Koszt / cena domu pasywnego może być konkurencyjny?

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/04/12, 16:01

plasmanu napisał:Jeśli odizolujemy, państwo odzyska jedynie podatek VAT w wysokości 4 EUR: mniej niż 1 EUR

Musimy przestać insynuować, że państwo chce, żebyśmy się jeszcze bardziej ocieplili! : Evil:
Państwo zawsze dotowało wszystko, co oszczędza energię.
To tylko obywatele są winni braku izolacji swoich domów!
Tak samo jak są winni żądania zamrożenia cen węglowodorów, gdy trzeba je podnieść!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/04/12, 16:19

Ale tak naprawdę, drogi Indy 49, ci, którzy najbardziej potrzebują oszczędzania energii, to ci, których nie stać na izolację.

Weźmy na przykład izolowaną płacę minimalną w wynajętym mieszkaniu: jeśli jego właściciel nie chce nic zrobić (w szczególności dlatego, że nie może podwyższyć czynszu, a kto mówi, że premie to fiskus kontrolujący Twoje zeznania podatkowe)

Tak naprawdę w ekonomii obowiązuje zasada: „tylko bogaci mogą oszczędzać”. (na przykład kupując olej opałowy w ilości 2000 litrów zamiast 500 czy 1000) lub inwestując w nowoczesny sprzęt.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/04/12, 16:27

Słoń napisał:Ale tak naprawdę, drogi Indy 49, ci, którzy najbardziej potrzebują oszczędzania energii, to ci, których nie stać na izolację.

Plasmanu nie mówi o bogatych czy biednych, ale o Państwie, które nie chciałoby, żebyśmy oszczędzali energię! Co było całkowicie fałszywe przez dziesięciolecia!!!

Poza tym nie mogę powiedzieć, że moi rodzice są bogaci, sami ocieplili mieszkanie (więc nie skorzystali z ulgi podatkowej), ale i tak spłaciło się po 3 latach.

Wreszcie, gdyby wszyscy, którzy kupują papierosy i mają smartfony, izolowali swoje domy, zamiast narzekać na ceny benzyny/paliwa/gazu/elektryczności, Francja miałaby mniejszy deficyt handlowy z Bliskim Wschodem.
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 27/04/12, 16:31

I dodam, że jestem zła (jeśli nie było tego po sobie), bo mam dość tego, że wszyscy zrzucają winę na innych za swoje drobne problemy!
60% Francuzów, którzy nie ocieplają, zgłasza się na ochotnika do przykręcenia (we Francji jest ~60% właścicieli).
Wśród najemców 50% również robi to dobrowolnie, ponieważ są najemcami z lenistwa (patrz % powierzchni HLM zajmowanej przez osoby znacznie przekraczające teoretyczne progi).

Edycja: oznacza to, że tylko 20% Francuzów jest ofiarami „systemu”. A jednak 80% Francuzów narzeka!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 27/04/12, 16:55

Wcale nie winię państwa
To raczej obserwacja.
To błędne koło, z którego wielu trudno wyjść.
Gdzie wszystko dąży do zamknięcia kręgu.
Każdy robi, co chce, ale czy postępując jak sąsiad, postępujemy słusznie?
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/04/12, 18:25

Indy49 powiedział:

Poza tym nie mogę powiedzieć, że moi rodzice są bogaci, sami ocieplili mieszkanie (więc nie skorzystali z ulgi podatkowej), ale i tak spłaciło się po 3 latach.


Oczywiście, jeśli chodzi o mnie, ocieplenie poddasza wykonałem samodzielnie, za zgodą wynajmującego, materiałami pochodzącymi z recyklingu.

Ale mówię o naprawdę biednych: wymiana okien w domu wciąż kosztuje od 7000 20000 do XNUMX XNUMX euro i nie jest w zasięgu niektórych, którzy nie mają nawet dostępu do kredytu (pracownicy zatrudnieni na pół etatu, emeryci, izolowani pracownicy płacący minimalną stawkę, bezrobotni).
To samo z najemcami: czy przekonasz właściciela jednego lub dwóch domów (często będącego współwłasnością spadkobierców) do zainwestowania podobnych sum w Twój komfort cieplny i finansowy, zobaczymy? Wolą pozwolić Ci na zerwanie umowy najmu! Już dla niektórych właścicieli wymiana kotła pod koniec jego życia jest trudna.
Trzeba przyznać, że wiele rodzin zarabia tyle, by przeżyć, a nie ma żadnych oszczędności: to właśnie te rodziny bolą rachunki za gaz/paliwo!
Rządy zbyt często myślą, że standardowe gospodarstwo domowe zarabia 2300 + 1500 euro miesięcznie netto. Nawet w tym przypadku wysyłanie dzieci na uniwersytet jest ograniczone

Oczywiście wybicie desek poddasza w celu zamontowania 18 cm izolacji jest znacznie łatwiejsze i w zasięgu każdego, ale to nie wystarczy, o ile dom nie jest szczelny i nie ma podwójnych szyb.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113