Pionowy wiatr uciążliwy dla domu?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
val56
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 14/04/07, 12:52

Pionowy wiatr uciążliwy dla domu?




przez val56 » 03/02/12, 22:57

Witam,

Coraz częściej myślę o zamontowaniu w domu turbiny wiatrowej o osi pionowej („najlepszy kompromis, finanse, sąsiad, roślinność”).
Moim największym zmartwieniem jest strach przed hałasem toczenia się w domu i wynikającymi z tego zakłóceniami.

Czy jest ktoś z Was, kto mógłby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami?

Merci d'Avance

Val56
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/03/12, 01:39

Głównym problemem turbiny wiatrowej na dachu jest to, że nie wytwarza ona zbyt wiele ze względu na zbyt duże turbulencje

aby mieć dobry wiatr, który wytwarza energię należy umieścić turbinę wiatrową na wysokości co najmniej dwukrotnie większej od wysokości domu... przy maszcie o takiej wysokości nie będzie już słychać hałasu ani wibracji
0 x
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 12/03/12, 02:00

Witam,
jedną z głównych trudności w przypadku pionowych turbin wiatrowych jest wyważenie wirnika. Oznacza to, że jeśli osoba, która go zbudowała, nie zleciła wykonania części w warsztacie mechanicznym i nie przekręciła jej po wkręceniu najmniejszej śrubki, nieuchronnie usłyszysz wibracje, a to w dodatku nawet przy zakładaniu cylindrów blokowych ulegnie przedwczesnej degradacji wszystko, co będzie służyć jako punkt kotwiczenia turbiny wiatrowej.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 12/03/12, 20:00

Oprócz tego, co dobrze powiedziano wcześniej, powiedziałbym, że pionowa turbina wiatrowa ma maksymalną sprawność tylko na poziomie 30%, podczas gdy turbina wiatrowa o osi poziomej będzie miała maksymalnie 70%.

Bilans zachowaj swoje pieniądze, dzięki czemu zaoszczędzisz zarówno pieniądze, jak i włosy, nerwy i czas :) , w rzeczywistości jest to całkiem korzystne w tym przypadku.

Lub zainwestuj w energię słoneczną, ona ogrzeje Twój ECS i będziesz miał realny zysk :) , bez uciążliwości dla sąsiadów i dla Ciebie :) .

więcej
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/03/12, 20:07

Potwierdzam w inny sposób

oczywistą zaletą turbiny wiatrowej o osi pionowej jest to, że obraca się powoli: można zatem sądzić, że będzie ona mniej wibrować

niestety musi być znacznie większy, aby wytworzyć tę samą moc

większy, dlatego cięższy: wytwarza więc większe wibracje, jeśli nie jest idealnie wyważony
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 13/03/12, 10:59

Obawiam się też, że będzie hałasować jak suszarka, nie mówiąc już o problemach związanych z konstrukcją kotwiącą
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 13/03/12, 15:58

bum bum i badaboombum

Powtarzam moją krótką historię o pionowej turbinie wiatrowej, która ucięła maszt o średnicy 12 cm i grubości 5 mm, prawie nigdy się nie obracała (bardzo źle ustawiona), tylko od czasu do czasu obracała się przy małych prędkościach.
Ta niska prędkość wystarczyła, aby wprawić maszt z odciągami w ruch ze względu na słabe wyważenie, więc podciągi zastąpiono rurami ze złomu.
Któregoś wieczoru gdy wiał silny wiatr i skręcał we właściwym kierunku dla turbiny wiatrowej, mijałem ją przed nią skręcając szybko i widzieliśmy, jak się porusza (maszt wyginał się z powodu niewyważenia), kiedy wróciłem po 2 lub 3 godzinach po tym, jak eksplodował na ziemi w odległości około 2 lub 3 m od masztu, a maszt został równo przecięty powyżej mocowania rur zastępujących osłony.

Istnieje zatem ryzyko boomboomu, ale także badaboomboomu, w związku z czym hipotetyczna gospodarka zamieni się w dziury w dachu, a ja nie chcę myśleć o ryzyku wypadku cielesnego, jaki może to spowodować.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 13/03/12, 16:39

dlatego wolę klasyczną turbinę wiatrową z osią poziomą... wydaje się bardziej skomplikowana pod względem ilości części, ale lepsza wydajność pozwala na wykonanie mniejszego, lżejszego śmigła, łatwiejszego do wykonania z precyzją niż dużego rzecz

wtedy możemy zrobić maszt znacznie solidniejszy od śruby, żeby mieć pewność, że nie spadnie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 169