kanadyjski dobrze

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
asintaf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/04/06, 19:15

kanadyjski dobrze




przez asintaf » 28/04/06, 19:22

cześć

Chciałbym wiedzieć, czy ktoś mógłby mi pomóc w obliczeniu dokładnej długości rury, którą należy zainstalować, aby przepływ powietrza wentylacyjny wynosił 1200 m^3/h.

Gdybyś mógł mi podać wzory byłoby super.

Próbowałem według liczby Reynoldsa Prandlta i Nusselta, ale znajduję naprawdę mało, więc wmawiam sobie, że zapomniałem o jakimś kroku.

Z góry dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vivi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/06, 16:33




przez Vivi » 02/05/06, 09:03

cześć nico : Chichot: : Chichot: : Chichot: 8) : Chichot: : Chichot: : Chichot:
Dsl Nie mogę ci pomóc, ale chciałem się tylko przywitać
0 x
Jeśli motyl może tworzyć huragan, wyobrazić sobie efekt ludzkiego !!!
JLS
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 20/04/06, 14:32




przez JLS » 02/05/06, 10:11

Cześć, Asyntafie

Osobiście korzystałem z oprogramowania opracowanego przez Uniwersytet SIEGEN (Niemcy)

Jego nazwa: GAEA V1.4

Jest super (zbyt) kompletny z różnymi obliczeniami, ale nie musisz korzystać ze wszystkich opcji.

Do wyboru język angielski lub niemiecki

Można go używać bezpłatnie do testów, pobierając go z ich strony:

Strona WWW: http://nesa1.uni-siegen.de/
E-mail: heidt@physik.uni-siegen.de

Jeśli chodzi o przepływ powietrza, jestem trochę zakłopotany. Albo masz BARDZO duży dom, albo mylisz się w nominalnym przepływie...

Ze swojej strony wybrałem 4 przewody o średnicy 100 mm i długości 50 m, które przy przepływie 300 m3/h mają sprawność zbliżoną do 90%.

Dla identycznego przekroju 4 linie D100 mają znacznie wyższą wydajność niż 1 linia D200. ale jeśli chodzi o pracę to praktycznie 4 razy ciężej...

A+

J-Luc
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vivi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/06, 16:33




przez Vivi » 02/05/06, 14:12

Asintaf, znając twój angielski (na tym samym poziomie co mój), czuję, że się zesrasz, w przeciwnym razie znalazłem to, ale z pewnością mniej kompletne niż strona JLS.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Puits_proven%C3%A7al
0 x
Jeśli motyl może tworzyć huragan, wyobrazić sobie efekt ludzkiego !!!
asintaf
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 28/04/06, 19:15




przez asintaf » 03/05/06, 19:36

dziękuję za pomoc JLS, ale tak naprawdę przeglądałem już oprogramowanie GAEA i nie daje mi tego, czego chcę, ponieważ to od ciebie zależy, czy wprowadzisz swoje dane i od ciebie zależy, co będzie najlepiej działać, więc oto jest. ..
W przeciwnym razie dla przepływu c dobrze c po prostu c nie dla domu c dużego budynku.
Zrobiłem już obliczenia, ale wydają mi się one bardzo niespójne w porównaniu z metodą komercyjną, więc mam wątpliwości...

Jeśli chodzi o twoją instalację, mogę od razu powiedzieć, że masz za dużo rur, jest to bezużyteczne, ponieważ przy połowie mniejszej liczby rur, jestem pewien, że poradziłeś sobie równie dobrze.
Widziałem technikę wymiarowania (oczywiście w przybliżeniu) c na 7.5m3 budynku, co daje 1m rur i wydaje mi się to całkowicie spójne.
mieć małą witrynę http://monpuit.est-ici.org/
Zmierzył co daje sondami temperatury i było bardzo ciekawie.
Ale chciałbym poznać prawdziwą metodę obliczeń, jeśli przyjdzie specjalista od wymiany ciepła ;)

Dla ciebie, prowadź swoją witrynę, już mi ją pokazałeś i niestety nie ma nic więcej ponad to, co już wiem.Jeśli znajdziesz taką ze wzorami, a nie przybliżeniami, to w porządku.
Tak czy siak, będę dla ciebie miły, jeszcze ci podziękuję ^^.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 121