Ropa naftowa i PKB według kraju: energochłonność

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 20/05/08, 12:29

Wracając do rybaków, oto pomoce, które nadchodzą... do następnej podwyżki cen ropy, która nie potrwa długo.

Nawiasem mówiąc, rybacy narzekają na niskie ceny swoich ryb na aukcjach, podczas gdy są one sprzedawane konsumentom coraz drożej. Jeszcze raz poszukaj błędu : Idea:

Rybacy: Sarkozy zapewnia o „zdecydowaniu w obronie ich interesów”

AP - 28 minut temuPARYS -

Prezydent Nicolas Sarkozy zapewnił we wtorek rybaków o "zdecydowaniu w obronie interesów tego kluczowego dla gospodarki naszego wybrzeża sektora", przypominając o przyjętym przez rząd planie awaryjnym.

„Świadomy nowego zaostrzenia sytuacji związanego ze wzrostem cen oleju napędowego”, precyzuje Sarkozy w liście skierowanym do Pierre-Georgesa Dachicourta, przewodniczącego Krajowego Komitetu ds. Rybołówstwa Morskiego, po „zwróceniu się do rządu o zbadać indywidualną sytuację przedsiębiorstw rybackich znajdujących się w trudnej sytuacji i dostosować środki przewidziane w planie do tego nowego kontekstu w nadchodzących dniach”.

Głowa państwa podkreśla, że ​​„plan zrównoważonego i odpowiedzialnego rybołówstwa, który wynosi 310 mln euro w ciągu trzech lat, jest w dużej mierze zrealizowany” i że „zobowiązania podjęte 6 listopada zostały zatem dotrzymane w przewidzianym terminie”.

„Od początku tego roku przeznaczono już 53 miliony euro, a 30 milionów wypłacono głównie na wzmocnienie rentowności przedsiębiorstw rybackich”, wyszczególnia prezydent w swoim liście dystrybuowanym przez Elizejskie. „Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach została wypłacona ponad 1.320 statkom na łączną kwotę 8,6 mln euro. Rozpoczęto realizację planu restrukturyzacji floty za prawie 42 mln euro".

– Od czerwca zostanie wypłacona pozostała część pomocy nadzwyczajnej i zostaną zrealizowane pierwsze niebieskie kontrakty – zapewnia.

"Znasz moje głębokie przywiązanie do Twojego sektora, który przyczynia się do tożsamości naszego kraju z jego trzema morskimi fasadami. Możecie liczyć na moją determinację w obronie interesów tego kluczowego dla gospodarki naszego wybrzeża sektora – podsumowuje Prezydent RP.


źródło orange.fr

Tutaj Sarko mówi (zły dla niego język) to samo co ja tożsamość naszego kraju z jego trzema morskimi fasadami. Nie jest blisko obietnicy, zwłaszcza w Gandrange (Moselle) dla Arcelor Mittal w styczniu, a 2 miesiące później nie może już nic zrobić.....

Zwróć uwagę na plan restrukturyzacji, przypuszczam, że „zezłomowanie” starych łodzi (ile z 1320?) i odszkodowania dla rybaków, którzy przestaną tę pracę?
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 21/05/08, 11:45

chodźcie, rybacy z ch'Nord, odłóżcie warstwę:

Strajki rybaków: przerwa w ruchu przez kanał La Manche
AP - 1 godzina 22 minuty temuPARYS -

Ruch pasażerski przez kanał La Manche między Calais, Boulogne-sur-Mer, Dunkierką, Dieppe a Anglią został przerwany w środę rano przez strajkujących rybaków, dowiedzieliśmy się z Regionalnego Centrum Operacyjnego Nadzoru i Ratownictwa na Morzu (CROSS) w Gris-Nez (Pas). -de-Calais).

Porty w Calais, Boulogne-sur-Mer, Dunkierce (Pas-de-Calais), Le Crotoy (Somme), Dieppe (Seine Maritime) i Granville (Manche) były blokowane przez rybaków, często z sieciami rozciągniętymi w wejściach do portów, blokując cały ruch, w tym promowy.

marynarze rybacy, zły zwłaszcza na ciągły wzrost cen oleju napędowego, Oczekiwano, że w środę rano w Ministerstwie Rolnictwa i Rybołówstwa „podsumują obecną sytuację” i przedyskutują ewentualną dodatkową pomoc.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044




przez Christophe » 06/04/12, 11:26

Kontynuacja tematu dla pytania w quizie: kiedy ropa szybko rośnie i staje się „droga” (co się dzieje, nawet jeśli wcale nie jest droga w porównaniu ze świadczoną usługą); czy energochłonność wzrasta czy maleje? : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79325
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11044

Re: Ropa naftowa i PKB według krajów: energochłonność




przez Christophe » 04/08/21, 10:17

Dane z 2000 roku do aktualizacji.

Kto trzyma się tego sivouplé?

ABC?
0 x
Gillesberdugn.
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 09/08/21, 09:15
x 5
Kontakt :

Re: Ropa naftowa i PKB według krajów: energochłonność




przez Gillesberdugn. » 09/08/21, 09:24

Oto aktualizacja danych w 2021 r., czyli 12 lat później. Zobaczmy, jak sytuacja się zmieniła. Niestety CIA nie daje już dostępu do tych danych na swojej grupie na Facebooku, więc musiałem skorzystać ze źródeł z 2008 roku na innych stronach. - W odniesieniu do PKB; rzeczy nie zmieniły się tak bardzo. Top 6 krajów o największym PKB pozostaje bez zmian: 1. Stany Zjednoczone, 2. Chiny, 3. Japonia, 4. Niemcy, 5. Francja, 6. Wielka Brytania (wg. https://fr.wikipedia.org/wiki/Liste_des_pays_par_PIB_nominal_(2008) potem sytuacja się nieco zmienia: zamiast 7. Włochy 8. Rosja 9. Brazylia 10. Indie jedziemy z 7. Indie, 8. Włochy, 9. Kanada 10. Korea https://fr.statista.com/statistiques/553744/classement-pays-puissance-monde-pib/. - Jeśli chodzi o zużycie oleju, nie wydaje się, aby sytuacja zmieniła się tak bardzo, jeśli porównamy dane dla https://planetoscope.com/petrole/209-.html et https://www.planete-energies.com/fr/medias/chiffres/consommation-mondiale-de-petrole. W wyniku końcowym mamy coś dość niepokojącego: 1. Francja, 2. Niemcy, 3. Chiny. 4. Wielka Brytania. 5. Stany Zjednoczone. wydawało mi się bez sensu. Liczby te nie uwzględniają wielu danych, które naprawdę mogłyby nadać im znaczenie. Uznalibyśmy Francję za największego producenta bogactwa. Indie zajęłyby dopiero 5. miejsce, gdyby znalazły się w tym rankingu. Interesujące jest powiązanie PKB z litrem zużytej ropy, ale należy wziąć pod uwagę obszar kraju, aby znaleźć bardziej ważoną wartość. Im jest większy, tym więcej ropy prawdopodobnie zużyje, niezależnie od jego produkcji. Sposób zużycia ropy nie jest również wspomniany w pierwszym poście z 2008 roku, co daje liczby, które nie są zbyt odkrywcze. Niemniej jednak, jeśli pożyczyłem się do gry, to dlatego, że pomysł wydał mi się interesujący. Jeśli ktoś inny ma inne liczby lub inny sposób obliczania, byłbym również ciekawy wyniku.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 415