Citroën 2CV 602cm3 możliwe?

Modyfikacje i zmiany silników, doświadczeń, wniosków i pomysłów.
szalony
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 24/07/04, 17:57




przez szalony » 24/07/04, 18:10

Cześć, właśnie natknąłem się na Twoją wiadomość i ja również jestem w trakcie opracowywania systemu Pantone dla silnika o mocy 2 KM (a dokładniej Dyane z 1973 r.).
Wiem, że jest to możliwe i wykonalne, ponieważ natknąłem się na artykuł w magazynie 2cv z okresu maj-czerwiec, w którym emeryt jeździł swoim silnikiem z tym systemem. W związku z tym dowiedziałem się o zasadzie i zrobiłem mój reaktor i barboter na zasadzie znalezionej na stronie quant'home (świetna strona) działa, ale pozostaje mi problem do rozwiązania i sterowanie prędkością silnika (obecnie kontrolowane przez 2 zawory ręczne) i zasilanie paliwem inne niż bełkotka (mało praktyczne i kłopotliwe).
Trochę błądzę po tej stronie.

Skontaktuj się ze mną, aby uzyskać więcej informacji\[EMAIL=esclap@worldonline.fr\]esclap@worldonline.fr\[/EMAIL\]
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 24/07/04, 22:14

Jeśli wszystko jest w porządku, byłbym zachwycony utworzeniem strony na temat Twojego dzieła na stronie.... aby kontrolować prędkość, musisz stworzyć system prętów/sprężyny ze starych węglowodanów... i grzebałem, to jest naprawdę dość trudne, ale wykonalne!

Mam też nadzieję, że nie zasilacie reaktora barbotażem benzyny. Należy tego unikać i zamiast tego używać starego gaźnika.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 26/07/04, 21:45

Prywatna wiadomość skopiowana, bo ciekawa (tak myślę)

tak, mam pytanie:

Planuję zasilać reaktor za pomocą gaźnika albo czystą benzyną (na rozruch), albo mieszanką wodno-paliwową, dlatego chciałbym zamontować pod maską zbiornik na wodę i przygotować mieszankę woda + benzyna (która dociera przez oryginalną pompę ) tuż przed węglowodanami, używając regulowanego miksera (w stylu miksera zlewowego), aby zmienić tę mieszankę według potrzeb. Czy znasz istniejący system, który mógłbym odzyskać i dostosować?



Nie sądzę, żeby to rozwiązanie zadziałało... woda i benzyna nie są dopuszczalne, będziesz miał 2 fazy w zbiorniku gaźnika i dlatego będziesz pobierał tylko wodę lub tylko paliwo. (w zależności od wysokości studni)
Wtedy BARDZO TRUDNO jest spryskać wodą konwencjonalnym gaźnikiem.
Ponadto nie zaleca się umieszczania kropel w reaktorze!

Oto co polecam: gaźnik do wody i bełkot podgrzewany spalinami do wody i zasilasz gaźnik tym wilgotnym powietrzem!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 30/11/04, 00:01

Poza tematem!
0 x
Avatar de l'utilisateur
krissg29
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 80
Rejestracja: 07/11/04, 21:26
Lokalizacja: centrum Finistere
x 2




przez krissg29 » 30/11/04, 00:31

Tak, odkopywanie jest interesujące!
Przeczytałem wszystko i jest w czym się zagłębić, zwłaszcza w przedostatniej wiadomości.

Christophe
0 x
Nie należy mylić i genialny inżynier
Retroloc
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 25/11/04, 16:09




przez Retroloc » 30/11/04, 18:16

Woda i benzyna nie mieszają się!
Ale woda i etanol tak, etanol i benzyna też.

Wniosek, trochę spirytusu metylowego do mieszanki woda/benzyna i całość się ustabilizuje.

Skoro spirytus metylowy nie kosztuje więcej niż benzyna (ostatnim razem 1.04 euro), jaki jest sens używania benzyny?
0 x
Denis
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 944
Rejestracja: 15/12/05, 17:26
Lokalizacja: Rodan-Alpy
x 2




przez Denis » 27/11/11, 11:16

mój system typu gv działa... , mam zamiar się pozbyć tego auta które mi już nie służy..
0 x
Biały nie będzie istnieć bez ciemności, ale w każdym razie!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "wtrysku wody w silnikach: montaże i eksperymenty"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183