontrola mocy wyjściowej, która następnie dostarcza zwykły komercyjny standard GTI, wytwarzający 50 Hertz, który w ten sposób nigdy nie ulegnie anormalnym warunkom przy prawie stałym napięciu wejściowym.

Nie ma zatem ryzyka niezgodności ze standardami EDF.


Dziękuję Dedeleco ....

A także niezły pomysł ...

Będę mógł zdobyć windmastera, który na razie skonfiguruję na teledysku. a następnie na turbinie i być może jednocześnie. Hmm.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/04/12, 13:51

Ruskie napisał:
Nie za bardzo ...

Czy znajdziesz wiele konfigurowalnych przykładów od 3 V do 200 V, aby zadowolić Dedeleco?


Jest to trochę ekstremalne jako ograniczenie ... ale tak, falowniki wtryskowe uznanych marek często mają dość szeroki zakres działania i bardzo ostry algo MPPT.
Po porównaniu tego, co jest porównywalne, małe chińskie GTI są planowane u podstawy do pracy z małymi generatorami początkowo planowanymi do ładowania akumulatora, dlatego normalne jest, że ich zakres napięcia roboczego mieści się w tym zakresie.
W każdym razie istnieją granice fizyki, na przykład, wykonanie konwertera o tak dużym zakresie roboczym byłoby bardzo trudne, z pewnością doprowadziłoby do nienazwanej instalacji gazowej i miałoby marną wydajność.

Rozumiem jednak, że przedmiot Cię interesuje (jest interesujący ...), a wyzwanie zbudowania GTI ze zoptymalizowanym zakresem działania dla przewijanego alternatora to świetny projekt.
nie przeszkadza mi to w podtrzymaniu mojej wstępnej uwagi: taki projekt wymaga solidnej wiedzy i dobrego doświadczenia w dziedzinie elektroniki energetycznej (która jest szczególną dziedziną)
Nie chcąc przesądzać o swojej wiedzy, wątpię, czy odniesiesz sukces bez bardzo wielkich wysiłków!

Ze swojej strony chciałbym już zakończyć mój regulator ładowania turbin wiatrowych ... i kiedy widzę trudność, jaką miałem z opracowaniem prostego napędu o zmiennej prędkości dla małego silnika 12VDC od 300W i liczby komponentów, które Uderzyłem za to, życzę wam odwagi do GTI!

Jeśli jednak zaczniesz pracę nad projektem, nie wahaj się przyjść i poprosić o informacje w razie trudności. Jestem gotów przynieść moje skromne doświadczenie, a zastanawiając się nad problemem z innymi, łatwiej jest znaleźć rozwiązanie.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/04/12, 16:21

Forhorse napisał:Nie chcąc przesądzać o swojej wiedzy, wątpię, czy odniesiesz sukces bez bardzo wielkich wysiłków!

Jeśli jednak zaczniesz pracę nad projektem, nie wahaj się przyjść i poprosić o informacje w razie trudności. Jestem gotów przynieść moje skromne doświadczenie, a zastanawiając się nad problemem z innymi, łatwiej jest znaleźć rozwiązanie.


Chiche, jeśli dotrą tam Azja, dotrę tam bez problemu ....

Ale przede wszystkim skończyłem moją skromną siedzibę, ponieważ Madame jest zmęczona widzeniem przechodzącej miedź życia.

Dedeleco; Bidouille23, chatelot i plasmanu mogą dołączyć do gry.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 30/04/12, 16:28

Chiche, jeśli dotrą tam Azja, dotrę tam bez problemu ....


Azja to ponad miliard 2 z Indiami !!

nawet jeśli czasami spawają jak świnie !!
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 30/04/12, 16:47

dedeleco napisał:
Chiche, jeśli dotrą tam Azja, dotrę tam bez problemu ....


Azja to ponad miliard 2 z Indiami !!

nawet jeśli czasami spawają jak świnie !!


Tak to jest?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/04/12, 17:06

kiedy widzę mały konwerter 12V 220V na 15euro, zawiera on już prawie wszystko, czego potrzebujesz:

1) konwerter przełączający do przekształcenia 12v w ciągły 300V

2) mostek do tranzystora 4, aby utworzyć 50Hz

nie ma wiele do zmodyfikowania, aby stał się wtryskiwaczem w sieci: wymień oscylator, który sprawia, że ​​50Hz wykrywa napięcie już istniejące w sieci

zastosowanie konwertera przełączającego 12V / 300V jest lepsze niż użycie dużego transformatora 220V: niska moc tracona przy niskiej mocy: dlatego wydajność pozostaje dobra nawet przy niskiej mocy

z dużym transformatorem 50Hz musisz odłączyć wszystko poniżej pewnej mocy, ponieważ utracona moc jest większa niż to, co chcielibyśmy wstrzyknąć

kiedy mówię o konwerterze 12V 220V, to nie jest łatwa modyfikacja ... to tylko odzyskanie pewnego komponentu ... tranzystory ferrytowe tranfo cytowane 12V

nie ma nawet pewności, czy wymieniony tranzystor 220V jest wystarczający: w prostym przetworniku musi on tylko podtrzymywać napięcie, które sam wytwarza ... poprzez wstrzyknięcie na 220V musi wytrzymać wszystkie przepięcia, które dochodzą sieć

tego rodzaju rozwiązanie nie jest jedynym ... istnieją również grubsze rozwiązania z transformatorem 50Hz i tyrystorem tylko po stronie niskiego napięcia: brak elektroniki po stronie 220V, tylko stycznik do całkowitego odcięcia, gdy moc jest zbyt niska w przypadku utraty transformatora ... możliwe jest, aby nie umieszczać stycznika 2eme na innym gnieździe transformatora, aby zmniejszyć jego moc ... odpowiadającą również niższemu napięciu w celu wykorzystania turbiny wiatrowej przy lekkim wietrze
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 30/04/12, 17:30

Ruskie napisał:
Chiche, jeśli dotrą tam Azja, dotrę tam bez problemu ....



Najnowszy modny smartfon (podobnie jak wszystkie inne ...) jest produkowany w Azji, to nie tak, że sam będziesz mógł go zbudować ...
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260