Definicja i implikacje pojęcia własnym samochodem

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/04/06, 19:10

byłoby to jednak jedynie bardzo tymczasowe i ograniczone pod względem objętości. bo inaczej musielibyśmy prowadzić uprawę wielopoziomową, jak w przypadku pieczarek ;)
jednak potrzebujemy nieograniczonej i w 100% czystej energii!!
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 26/04/06, 20:16

Sporo idei kultury wielopoziomowej, postaram się to wymyślić. : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 26/04/06, 20:41

LOL

Już o tym myślałem... ale naprawdę nie było to łatwe do wprowadzenia w życie, ponieważ światło jest niezbędne dla dobrego wzrostu roślin... być może powinniśmy czerpać inspirację z niektórych upraw bezglebowych...

Ale hej, argument „biopaliwa i tak są bezużyteczne, ponieważ nigdy nie zastąpią ropy naftowej” ma niestety tendencję do naprawdę mnie irytować…
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 26/04/06, 21:10

Nie ma sensu się denerwować.
Oczywiście biopaliwa mają swoje miejsce w różnorodności energii przyszłości (w tym miejscu powtarzam).
Problem nie leży w produkcji energii, ale w jej wykorzystaniu.
Aby móc zastąpić ropę, należy najpierw rozwinąć trzeźwość i efektywność energetyczną.
Jeśli się mylę, udowodnij mi, że się mylę.

szczerze
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vivi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/06, 16:33




przez Vivi » 27/04/06, 08:33

BiOman pisze:
vivi napisała:...najbardziej możliwym obecnie rozwiązaniem....są oleje roślinne.


: Arrow: naprawiać szybko, tak, ale przede wszystkim doraźnie, czekając na lepsze, bo niestety oleje roślinne nigdy nie będą w stanie zapewnić planecie całej potrzebnej jej energii. Problemem jest teraz znalezienie tego, co je zastąpi!?!


Całkowicie się z tym zgadzam, pojazdy HV są jedynie rozwiązaniem tymczasowym (aczkolwiek), ponieważ nie możemy ich produkować dla wszystkich w nieskończoność. Jednak w międzyczasie umożliwi to ograniczenie emisji CO2 i innych gazów cieplarnianych.
Zastanawiam się, dlaczego państwo nas wkurza zakazując HV (no cóż, jeśli wiem, prawie nic na tym nie zarabia i woli przeciążoną ropę)
Wiesz, gdzie można znaleźć HV poza sklepami, bo plastikowe butelki to nie moja bajka
0 x
Jeśli motyl może tworzyć huragan, wyobrazić sobie efekt ludzkiego !!!
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/04/06, 10:08

vivi napisała:[...] Całkowicie się z tym zgadzam, pojazdy HV są jedynie rozwiązaniem tymczasowym (aczkolwiek), ponieważ nie możemy ich produkować dla wszystkich w nieskończoność.
Nie zgadzam się, to nie jest rozwiązanie „tymczasowe”, jest to alternatywa do wyprodukowania ilości, która z pewnością jest niewielka, ale nie bez znaczenia, paliwa, które ma bardzo niewielki wpływ na efekt cieplarniany i może umożliwić ustalenie „krótkie” sektory wytwarzania energii.

vivi napisała:Wiesz, gdzie można znaleźć HV poza sklepami, bo plastikowe butelki to nie moja bajka
Wejdź na stronę Oliomobile, tam znajdziesz wszystkie informacje, których szukasz...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Vivi
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 39
Rejestracja: 11/04/06, 16:33




przez Vivi » 27/04/06, 11:24

dla mnie krótki kurs i rozwiązanie tymczasowe to w zasadzie to samo!!! :?
Myślę, że mamy na myśli to samo, używając nieco innych terminów. Więc nie ma sensu się martwić : Lol:

Dziękuję za Twoją witrynę : Lol:
0 x
Jeśli motyl może tworzyć huragan, wyobrazić sobie efekt ludzkiego !!!
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 27/04/06, 12:24

Całkowicie się zgadzam, HV to tylko rozwiązanie tymczasowe (chociaż)

Moim zdaniem mógłby to być dość długi „tymczasowy”, jeśli wiemy, jak prawidłowo wykorzystywać energię. Silniki wyposażone w Pantone, domieszkę wodorową i hybrydy nie zużywałyby dużo, a być może mogłyby zaspokoić zapotrzebowanie na paliwo.
Moim zdaniem, aby znaleźć wystarczające źródło energii, należy nauczyć się oszczędzać, a co za tym idzie ograniczać jej zużycie. A ponieważ: bez konsumpcji nie ma wzrostu, w wielu obszarach trzeba było czasem powiedzieć „STOP”. W przemyśle samochodowym, powyżej 100 KM, moc nie jest już zbyt użyteczna... To ex.
Powiedziałbym, że czysty samochód zaczyna się od świadomości (> 1% populacji...), a potem wszystko działa...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/04/06, 16:25

przede wszystkim jest lepszy niż dotowany system odłogowania!! Tam osiągnęliśmy szczyt głębi głupoty ;) (tak, jeśli to możliwe)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/04/06, 16:25

vivi napisała:dla mnie krótki kurs i rozwiązanie tymczasowe to w zasadzie to samo!!! :?
Myślę, że mamy na myśli to samo, używając nieco innych terminów. Więc nie ma sensu się martwić : Lol:

Dziękuję za Twoją witrynę : Lol:
Absolutnie nie ...

Tymczasowy oznacza dla mnie, że jest to rozwiązanie, z którego w mniej lub bardziej dłuższej perspektywie zostanie porzucone.

Krótki sektor oznacza, że ​​pomiędzy producentem a konsumentem jest bardzo niewielu pośredników, w przeciwieństwie do obecnych sektorów „paliwowych”, które są bardzo scentralizowane i skoncentrowane.

Wreszcie nie „zabieram głowy”, wyrażam swój punkt widzenia, który argumentuję.
Powinniśmy przestać wierzyć, że za każdym razem, gdy pojawia się sprzeczna dyskusja, pojawia się „ból głowy”…
Równie dobrze możemy nie być tego samego zdania, wyjaśniając nasze stanowisko bez popadania w konfrontację (jeśli to właśnie obejmuje sformułowanie „konfrontacja”).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 266