windsurfing

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Pan Franciszek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 05/03/09, 11:21




przez Pan Franciszek » 14/02/12, 12:04

Dziękuję „cuicui” za wsparcie.
Właściwie to już od dłuższego czasu poszukuję w tym rejonie żaglowej turbiny wiatrowej, bo jestem przekonany, że może ona być skuteczna.
Dzięki tej „elastyczności” myślę, że znalazłem to, czego szukałem.
Rok temu, zamiast składać kosztowny i sterylny patent, zdecydowałem się na dystrybucję tego małego wynalazku jako „open source”, mając nadzieję na taką samą wydajność jak w dziedzinie IT, gdzie każdy może wnieść swój wkład. .
Niestety, jak dotąd spotkałem się oczywiście jedynie z przyjacielskimi i zachęcającymi opiniami, ale nie ze strony amatora gotowego rozpocząć produkcję na większą skalę, aby pomóc mi ją ulepszyć.
Nawet jeśli tego nie zrobicie, nadal możecie mi pomóc poprzez szerokie rozpowszechnianie tej nowej koncepcji.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 14/02/12, 12:08

dobra robota, świetna robota.

Więc jeśli chodzi o hałas, jest naprawdę cicho, bez trzaskania żaglami?
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Pan Franciszek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 05/03/09, 11:21




przez Pan Franciszek » 14/02/12, 13:32

Witaj „antoinet111”,
Nie, nie ma trzepotania żagla, ponieważ materiał ostrza jest rozciągnięty pomiędzy elastyczną ramą a liną liku przedniego.
Dodatkowo łopatka nadmuchana jest poprzez przepływ pulsującego powietrza pomiędzy wlotem powietrza u jej podstawy a otworem na krawędzi spływu na jej końcu.
Po przetestowaniu go na żaglówce, przy dobrym podmuchu wiatru o sile 8, mogę potwierdzić, że nawet przy szybkich zakrętach „soupl'éole” jest cichszy niż komercyjna turbina wiatrowa (powiedzmy, że nie generuje więcej hałasu niż sam wiatr). Ponadto, będąc znacznie lżejszą, wibruje znacznie mniej niż sztywna turbina wiatrowa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 14/02/12, 14:13

dziękuję, myślę, że całkowicie możliwe jest wykonanie znacznie większego, a zwłaszcza wyższego.

Z wielkim zainteresowaniem śledzę Twoje prace, za jakiś czas chciałabym takie zrobić u siebie w domu.

Myślę, że już to skończyłem.

Powodzenia.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/02/12, 19:47

Ternel Francis napisał:Właściwie to już od dłuższego czasu poszukuję w tym rejonie żaglowej turbiny wiatrowej, bo jestem przekonany, że może ona być skuteczna.
Dzięki tej „elastyczności” myślę, że znalazłem to, czego szukałem.
Rok temu, zamiast składać kosztowny i sterylny patent, zdecydowałem się na dystrybucję tego małego wynalazku jako „open source”, mając nadzieję na taką samą wydajność jak w dziedzinie IT, gdzie każdy może wnieść swój wkład. .
Niestety, jak dotąd spotkałem się oczywiście jedynie z przyjacielskimi i zachęcającymi opiniami, ale nie ze strony amatora gotowego rozpocząć produkcję na większą skalę, aby pomóc mi ją ulepszyć.
Nawet jeśli tego nie zrobicie, nadal możecie mi pomóc poprzez szerokie rozpowszechnianie tej nowej koncepcji.

Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 14/02/12, 23:42

dawno temu też wierzyłem, że młyn żaglowy jest dobrym rozwiązaniem przy budowie turbin wiatrowych

ale musiałem stawić czoła faktom: nowoczesne turbiny wiatrowe z łopatami samolotów są najbardziej wydajne

Doceniłem możliwość wykonania żagli typu fok zwijany, aby dobrze dopasowywały się do różnej siły wiatru... zmienne nachylenie klasycznych turbin wiatrowych robi to samo

żagiel jest uzasadniony dla łodzi, które nie mogą płynąć bardzo szybko: żagiel płócienny jest skuteczny przy pchaniu łodzi z małą prędkością, z prędkością znacznie mniejszą niż wiatr

przy turbinie wiatrowej mamy pełną swobodę w wyborze prędkości obrotowej: to zachęca nas do wyboru dużej prędkości, a łopaty charakteryzują się dużą finezją aerodynamiczną

w stylu wiatraka żaglowego obraca się znacznie wolniej: dlatego potrzebny jest znacznie cięższy wzmacniacz biegów, aby przekazać tę samą moc

w czasie, gdy myślałem o przyszłości żaglowych turbin wiatrowych, myślałem o założeniu koła pasowego na całą średnicę koła, w celu przeniesienia napędu za pomocą paska, aby zapobiec zbyt dużym kosztom bardzo niskich prędkości w przekładni

widząc wydajność obecnych klasycznych turbin wiatrowych, nie wierzę już w tę ścieżkę
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/02/12, 00:14

http://soupl.eole.monsite-orange.fr/

Obraz

Kolejny pomysł Franciszka Ternela. Oszałamiająca prostota!
0 x
Pan Franciszek
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 05/03/09, 11:21




przez Pan Franciszek » 15/02/12, 11:38

Dziękuję „cuicui” za wsparcie fotograficzne. Obraz często mówi głośniej niż wielkie przemówienie.
Jednak w przypadku tego ostatniego zdjęcia chciałbym zaznaczyć, że jest to jedynie szkic mający na celu zilustrowanie mojej witryny dla „rustykalnej” wersji supl'éole.
Tak jak jest, nadal się kręci, ale przy dużym wietrze. Aby jego ostrza, składające się z połowy płetw, naprawdę działały, musiałyby być splecione, zgięte i naciągnięte liną na tylnej krawędzi, niczym nerw lędźwiowy żaglówki. Ale w tym celu ufam moim afrykańskim przyjaciołom, którzy są bardziej cierpliwi, a przede wszystkim znacznie lepiej radzą sobie z rękami niż ja...
Uważam, że ta ultra-morska wersja zupy jest interesująca ze względu na jej niezwykłą prostotę, ale przede wszystkim ze względu na swój swobodny charakter.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/02/12, 12:32

Te turbiny wiatrowe są atrakcyjne i nawet jeśli Chatelot16 zauważa, że:
Musiałem stawić czoła faktom: nowoczesne turbiny wiatrowe z łopatami samolotów są najbardziej wydajne

należy dokładnie określić, co nazywamy wydajnością i przy jakim wietrze, bardzo regularnym czy wirującym?

Wydajność określona stosunkiem mocy do ceny i łatwością naprawy w przypadku uszkodzenia wydaje mi się bardzo korzystna dla tego typu elastycznej turbiny wiatrowej.

W warunkach wirowych, na terenach podmiejskich, nie jestem pewien, czy „wydajne” turbiny wiatrowe z długimi, stożkowymi łopatami, specjalnie zaprojektowane na wiatr niemal pozbawiony wirów, będą najlepsze?

Ta prosta, elastyczna turbina wiatrowa z windą typu żaglowego, prawdopodobnie dobrze sprawdza się również w wirach, które niszczą nadmierny udźwig stożkowych łopat turbin wiatrowych, skutecznych dotychczas z dala od wszelkich przeszkód tworzących wiry.

Zatem tego typu turbina wiatrowa musi być bardzo zadowalająca, niedroga, dobra na wichury, łatwa w naprawie, pod warunkiem optymalnego jej sprzężenia z alternatorem, z niezbędnym dla większości alternatorów mnożnikiem prędkości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/02/12, 14:09

Ternel Francis napisał: to ostatnie zdjęcie... to jedynie szkic mający na celu zilustrowanie mojej witryny dla „rustykalnej” wersji zupy.
Uważam, że ta ultra-morska wersja zupy jest oczywiście interesująca ze względu na jej niezwykłą prostotę, ale przede wszystkim ze względu na swój swobodny charakter... Ufam moim afrykańskim przyjaciołom, którzy są bardziej cierpliwi, a przede wszystkim znacznie lepiej radzą sobie z rękami niż ja...

Tak, Francis, myślę, że zrozumieliśmy.
Pozostaje tylko znaleźć solidne łożysko (być może pożyczone od starego bagażnika samochodu lub skutera) połączone paskiem z alternatorem wydobytym z wraku samochodu osobowego lub ciężarówki. Nawet w Afryce powinieneś znaleźć to za niezbyt duże pieniądze.
Jeszcze raz gratuluję ważnej pracy badawczej. Z doświadczenia wiem, że inspiracja często pojawia się po wielu burzach mózgów oraz próbach i błędach. Prawdziwe odkrycie, te elastyczne, lekkie, wytrzymałe, bezpieczne ostrza, które automatycznie dostosowują się do siły wiatru, a przede wszystkim są wykonane prowizorycznymi środkami. Soupleole Ternel z pewnością zajdzie daleko.
Aby umieścić swoje zdjęcia w tym temacie: najpierw zmień ich nazwę, dodając przyrostek: .JPEG i postępuj zgodnie z procedurą wskazaną w https://www.econologie.com/fichiers/partager/
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 289