Econokit jeszcze zestaw doping wodę na sprzedaż

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 19/04/12, 19:48

Dziś rano pojawiłam się pół godziny wcześniej z klientem.
Emeryt: który produkował obrabiarki dla przemysłu tekstylnego, by dokończyć nauczyciela warsztatu w technikum.
Pół godziny później po przeszukaniu wszystkich pudełek z kranami, śrubami, śrubami...
Nic, ale wszystko
Dał mi 9 płaskich nakrętek, średnica 10 w środku, miękkie żelazo do wywiercenia do gwintowania.
Potrzebuję 11.7 mm po odkręceniu.
Radzi mi, żebym używał mosiądzu jak w hydraulikach, albo przecinał stopki do nylu piłą do metalu, żeby zrobić 4.
I zrobić gwintownik z osią, której jeszcze szukam. Mam odkręcone 2 nylstopy kluczem z młotkiem, osie muszę mieć logicznie.

Jeśli nie mogę znaleźć osi, zamontowałbym tylko 2 świece z 2 stopami nyl wyciętymi na 4.
Jedna sterowana (timer) i jedna automatyczna (stała).

Konsumuję więcej niż się spodziewałem. przejedź 30 km raz na gorąco, aby zdobyć trochę przypraw do guacamole. Staję się Amerykaninem. :płakać:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 20/04/12, 04:49

Halo

Zostawiłbym świecę zapaloną na stałe przez kontakt neimana.
Czy mogę nakłuć bezpośrednio czerwony przewód wychodzący z alternatora?
Kto dostarcza tylko wtedy, gdy pracuje alternator?
A może po cichu ssą moje bębny?


Podłączenie bezpośrednio za alternatorem jest praktycznie jak podłączenie bezpośrednio do akumulatora. (zawsze włączone)
dlaczego absolutnie chcesz użyć wtyczki do ogrzewania diesla? jeśli zabraknie wody na świecy to zaczerwieni się i spali, te świece nie są przystosowane do stałego zasilania (w płynie mogą się oprzeć, ale żeby podgrzać tak małą ilość, nie ma potrzeby używania świecy.)
Spotykamy się w handlu poduszkami grzewczymi, lub prościej wykonanymi jak te oleiste, robią one zwój z izolowanego drutu miedzianego, całość zanurza się w żarówce.
Kiedy eksperymentowałem z podgrzewaniem zbiornika na wodę, użyłem izolowanej linii termociętej o mocy 150 watów, która zajęła 1,2 m linii, aby w końcu zauważyć praktycznie niewielki zysk między bardzo gorącą wodą a ciepłą wodą.
Wypróbuj wycieczkę, napełniając zbiornik wrzątkiem, jeśli warto zainwestować w system grzewczy.
grzałka elektryczna to tylko chwilowe eksperymentalne pytanie, jaka temperatura przynosi poprawę, jeśli działa lepiej ciepła woda wykorzystuje wodę z silnika do podgrzewania bełkotki. (Nie ma potrzeby używania mocy silnika do generowania ciepła elektrycznego, wiedząc, że alternatory mają słabą wydajność.)


Minęło sporo czasu, odkąd wykonałem jakiekolwiek pomiary w teście oleju napędowego, ponieważ praktycznie używam tylko oleju do smażenia. (trudniejsze do precyzyjnego zmierzenia ilości zużytego oleju.)

Pojazd Mercedes 1984, 300 D turbo 41800 100 km z automatyczną skrzynią biegów, przejeżdża przez wzniesienia, prędkość od 110 do XNUMX km/h
A więc mała wycieczka z 5 przystankami, kolacją, zakupami ...
tj. 283 km diesla spalanie 17,8 litra zużycie wody 2,6 litra już zrobiłem lepiej ale bez zatrzymywania się (postoje na godzinę to zaburza test.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 20/04/12, 05:08

Dziękuję za radę.
Moje trasy są o wiele krótsze.
A ta mała bełkotka zużywa naprawdę mało wody
Musiałem stracić 0,5l odkąd zacząłem
Zostawiłbym na 2 świece zegarowe posadzone na dole.
Podgrzanie wody w czajniku nie pomoże mi zrobić 13kms nic nie zobaczę.

Edycja: Dziś rano pójdę zatankować, aby skalibrować i ustawiam to w ten weekend.Podłącz ręcznie kablem rozrusznika. Za tydzień coś zmierzę. W międzyczasie powinien przybyć mój termometr z termoparą.
O miedzianą cewkę będę walczył z kątami.
Mam kolanko do hydrauliki i sprężynę, aby pasowały do ​​​​rury, ale kąt jest bardzo silny. Lepiej spawać srebrne kwadraty na prostych rurach.

2 świece zapewniają maks. 400 W natychmiastowego ogrzewania
4 zapewniają 800w.
Po uruchomieniu silnika tylko niewielka przemoc działa na akumulator, który działa jako bufor w funkcji czasu.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 20/04/12, 05:36

Aby zmierzyć LDR, mogę wejść do naczynia wzbiorczego bez dotykania czegokolwiek, wkładając sondę przez rurę tłoczną naczynia. Tylko Hic mój bezprzewodowy termometr z sondą błędu powyżej 40d ° (Hi wyświetla dla High: niezadowolony), ale szybko bym wiedział, kiedy tam dotrę bez modyfikowania czegokolwiek.

Edytuj cewkę w jedną rurkę 5/6 obrotów: przydałaby się też płaska krawędź na długości w kształcie piłki do rugby, tracę szerokość, ale mniej przegrzania w przypadku zamienienia się w bojler, to 0.7l bełkotka. Mogłem usunąć 1 lub 2 rundy piłując.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 20/04/12, 07:20

Ponownie całą twarz tę samą pompę 3 kliknięcia
21.28l
431 XNUMX km

4,937l / 100
Jest stabilny.
Zobaczymy gorący bełkot.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/04/12, 02:12

Halo
plasmanu napisał:Ponownie całą twarz tę samą pompę 3 kliknięcia
21.28l
431 XNUMX km

4,937l / 100
Jest stabilny.
Zobaczymy gorący bełkot.


4,9 litra to byłby wyczyn przy 5 litrowym 3-cylindrowym automacie, gdy schodzę poniżej 6 litrów to już dobre osiągi.
Trzeba by dokładnie wiedzieć, ile zarabiasz bez domieszkowania wodą, a następnie z domieszkowaniem wodą (odłącz rurkę doprowadzającą parę do wlotu i zmierz zużycie).
Następnie wyrazić w% uzyskane przyrosty i przy tej samej prędkości jazdy.
Zauważysz, że przyrosty w % wyniki są lepsze przy obciążonym silniku lub 100 do 120 km/h przekraczasz 30%
Jeśli powtórzysz te same testy bez domieszkowania i z domieszką przy 60 km/h, zyski są znacznie mniejsze, czasami nie ma różnicy.
i nie jestem przekonany, że to tylko kwestia ciepła reaktora, podejrzewam, że istnieje związek z ilością wtryskiwanego oleju napędowego w porównaniu z powietrzem w komorze spalania.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 21/04/12, 05:11

Chciałbym, ale nie, za długo lub później

jest to 4-cylindrowy diesel 1.9l o dużej tonie
Cielę tylko z parą.
Podano na przeglądzie technicznym na 6.8l/100 przy silniku nowym na terenach miejskich.
4,9l/100 na pierścieniu prędkości, aby opróżnić do pełna przy 90km/h
Moje podróże to kolejki górskie z dziurami.

Zaufam inżynierom z PSA.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 21/04/12, 10:11

Witam,

czasami towarzyszę forum a temat mnie interesuje. Na Spritmonitorze zużycie tego rodzaju pojazdu przedstawia się następująco:

http://www.spritmonitor.de/fr/detail/413538.html

Ciekawie byłoby mieć tak prosty zestaw, który daje realne oszczędności!

pozdrowienia

Gilgamesz
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 21/04/12, 12:03

Witam,

Znalazłem mniej więcej dokładny model w długoterminowym teście konsumpcji, peugeot 305 GLD:

http://www.spritmonitor.de/fr/detail/371306.html

http://www.spritmonitor.de/fr/detail/154337.html

http://www.spritmonitor.de/fr/detail/164976.html

http://www.spritmonitor.de/fr/detail/413538.html


pozdrowienia

Gilgamesz
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 21/04/12, 12:24

Umieść dwie świece
Obraz
Zrobiłem 1 km na zimno
Podłączony do zacisku krokodylkowego po uruchomieniu
Limit zamrożony dziś rano 9d ° o 10h
W dniu przyjazdu
Obraz
Ukłułem ssanie prawie w rurze wlotu powietrza.
To zimna bańka.

(Oczywiście znalazłem oś do wbicia w mój stos miedzi :zaszokować: po obcięciu nilstop) : Evil:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 104