Missouri Delco Alternator

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 27/04/12, 05:09

To dobrze rozumiem.
Widziałem usta zwłok.
W każdej szczelinie przechodziłeś do góry nogami za pomocą pojedynczej nitki, poruszając się tylko tam iz powrotem.
Jak nić z igłą do zamocowania guzika na tkaninie.
Brak możliwości wcześniejszego zamontowania cewek.

brawo
Musiałeś spędzić wspaniały moment samotności

EDIT: jeszcze coś zauważyłem.
Stojan umieszczony w czarnej głowicy w kierunku piasty ma luz około 3 do 4 mm. Jest wyśrodkowany przez 3 plastikowe kołki w kształcie półksiężyca, które bardzo szybko się wydmuchują, jeśli wsuniesz stojan do środka.
To częściowo wyjaśnia fakt, że w miejscu wirnik styka się z krawędzią. Wirnik ciągnie stojan do krawędzi pomiędzy tym niewielkim prześwitem.

Stojan na miejscu w białej plastikowej ramie jest tym razem idealnie wycentrowany bez luzu, jest 6 kwadratowych kołków z możliwością wykonania 1/3 obrotu do cewki z każdej strony. Mocowanie 3 punktowe.

Idealnym sposobem ponownego montażu jest przymocowanie stojana do wyśrodkowanej białej ramy, aby włożyć wirnik w czarną część (w jego łożysko). I połączyć jedno i drugie.
Problem: w ostatniej chwili wirnik przyciągnie i wyciągnie stojan z obudowy. Konieczne byłoby więc na przykład przyklejenie stojana pistoletem do klejenia.
Albo zamontuj wszystko w czarnej głowie i dodaj 3 identyczne kliny, aby wyśrodkować tam stojan, ponieważ 3 centrujące półksiężyce są naprawdę odrapane.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 28/04/12, 23:48

Zawsze,
Testowałem, nie mam dokładnych wartości ale a priori mam 20 VDC w okolicy 222 obr/min.
Wypróbowałem maszynę z oryginalnymi ostrzami. Naprawdę nie skręca nawet przy wietrze 15 -20 m/s!!!
Test nie do zrobienia. Trzymałem maszynę w dłoni.
Następnie umieściłem resztę piasty Missouri. Nawet całkowicie niezrównoważony okazuje się niebezpieczeństwem.
Następnie umieściłem trzy ostrza missouri na oryginalnej piaście Ista. Okazuje się, ale niebezpieczeństwo. Manipulować szczególnie nie robić!!!

Do Twojej wiadomości, wszystkie duże turbiny wiatrowe w mojej okolicy są w trybie awaryjnym. Żadnych zakrętów. Ładny autański wiatr dzisiaj. Można by pomyśleć, że jesteś na Morzu Śródziemnym lub na górze Aigoual.

Poza tym mam wrażenie, że gondola na parku zrobiła mały zakręt 80 metrów niżej!!!
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 29/04/12, 01:08

dziwka,

W miłej pracy :) a 220rpm dla 20vdc jest dobre, próbowałeś z obciążeniem i zmierzyłeś amperaż;) ???

w dwóch jest to, że wirnik łatwo obraca się ręcznie?

Przy wietrze 20 m/s nawet przy krótkim zestawie śmigieł powinien wystartować co najmniej ????
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 29/04/12, 10:19

Próbowałem ładować na GTI 10.8 V -28 V.
jeszcze nie mierzylem.
Trzeba to robić powoli bo gdy GTI się zawiesza moment nagle wzrasta i wtedy trzeba powoli przyspieszać bo inaczej zgaśnie i przejdzie w tryb Dump Load!!!

Mówiąc o GTI, mam GTI, które zmarło wczoraj!!!
Pff!
Zacząłem diagnozować. Przewód od nielutowanego transformatora!!! Ale mam komponent, który wygląda, jakby się palił. takich nie znam. Myślę, że to mieszkanie.

Obraz

Spójrz też na CI.

Bardzo interesujące :

Obraz



Wirnik bardzo łatwo obraca się ręcznie bezpośrednio na osi.

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2485
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 359




przez Forhorse » 29/04/12, 11:57

Twój nieznany brązowy element to bezpiecznik.

Podrapana referencja IC to świetny klasyk! (i nie tylko na chińskim sprzęcie)
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 29/04/12, 13:24

Forhorse napisał:Twój nieznany brązowy element to bezpiecznik.

Podrapana referencja IC to świetny klasyk! (i nie tylko na chińskim sprzęcie)



Dzięki Forhorse. Dobra nie żyje.

Do pomiarów uzyskałem 1.5 A podłączony do GTI, który nie może się ustabilizować na napięciu, które waha się między 12 a 28 VDC!!!

Spróbuję podłączyć to do żarówki!!!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 29/04/12, 21:13

Teraz z 4-krotnym napięciem, GTI nie może znieść trochę przyspieszenia przy zbyt dużym napięciu.

GTI wymaga przeprojektowania!!!
aby zaakceptować znacznie większy zakres napięć wejściowych bez umierania i łagodniej regulować prąd przy maksymalnej mocy, bez gubienia!!

To tylko program mikroprocesorowy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 29/04/12, 22:14

Ruskie napisał:
Forhorse napisał:Twój nieznany brązowy element to bezpiecznik.

Podrapana referencja IC to świetny klasyk! (i nie tylko na chińskim sprzęcie)



Dzięki Forhorse. Dobra nie żyje.

Do pomiarów uzyskałem 1.5 A podłączony do GTI, który nie może się ustabilizować na napięciu, które waha się między 12 a 28 VDC!!!

Spróbuję podłączyć to do żarówki!!!

Cóż, dla porównania, czy nie powinniśmy mieć prawidłowych pomiarów PRZED awarią?

A przed zmianą programu (łyki!), jeśli mieszkanie się zepsuło, przyczyną była inna górna część rzeki. Jeśli znów trzeszczy przy przeciążeniu, a poza tym w normalnych warunkach wszystko działa dobrze, to czy nie powinniśmy spróbować założyć mocniejszego kondensatora i… diody, aby uniknąć zbyt szybkiego rozładowania, prawda?
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 29/04/12, 22:19

dedeleco napisał:Teraz z 4-krotnym napięciem, GTI nie może znieść trochę przyspieszenia przy zbyt dużym napięciu.

GTI wymaga przeprojektowania!!!
aby zaakceptować znacznie większy zakres napięć wejściowych bez umierania i łagodniej regulować prąd przy maksymalnej mocy, bez gubienia!!

To tylko program mikroprocesorowy


Znalazłem całkiem sporo planów i programów na temat GTI. Ale nic kompletnego, a zwłaszcza po francusku.
Znacie jakieś dobre adresy?
W rzeczywistości jest Windmaster i swa.

Dla Obamota GTI nie żyje. (to był ten z moich paneli słonecznych). wąchać nie ma szczęścia!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 29/04/12, 22:50

Ruskie. Nie bierz tego źle, ale ...
Mówisz o GTI swoich paneli słonecznych.
Ale mówisz o 10.8v 28v. To nie jest słoneczna ...

Twoje oryginalne ostrza ista nie obracają się lepiej, ponieważ magnesy przyklejają karakas tego samego uzwojenia. Przewijanie nic nie zmienia: aby rozpocząć obrót.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 291