Turbina wiatrowa: MPPT lub kontroler PWM?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec

Turbina wiatrowa: MPPT lub kontroler PWM?




przez vinzman » 11/03/12, 16:14

Cześć, to wszystko w tytule.

Zasadniczo szukam regulatora ładowania mojej turbiny wiatrowej o mocy 300 W, więc teraz chcę go kupić, ale nie wiem, jaki wybrać.
Co byłoby najbardziej odpowiednie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 11/03/12, 18:09

nie ma wyboru: MPPT zwykle zawiera PWM

PWM to sposób na zmianę napięcia

MPPT to metoda sterowania PWM (lub innym rodzajem ściemniacza) w celu znalezienia maksymalnej mocy

uwaga sposób poszukiwania maksymalnej mocy jest inny dla panelu fotowoltaicznego i dla turbiny wiatrowej

z panelem fotowoltaicznym zmiana mocy jest natychmiastowa po zmianie napięcia ... a krzywa fotowoltaiki jest monotonna

zachowanie turbiny wiatrowej będzie pułapką dla słonecznego MPPT: gdy obniża napięcie, moc zaczyna rosnąć, ponieważ występuje bezwładność wirnika, a następnie moc maleje, ponieważ obniża prędkość ... a może nawet utknąć całkowicie, jeśli MPPT nie zmniejsza wystarczająco szybko prądu

słoneczny MPPT może nigdy nie znaleźć stabilnego działania

więc potrzebujesz MPPT wykonanego dla turbiny wiatrowej, a nawet zastanawiam się, czy nie należy tego robić dokładnie dla konkretnego modelu turbiny wiatrowej

moim preferowanym rozwiązaniem jest umieszczenie anemometru na turbinie wiatrowej i znalezienie eksperymentalne przy jakiej prędkości lub napięciu konieczne jest ustawienie turbiny wiatrowej przy każdej prędkości wiatru
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 11/03/12, 21:17

Przeczytaj to:

http://www.fieldlines.com/index.php?sujet=138135.0

poprowadzi cię dużo, myślę, że w twoim wyborze :) .
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 266