Taras: bez chwastów bez środków chemicznych

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 17/03/12, 16:50

To wszystko, rozwiązaliśmy problem w moim domu, położyliśmy asfalt wokół domu zamiast żwiru/ziemi/chwastów, co było naprawdę obrzydliwe!! OK, asfalt jest na bazie ropy naftowej, niezbyt zielony, ale przynajmniej ta ropa nie zostanie spalona przez silnik spalinowy!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 17/03/12, 18:49

nlc napisał: ale przynajmniej ten olej nie będzie spalany przez silnik spalinowy!


Nie ryzykuj: bitum jest produktem ubocznym rafinacji...

Olej = 40% benzyna 30% olej napędowy + 30% inne produkty

Później zależy to oczywiście od jego jakości/pochodzenia. Ale i wiek rafinerii...

Z Saudyjczykami mamy dużo więcej paliwa niż z Rosjanami...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/03/12, 21:05

nlc napisał:To wszystko, rozwiązaliśmy problem w moim domu, położyliśmy asfalt wokół domu zamiast żwiru/ziemi/chwastów, co było naprawdę obrzydliwe!! OK, asfalt jest na bazie ropy naftowej, niezbyt zielony, ale przynajmniej ta ropa nie zostanie spalona przez silnik spalinowy!


Absurd, typowy, zamiast traw i kwiatów, bardzo ładny na wiosnę, kto wierzy, że asfalt jest czystszy, mniej odwilży!!!
W dodatku przez dwa lata wdychasz śmieciowe jedzenie i smród wydobywający się z asfaltu, który jest rakotwórczy!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 17/03/12, 21:57

dedeleco napisał:Absurd, typowy, zamiast traw i kwiatów, bardzo ładny na wiosnę, kto wierzy, że asfalt jest czystszy, mniej odwilży!!!
W dodatku przez dwa lata wdychasz śmieciowe jedzenie i smród wydobywający się z asfaltu, który jest rakotwórczy!!


Problem w tym, że nie jestem na emeryturze, nie bardzo mam czas zająć się ogrodem. A kwiaty czy trawa w alejce czy na placu manewrowym będą musiały mi powiedzieć jak to możliwe!!!

Z przodu domu nie ma przejazdu samochodowego, więc przyniosłem wierzchnią warstwę gleby i tak czy inaczej będzie trawnik, trzeba jednak zachować trochę zieleni!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 17/03/12, 23:06

W przeciwnym razie istnieje możliwość niewielkiej zapłaty i odmierzenia geowłókniny, aby uniknąć niepożądanych roślin (termin, który wolę od chwastów, które nadal pełnią rolę ekologiczną : Mrgreen: ) i przykryć żwirem.
Zalety żwiru, jeśli jest przezroczysty, będzie odbijał światło słoneczne, a w dodatku w nocy słychać, czy niepożądana (niekoniecznie piękna roślina) : Mrgreen: ) zbliża się do domu, aby wykonać zły ruch : Evil:
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/03/12, 00:05

Mam to w domu (83) i trawa nie rośnie, jeśli żwir jest czyszczony co 2-4 lata, humus, który tworzy się w nim przez spadające resztki liści i kurz unoszący się w powietrzu, które służą jako podpora dla niektórych roślin, które rosną nawet na asfalcie.
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179